ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 26 квітня 2011 року

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: Білуги С В. (головуючого), Гаманка О. І., Загороднього А. Ф., Заїки М. М., Співака В. І. (суддів), розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу З. І. В. на постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 26 червня 2008 р. у справі за позовом З. І. В. до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Сумській області про визнання протиправним та скасування наказу від 9 лютого 2008 р. N 03-о про притягнення до дисциплінарної відповідальності, встановила:

У лютому 2008 р. З. І. В. звернулася до суду з позовом до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Сумській області про визнання протиправним та скасування наказу від 9 лютого 2008 р. N 03-о про притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Постановою Ковпаківського районного суду м. Суми від 4 квітня 2008 р. позов З. І. В. було задоволено. Визнано протиправним та скасовано наказ начальника регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Сумській області "Про притягнення до дисциплінарної відповідальності З. І. В." від 9 лютого 2008 р. N 03-о.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 26 червня 2008 р. апеляційну скаргу Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Сумській області було задоволено. Постанову Ковпаківського районного суду м. Суми від 4 квітня 2008 р. скасовано. Прийнято нову постанову про відмову в задоволенні позову.

З. І. В. подала касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, просить постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 26 червня 2008 р. скасувати та залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Перевіривши наведені доводи в касаційній скарзі, рішення судів щодо застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню на наступних підставах.

Судами першої та апеляційної інстанцій було встановлено, що позивач обіймає посаду головного спеціаліста фінансово-адміністративного сектору Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Сумській області. Згідно з її посадовими обов'язками на неї покладено функції з обліку особового складу, підготовки документів, пов'язаних з проходженням державної служби, підготовки проектів наказів по особовому складу. Наказом від 9 лютого 2008 р. N 03-о за допущені недоліки при веденні особових справ З. І. В. було притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани. Оскільки позивач вважає, що притягнення її до дисциплінарної відповідальності відбулося із порушення трудового законодавства, а саме строків, встановлених ст. 148 КЗпПУ, вона звернулася до суду.

Відповідно до п. 1 Порядку ведення особових справ державних службовців в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 р. N 731, який регулює процес формування особової справи, працівник кадрової служби, отримуючи матеріали до особової справи, повинен перевірити дотримання правил їх заповнення, відповідність зазначених у них відомостей оригіналам документів (паспорта, військового квитка, документа про освіту, у тому числі про повну вищу освіту тощо). Особова справа повинна бути сформована і зареєстрована у книзі обліку руху особових справ не пізніше тижневого терміну з дня призначення на посаду.

Згідно з п. 2 наведеного вище Порядку, який регулює процес ведення особових справ, особова справа державного службовця у міру проходження державної служби доповнюється відповідними матеріалами та щорічно, до 15 квітня, уточнюється.

Враховуючи наведене вище законодавство, формування та ведення особової справи не закінчується моментом реєстрації справи у журналі реєстрації особових справ, а тому суд апеляційної інстанції дійшов правильного висновку, що дата реєстрації в журналі обліку особової справи, яка не є сформованою, відповідно до вимог п. 1 Порядку не може вважатися датою, з якої розпочинається строк для застосування дисциплінарного стягнення до працівника кадрової служби, передбаченого ст. 148 КЗпПУ.

Відповідно до ч. 1 ст. 220 КАСУ суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись статтями 220, 222 - 224, 230, 231 КАСУ, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу З. І. В. залишити без задоволення, а постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 26 червня 2008 р. у справі за позовом З. І. В. до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Сумській області про визнання протиправним та скасування наказу від 9 лютого 2008 р. N 03-о про притягнення до дисциплінарної відповідальності - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали