ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

11.05.2010 р.

N К-17788/08

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: головуючого - судді-доповідача  Рибченка А. О., суддів - Брайка А. І., Голубєвої Г. К., Карася О. В., Федорова М. О., при секретарі судового засідання - Сенченко Т. Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 16 травня 2008 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 3 вересня 2008 року у справі N 2-а-4382/08 за позовом ОСОБА_5 до: 1) Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька; 2) Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області; про визнання бездіяльності протиправною, стягнення коштів,  встановив:

В січні 2008 року ОСОБА_5 звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати протиправною бездіяльність Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області, а також стягнути на його користь кошти в сумі 4987,70 грн.

Позовні вимоги обґрунтовував тим, що він є учасником бойових дій та звільнений від сплати податку з доходів фізичних осіб, однак на своє звернення в грудні 2007 року до відповідачів про повернення помилково сплаченого податку отримав відмову.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 16 травня 2008 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 3 вересня 2008 року, позов задоволено.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції та ухвалою суду апеляційної інстанції, ДПІ у Калінінському районі м. Донецька оскаржила їх в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України.

В поданій касаційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального права, просить скасувати постановлені у справі судові рішення та прийняти нове рішення, яким в позові відмовити.

Позивач в запереченні на касаційну скаргу просить залишити її без задоволення, а ухвалені судами попередніх інстанцій судові рішення залишити без змін.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України прийшла до висновку, що касаційну скаргу слід залишити без задоволення, виходячи з таких підстав.

Як встановлено судами, ОСОБА_5 є учасником бойових дій, що підтверджується посвідченням серії АА N НОМЕР_1, виданим 17 квітня 1996 року Ворошиловським РВК м. Донецька.

Згідно довідки ТОВ "Юридична фірма "Легат" в період з 1 листопада 2004 року по 30 листопада 2005 року позивачем сплачувався податок з доходів фізичних осіб і перераховувався до місцевого бюджету.

Згідно пункту 18 частини 1 статті 12 Закону України від 22 жовтня 1993 року N 3551-XII "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - Закон N 3551-XII) учасникам бойових дій надається така пільга, як звільнення від сплати прибуткового податку з усіх одержуваних ними доходів, податку з власників транспортних засобів (не більше одного транспортного засобу), земельного податку.

Вказана правова норма ніким не скасована і є чинною як на момент виникнення спірних правовідносин, так і на даний час.

Закон N 3551-XII відповідно до його преамбули та положень статті 1 визначає правовий статус ветеранів війни, забезпечує створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяє формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них та спрямований на захист ветеранів війни.

Як зазначено у частині 3 статті 2 Закону N 3551-XII, нормативні акти органів державної влади і органів місцевого самоврядування, які обмежують права і пільги ветеранів війни, передбачені цим Законом, є недійсними.

За таких обставин, встановивши, що позивач є учасником бойових дій і на нього поширюється дія Закону N 3551-XII, який є спеціальним законом, що визначає правовий статус позивача, суди дійшли обґрунтованого висновку про задоволення його позовних вимог.

Доводи касаційної скарги не спростовують правильності висновків постанови суду першої інстанції та ухвали суду апеляційної інстанції, а тому не можуть бути підставою для їх зміни чи скасування.

Керуючись статтями 220, 221, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалив:

Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька залишити без задоволення, а постанову Донецького окружного адміністративного суду від 16 травня 2008 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 3 вересня 2008 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

За винятковими обставинами вона може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом одного місяця з дня відкриття таких обставин.

Повний текст ухвали складено 14 травня 2010 року.

 

Головуючий, суддя

А. О. Рибченко

Судді:

А. І. Брайко

 

Г. К. Голубєва

 

О. В. Карась

 

М. О. Федоров

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали