ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСПЕКТОР ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 23.03.2012 р. N 41

Про посилення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду у зв'язку з реєстрацією в країнах Європи хвороби Шмалленберга

На сьогоднішній день в країнах Європи виникла нова досі невідома хвороба жуйних тварин (великої рогатої худоби, овець, кіз та ін.), яка викликається вірусом Шмалленберга. Захворювання передається через укуси комах та внутрішньоутробно (від матері до плоду). Хвороба характеризується зниженням апетиту та надоїв, діареєю, лихоманкою та абортами або народженням телят та ягнят з вродженими вадами. Як правило, симптоми хвороби більш виражено проявляються на молодняку. Зареєстровані випадки загибелі тварин. Науково обгрунтовані дані щодо тривалості інкубаційного періоду та вірусоносійства на сьогодні відсутні. Крім того, вірус важко виявити в крові тварин. Враховуючи вищевказане та те, що рівень контагіозності цього захворювання недостатньо вивчений, зобов'язую:

1. Головних державних інспекторів ветеринарної медицини АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя посилити державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за імпортованою великою та дрібною рогатою худобою, особливо, яка була завезена до України протягом 2011 - 2012 років.

2. Особливу увагу звернути на молодняк, отриманий від імпортованих тварин, та тварин, що абортували або народили мертвих.

3. У випадку найменшої підозри щодо хвороби Шмалленберга, під особисту відповідальність, негайно повідомляти управління забезпечення протиепізоотичної роботи Департаменту ветеринарної медицини Держветфітослужби.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

 

Перший заступник

В. М. Горжеєв

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали