ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 21.02.2011 р. N 81

Про посилення охорони лісів області від пожеж у 2011 - 2013 роках

З метою посилення охорони лісів області від пожеж і поліпшення організації боротьби з лісовими пожежами, згідно із статтями 31, 32 Лісового кодексу України, Законом України "Про пожежну безпеку" та у зв'язку із кадровими змінами, керуючись статтею 6, пунктом 7 частини першої статті 13, пунктом 3 статті 16, пунктами 1, 9 частини першої статті 39 та частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Утворити оперативний штаб на випадок спільних дій при гасінні великих та складних пожеж у лісових масивах області у складі згідно з додатком.

2. Заборонити відвідування населенням лісів, в'їзду до них транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки.

3. Взяти до уваги, що при ліквідації пожеж на території районів та міст області до оперативного штабу входять голови районних державних адміністрацій і міські голови міст обласного значення.

4. Районним державним адміністраціям, міськвиконкомам:

4.1. Щороку до 1 квітня затверджувати надані лісогосподарськими підприємствами мобілізаційно-оперативні плани ліквідації лісових пожеж, якими установлюються порядок і черговість направлення на гасіння лісових пожеж технічних, транспортних засобів і людських резервів - працівників місцевих підприємств, організацій, установ, розташованих у зоні діяльності лісогосподарських підприємств.

4.2. Щороку протягом пожежонебезпечного періоду проводити роботу по здійсненню заходів з охорони і захисту лісів, ліквідації лісових пожеж та заборони випалювання сухої рослинності і її залишків на землях різного цільового призначення.

4.3. Щороку до 1 квітня створювати на пожежонебезпечний період резервний запас пально-мастильних матеріалів для гасіння лісових пожеж.

4.4. Ініціювати перед виконкомами відповідних місцевих рад здійснення заходів щодо об'єднання коштів підприємств, установ, організацій з метою подальшого спрямування їх на охорону лісів від пожеж.

4.5. У випадку виїзду пожежних машин управління МНС України в області на лісову пожежу площею понад 5 га забезпечувати їх пально-мастильними матеріалами з резервного запасу, зазначеного у підпункті 4.3 цього пункту.

4.6. Під час пожежі, що триває понад 3 години, надавати безкоштовне харчування, приміщення для відпочинку і реабілітації особового складу та осіб, залучених до гасіння пожежі.

4.7. Щокварталу до 5 числа місяця, наступного за звітним періодом, надавати обласному управлінню лісового та мисливського господарства для узагальнення інформацію про виконання завдань, визначених цим розпорядженням.

5. Постійним лісокористувачам забезпечити охорону лісів від пожеж у відповідності із законодавством України.

6. Обласному управлінню лісового та мисливського господарства:

6.1. Щороку проводити роботи з виконання планових заходів з охорони лісів від пожеж, а саме:

- встановлення у лісах інформаційних знаків, розміщення пожежних водоймищ та під'їздів до них;

- приведення в бойову готовність пожежної та пристосованої до пожежогасіння техніки, забезпечення цілодобового чергування на лісових пожежних станціях;

- створення та поновлення мінералізованих смуг, протипожежних розривів, проведення ремонту та будівництва доріг протипожежного призначення;

- очищення лісових масивів від захаращень, минулорічних згарищ, сміття тощо;

- організації та проведення практичних дій з відпрацювання взаємодії сил та засобів, які залучаються до гасіння великих лісових пожеж, згідно з мобілізаційними планами по їх ліквідації;

- проведення навчання водіїв лісових пожежних станцій щодо роботи зі спеціальними агрегатами пожежних машин у підрозділах пожежної охорони;

- організації силами лісогосподарських підприємств і лісництв постійного патрулювання ділянок лісу, найбільш небезпечних у пожежному відношенні, з метою попередження та своєчасного виявлення осередків лісових пожеж.

6.2. Щокварталу до 15 числа місяця, наступного за звітним періодом, інформувати обласну державну адміністрацію про хід виконання заходів, визначених пунктом 4 та підпунктом 6.1 пункту 6 даного розпорядження.

7. Рекомендувати управлінню Міністерства внутрішніх справ України в області надавати допомогу лісогосподарським підприємствам в організації охорони лісів від пожеж, організовувати спільні рейди по патрулюванню лісів і виявленню винуватців лісових пожеж та порушників Правил пожежної безпеки в лісах України, затверджених наказом Державного комітету лісового господарства України від 27 грудня 2004 року N 278.

8. Вказати державним лісогосподарським підприємствам Голопристанського та Цюрупинського районів на необхідність зміцнення матеріальної бази щодо охорони лісових насаджень від пожеж.

9. Управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи обласної державної адміністрації до 15 квітня 2011 року відпрацювати систему забезпечення своєчасного оповіщення населення та організації евакуації жителів населених пунктів, розташованих поблизу лісових масивів, у разі виникнення великих і складних пожеж.

10. Управлінню промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації, інспекції державного технічного нагляду обласної державної адміністрації сприяти районним державним адміністраціям, міськвиконкомам у приведенні в готовність транспортних засобів згідно з планами евакуації на випадок виникнення великих та складних пожеж у лісових масивах області.

11. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 2 квітня 2008 року N 381 "Про посилення охорони лісів області від пожеж у 2008 - 2010 роках".

12. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Гонтаря О. П.

 

Голова обласної
державної адміністрації

М. М. Костяк

 

Додаток
до розпорядження Херсонської обласної державної адміністрації
21.02.2011 N 81

СКЛАД
оперативного штабу на випадок спільних дій при гасінні великих та складних пожеж у лісових масивах області

Гонтар
Олександр Петрович

- заступник голови обласної державної адміністрації, керівник штабу

Котенков
Василь Михайлович

- заступник голови обласної державної адміністрації, заступник керівника штабу

Кропивницький
Віталій Станіславович

- т. в. о. начальника управління МНС України в області, заступник керівника штабу

Тищенко
Віктор Володимирович

- начальник Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства, заступник керівника штабу

Мельниченко
Леся Дмитрівна

- начальник відділу лісового господарства, охорони і захисту лісу Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства, секретар штабу

Члени штабу:

Афанасьєв
Валерій Михайлович

- начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи обласної державної адміністрації

Гатілов
Юрій Юрійович

- начальник оперативно-координаційного центру управління МНС України в області

Іваненко
Геннадій Михайлович

- начальник управління промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації

Михайленко
Володимир Дмитрович

- перший заступник начальника Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства

Шулюк
Вадим Володимирович

- заступник начальника управління МНС України в області.

 

Перший заступник голови
обласної державної адміністрації -
керівник апарату

В. С. Білий

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали