ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТРАЛЬНИЙ ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

ПОСТАНОВА

від 7 березня 1923 р. 

Харків

Про порядок оголошення законодавчих актів

В зміну постанов Раднаркому від 25 січня 1921 року "Про порядок розгляду й оголошення законодавчих і урядових актів" () (Зб. Узак. за 1921 р., ч. I, ст. 22) івід 4 листопаду 1921 р. "Про порядок реєстрації декретів" (Зб. Узак. за 1921 р., ч. 23, ст. 652), Всеукраїнський Центральний Виконавчий Комітет постановляє:

1. Надалі до остаточного оформлення Спілки Радянських Республік, законодавчим актам, виданим в РСФРР по об'єднаних Наркоматах: Військових і Морських Справ, Зовнішньої Торговлі, Шляхів Сполучення, Почт і Телеграфу, а також негайним податковим законам надається чинности на території УСРР на протязі 24-х годин з часу одержання офіційного тексту відповідним Уповнаркомом. На протязі зазначеного терміну Уповнарком подає офіційний текст закону з візою НКЮ Голові ВУЦВК'у або РНК по належності. З моменту підписання Головою поданого тексту закону, останній набуває чинности на Україні й оголошується в нижчезазначеному порядкові. Як що Голова не знайде можливим надати законові чинности сваєю владою, то він вносить його на розгляд найближчого засідання Презідії ВУЦВК або РНК.

Примітка. У своій візі НКЮ відзначує, чи можлива реєстрація у зазначенному спрощеному порядкові чи необхідно перенести її в загальному порядкові.

2. На ближчих засіданнях ВУЦВК або Раднаркому Голові їх докладають законодавчі акти, що набули чинности в порядкові ст. 1 цієї постанови, і їх вписується до протоколу.

3. Всі законодавчі акти, що підлягають оголошенню, Управління Справами ВУЦВК'у або Раднаркому направляє для оголошення Народньому Комісаріяту Юстіції в проредагованому вигляді у трьох примірниках двома мовами: українською й російською, з тим, що оригінали обох текстів, як українського, так і російського, підписують по належності Голова ВУЦВК'у або Раднаркому і Керуючі Справами або Секретарі.

4. Строк для відправлення законодавчих актів Управліннями Справами ВУЦВК'у або Раднаркому до Наркомюсту для оповіщення встановлюється трьохденний з дня одержання їх, а для законодавчих актів, що їм надається чинности в порядкові ст. 1 цієї постанови, в 24 години з монету їх підписання.

5. Народній Комісаріят Юстіції оголошує у "Вістях ВУЦВК" або в "Збірникові Узаконень" надіслані до нього законодавчі акти обома мовами у трьохденний термін з дня одержання їх, а негайні законодавчі акти (особливо податкові) у першому черговому числі "Вістей".

Примітка. Продовження термінів, зазначених у цій постанові, припускається лише для Кодексів і відповідних до них своїм розміром актів (Статути, Положення й инш.).

 

Голова Всеукраїнського
Центрального Виконавчого Комітету

ПЕТРОВСЬКИЙ

Т. в. о. Секретаря ВУЦВК

БУЗДАЛІН

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали