НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

РОЗ'ЯСНЕННЯ

від 20.03.2012 р. N 2

Про порядок застосування пункту 373 частини другої статті 7 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" щодо необхідності погодження набуття істотної участі у корпоративному інвестиційному фонді

Роз'яснення затверджено рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 20 березня 2012 року N 435 (Рішення N 435)

Відповідно до статті 7 Закону України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)" корпоративний інвестиційний фонд - це інститут спільного інвестування, який створюється у формі відкритого акціонерного товариства і провадить виключно діяльність із спільного інвестування.

Абзацом 1 частини 5 статті 9 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" (далі - Закон) передбачено, що юридична чи фізична особа, яка має намір набути істотної участі у фінансовій установі або збільшити її таким чином, що зазначена особа буде прямо чи опосередковано володіти або контролювати 10, 25, 50 і 75 відсотків статутного (складеного) капіталу такої фінансової установи чи права голосу придбаних акцій (часток) в органах фінансової установи, зобов'язана отримати письмове погодження органу, який здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг, якщо інше не передбачено законами з питань регулювання окремих ринків фінансових послуг.

Відповідно до частини 1 статті 21 Закону державне регулювання ринків фінансових послуг здійснюється, зокрема, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку - щодо ринків цінних паперів та похідних цінних паперів (деривативів).

При цьому згідно з пунктом 373 частини 2 статті 7 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань погоджує згідно до Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" в установленому нею порядку набуття юридичною чи фізичною особою істотної участі у професійному учаснику фондового ринку або збільшення її таким чином, що зазначена особа буде прямо чи опосередковано володіти або контролювати 10, 25, 50 і 75 відсотків статутного (складеного) капіталу такого учасника чи права голосу придбаних акцій (часток) в органах управління професійного учасника фондового ринку.

Абзацом п'ятим частини другої статті 2 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" встановлено, що професійними учасниками фондового ринку є юридичні особи, які на підставі ліцензії, виданої Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, провадять на фондовому ринку професійну діяльність, види якої визначені законами України.

Виключний перелік видів професійної діяльності на фондовому ринку встановлено Законом України "Про цінні папери та фондовий ринок".

Таким чином, згідно пункту 373 частини 2 статті 7 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку погоджує набуття юридичною чи фізичною особою істотної участі або збільшення її таким чином, що зазначена особа буде прямо чи опосередковано володіти або контролювати 10, 25, 50 і 75 відсотків статутного (складеного) капіталу чи права голосу придбаних акцій (часток) в органах управління професійного учасника фондового ринку.

 

Голова Комісії

Д. Тевелєв

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали