ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

23.06.2011 р.

N К-18629/09

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі суддів - Калашнікової О. В., Васильченко Н. В., Леонтович К. Г., Цуркана М. І., Черпіцької Л. Т., розглянувши у попередньому розгляді справу за касаційною скаргою Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України на ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 16 березня 2009 року у справі N АС13/623-08 за позовом приватного підприємця ОСОБА_1 до Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про скасування рішення, встановила:

У жовтні 2008 року приватний підприємець ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, в якому просив скасувати рішення відповідача.

Ухвалою господарського суду Сумської області від 24 листопада 2008 року провадження у справі закрите з тих підстав що справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 16 березня 2009 року скасоване рішення суду першої інстанції та направлена справа на новий судовий розгляд.

Не погоджуючись з рішенням апеляційного суду Сумське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України звернулося до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції, посилаючись на порушення судом норм процесуального права.

Перевіривши правову оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, проаналізувавши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що відсутні підстави для скасування судового рішення, а касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Закриваючи провадження по справі суд першої інстанції помилково виходив з того, що відповідно до статті 60 Закону України "Про захист економічної конкуренції" від 11 січня 2001 року N 2210-III рішення органів Антимонопольного комітету оскаржуються до господарського суду за правилами Господарського процесуального кодексу України.

Скасовуючи рішення суду першої інстанції та направляючи справу на новий судовий розгляд суд апеляційної інстанції вірно виходив з того, що Закон України "Про захист економічної конкуренції" містить спеціальні норми щодо захисту економічної конкуренції, а також загальні норми щодо порядку захисту суб'єктом господарювання прав, порушених органами Антимонопольного комітету України.

Разом з тим, цей закон не є процесуальним і після набрання чинності Кодексом адміністративного судочинства України не може визначати компетенцію щодо розгляду публічно-правових спорів за участю органів Антимонопольного комітету України.

Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції дійшов до вірного висновку про необхідність розгляду вказаної справи в порядку адміністративного судочинства.

Згідно ч. 3 ст. 2201 КАС України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

Відповідно до ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Колегія суддів вважає, що доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування апеляційним судом норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.

З урахуванням викладеного, судом апеляційної інстанції винесене законне і обґрунтоване рішення, постановлене з дотриманням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст. ст. 220, 2201, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України ухвалила:

Касаційну скаргу Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України - відхилити.

Ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 16 березня 2009 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту ухвалення і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав передбачених ст. ст. 237 - 239 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Судді:

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали