ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 26 квітня 2011 року

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: Білуги С. В. (головуючого), Гаманка О. І., Загороднього А. Ф., Заїки М. М., Співака В. І. (суддів), розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу П. С. С. в інтересах Т. С. А. на постанову Білогірського районного суду АРК від 17 березня 2008 р. та ухвалу апеляційного суду АРК від 30 липня 2008 р. у справі за позовом П. С. С. в інтересах Т. С. А. до прокуратури АРК про скасування постанови прокурора від 30 листопада 2007 р. щодо порушення дисциплінарного провадження, встановила:

У грудні 2007 р. Т. С. А. звернувся до суду з позовом до прокуратури АРК про скасування постанови прокурора від 30 листопада 2007 р. щодо порушення дисциплінарного провадження.

Постановою Білогірського районного суду АРК від 17 березня 2008 р. у задоволенні позову Т. С. А. було відмовлено.

Ухвалою Апеляційного суду АРК від 30 липня 2008 р. апеляційну скаргу П. С. С. в інтересах Т. С. А. було залишено без задоволення, а постанову Білогірського районного суду АРК від 17 березня 2008 р. - без змін.

П. С. С в інтересах Т. С. А. подав касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, просить постанову Білогірського районного суду АРК від 17 березня 2008 р. та ухвалу апеляційного суду АРК від 30 липня 2008 р. скасувати та прийняти нове рішення про задоволення позову.

Перевіривши наведені доводи в касаційній скарзі, рішення судів щодо застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню на наступних підставах.

Судами першої та апеляційної інстанцій було встановлено, що позивач проходив службу у відділенні кримінальної міліції у справах дітей Білогірського районного відділу ГУ МВС України в АРК. Постановою прокуратури АРК від 2 серпня 2007 р., яка була прийнята за результатами перевірки заяви І. С. В. щодо неправомірних дій співробітників Білогірського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АРК, відмовлено в порушенні кримінальної справи відносно Т. С. А. Вказана постанова була скасована постановою заступника прокурора АРК від 7 вересня 2007 р. Постановою Центрального районного суду м. Сімферополя від 19 грудня 2007 р. постанова заступника прокурора АРК про скасування постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від 7 вересня 2007 р. була скасована. 30 листопада 2007 р. прокурором Білогірського району АРК була винесено постанову про порушення дисциплінарного провадження відносно оперуповноваженого відділення кримінальної міліції у справах дітей Білогірського районного відділу Т. С. А. за порушення вимог дисциплінарного законодавства. Оскільки на думку позивача, постанова від 30 листопада 2007 р. є неправомірною, він звернувся до суду.

Відповідно до ст. 24 Закону України "Про прокуратуру" у разі порушення закону посадовою особою або громадянином прокурор, його заступник, залежно від характеру порушення закону, виносить мотивовану постанову про дисциплінарне провадження, провадження про адміністративне правопорушення або про порушення кримінальної справи щодо цих осіб.

В оскаржуваній постанові від 30 листопада 2007 р. йде мова про виявлення наркотичних речовин в сейфі, що належав Т. С. А., що тягне за собою адміністративну відповідальність. Але відповідно до вимог ч. 1 ст. 15 КУпАП особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. Таким чином у постанові від 30 листопада 2007 р. правильно зазначено щодо притягнення позивача саме до дисциплінарної відповідальності.

Однією з підстав скасування постанови прокурора від 30 листопада 2007 р. позивач вказує на відсутність нормативно-правового акта під назвою "Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України", однак, як було правильно зазначено судами першої та апеляційної інстанцій, Законом України "Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України" від 22 лютого 2006 р. N 3460-IV зазначений статут був затверджений.

Також посилання позивача на постанову прокуратури АРК від 2 серпня 2007 р., якою було відмовлено в порушенні кримінальної справи відносно Т. С. А., як правильно зазначили суди попередніх інстанції, є безпідставним, оскільки відсутність у діях позивача складу кримінального злочину не виключає можливої наявності в його діях складу адміністративного або дисциплінарного правопорушення.

Крім того, як вбачається з листа начальника Білогірського районного відділу ГУ МВС України в АРК від 27 грудня 2007 р. N В/7796 щодо виконання постанови від 30 листопада 2007 р. районний відділ клопотав про зниження у посаді Т. С. А. як виду дисциплінарного стягнення, до старшого оперуповноваженого відділу. Згідно з рапортом Т. С. А. від 3 вересня 2007 р. останній просив знизити його у посаді на дві ступені до оперуповноваженого відділу, з чим погодилося керівництво ГУ МВС України в АРК. Відповідно до наказу заступника Міністра - начальника ГУ МВС України в АРК від 17 вересня 2007 р. Т. С А. був звільнений з посади начальника відділення кримінальної міліції у справах дітей Білогірського районного відділу та знижений у посаді до оперуповноваженого, за власним бажанням. Отже позивач фактично був притягнутий до дисциплінарної відповідальності до винесення постанови від 30 листопада 2007 р.

Враховуючи вищенаведене та беручи до уваги, що оскаржувана постанова прокурора Білогірського району АРК від 30 листопада 2007 р. відповідає вимогам ст. 24 Закону України "Про прокуратуру" суди першої та апеляційної інстанцій дійшли правильного висновку щодо відмови у задоволенні позовних вимог.

Відповідно доч. 1 ст. 220 КАСУ суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись статтями 220, 222 - 224, 230, 231 КАСУ, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу П. С. С. в інтересах Т. С. А. залишити без задоволення, а постанову Білогірського районного суду АРК від 17 березня 2008 р. та ухвалу апеляційного суду АРК від 30 липня 2008 р. у справі за позовом П. С. С в інтересах Т. С. А. до прокуратури АРК про скасування постанови прокурора від 30 листопада 2007 р. щодо порушення дисциплінарного провадження - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали