ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 23 травня 2011 року

Верховний Суд України у складі: головуючого - Шицького І. Б., суддів: Балюка М. І., Барбари В. П., Берднік І. С., Вус С. М., Глоса Л. Ф., Гошовської Т. В., Григор'євої Л. І., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Гусака М. Б., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Заголдного В. В., Ковтюк Є. І., Колесника П. І., Короткевича М. Є., Косарєва В. І., Кривенди О. В., Кривенка В. В., Кузьменко О. Т., Луспеника Д. Д., Лященко Н. П., Маринченка В. Л., Охрімчук Л. І., Панталієнка П. В., Патрюка М. В., Пивовара В. Ф., Потильчака О. І., Пошви Б. М., Прокопенка О. Б., Сеніна Ю. Л., Скотаря А. М., Таран Т. С., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., Школярова В. Ф., Яреми А. Г., розглянувши за участю представників: відкритого акціонерного товариства "Закарпатінтерпорт" - Логойди В. М., державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця" - Гачака І. О., Кабінету Міністрів України - Станецької О. В., заяву державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця" про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 29 вересня 2009 року у справі N 31/125 за позовом ВАТ "Закарпатінтерпорт" до державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця", треті особи - Державна податкова інспекція у м. Львові, Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція у Закарпатській області, про повернення безпідставно стягнених коштів в сумі 96801,63 грн., встановив:

23 лютого 2011 року державним територіально-галузевим об'єднанням "Львівська залізниця" в порядку ст. 11119 ГПК України подано заяву про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 29 вересня 2009 року у справі N 31/125 з мотивів неоднакового застосування судом касаційної інстанції ст. 1212 ЦК України у правовідносинах щодо набуття, збереження майна без достатньої правової підстави.

На обґрунтування неоднаковості застосування касаційним судом норм матеріального права заявником надано постанови Вищого господарського суду України від 18 січня 2011 року у справі N 10/07, від 26 січня 2011 року у справі N 24/135 (Постанова N 24/135(24/0245)), від 27 січня 2011 року у справі N 10/06, від 16 лютого 2011 року у справі N 19/18, у яких висловлено правові позиції про те, що спірна сума є сумою податку на додану вартість, утриманою з позивача та перерахованою до Державного бюджету України. Порядок її нарахування, сплати і повернення регулюється спеціальними нормами податкового законодавства, а спори з питань оподаткування не відносяться до компетенції господарських судів.

Ухвалою Вищого господарського суду України від 19 квітня 2011 року у справі N 31/125 (Постанова N 31/125) вирішено питання про допуск справи до провадження для перегляду Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 29 вересня 2009 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 11117 ГПК України заява про перегляд судових рішень господарських судів подається протягом одного місяця з дня ухвалення судового рішення господарського суду, щодо якого подано заяву про перегляд судових рішень господарських судів, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстави, встановленої п. 1 ч. 1 ст. 11116 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.

Отже, заява про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду може бути подана заявником у місячний строк з дня ухвалення оскаржуваної постанови касаційного суду або у місячний строк з дня ухвалення постанови касаційного суду на яку посилається заявник як на підставу неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, але яка ухвалена не пізніше одного року з дня ухвалення постанови касаційного суду, про перегляд якої подається заява.

Оскільки постанова Вищого господарського суду України ухвалена 29 вересня 2009 року, а заява про її перегляд подана 23 лютого 2011 року, то заявник пропустив річний процесуальний строк, встановлений ч. 1 ст. 11117 ГПК України.

Зважаючи на те, що згідно ст. 50 ГПК України процесуальні дії вчиняються у строки, встановлені цим Кодексом, а допуск справи до провадження Верховного Суду України касаційним судом здійснений з порушенням ч. 1 ст. 11117 ГПК України, Верховний Суд України позбавлений можливості розглянути заяву державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця" по суті.

Враховуючи викладене, заява державного територіально-галузевого об'єднанням "Львівська залізниця" про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 29 вересня 2009 року у справі N 31/125, додані до неї документи разом із матеріалами справи підлягають поверненню до Вищого господарського суду України для вирішення питання про застосування процесуальних строків, передбачених ч. 1 ст. 11117 ГПК України.

Керуючись ст. ст. 11114 - 11120 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд України ухвалив:

Заяву державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця" про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 29 вересня 2009 року у справі N 31/125, додані до неї документи і матеріали справи повернути до Вищого господарського суду України для вирішення питання про застосування процесуальних строків, передбачених ч. 1 ст. 11117 ГПК України.

  

Головуючий, суддя

І. Б. Шицький

Судді:

М. І. Балюк

 

В. П. Барбара

 

І. С. Берднік

 

С. М. Вус

 

Л. Ф. Глос

 

Т. В. Гошовська

 

Л. І. Григор'єва

 

В. С. Гуль

 

В. І. Гуменюк

 

М. Б. Гусак

 

А. А. Ємець

 

Т. Є. Жайворонок

 

В. В. Заголдний

 

Є. І. Ковтюк

 

П. І. Колесник

 

М. Є. Короткевич

 

В. І. Косарєв

 

О. В. Кривенда

 

В. В. Кривенко

 

О. Т. Кузьменко

 

Д. Д. Луспеник

 

Н. П. Лященко

 

В. Л. Маринченко

 

Л. І. Охрімчук

 

П. В. Панталієнко

 

М. В. Патрюк

 

В. Ф. Пивовар

 

О. І. Потильчак

 

Б. М. Пошва

 

О. Б. Прокопенко

 

Ю. Л. Сенін

 

А. М. Скотарь

 

Т. С. Таран

 

О. О. Терлецький

 

Ю. Г. Тітов

 

В. Ф. Школяров

 

А. Г. Ярема

  
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали