ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Друга сесія VI скликання

РІШЕННЯ

від 16.12.2010 р. N 56

Про Програму діяльності Закарпатського регіонального відділення пошуково-видавничого агентства "Книга пам'яті України" та обласної редакційної колегії книги "Реабілітовані історією" на 2011 рік

Відповідно до пункту 16 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" обласна рада вирішила:

1. Затвердити Програму діяльності Закарпатського регіонального відділення пошуково-видавничого агентства "Книга пам'яті України" та обласної редакційної колегії книги "Реабілітовані історією" на 2011 рік (далі - Програма), що додається.

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Качура І. І. постійну комісію обласної ради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики (Брензович В. І.).

 

Голова ради

І. Балога

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Закарпатської обласної ради
16.12.2010 N 56

ПРОГРАМА
діяльності Закарпатського регіонального відділення пошуково-видавничого агентства "Книга пам'яті України" та обласної редакційної колегії книги "Реабілітовані історією" на 2011 рік

1. Загальні положення

Відповідно до Указу Президента України від 13 серпня 2002 року N 713/2002 "Про історико-меморіальний серіал "Книга пам'яті України" та розпорядження голови облдержадміністрації від 23.09.99 N 498 "Про підготовку до видання меморіального серіалу "Книга Скорботи України. Закарпатська область" продовжується випуск наступних томів обласної Книги Скорботи, на сторінках яких увічнюється пам'ять про громадян нашої області, які стали жертвами Другої світової війни та фашистської окупації.

Обласна редколегія та редакторський склад регіонального відділення пошуково-видавничого агентства "Книга пам'яті України" Програму діяльності на 2010 рік виконали повністю: випущено у світ восьмий (додатковий) том всеукраїнського серіалу "Книга Скорботи України. Закарпатська область". У ньому увічнено пам'ять близько 10700 уродженців (мешканців) міст обласного значення - Берегово, Мукачево, Ужгород, Хуст і Чоп, Берегівського, Великоберезнянського, Виноградівського і Воловецького районів. Підготовлено і здано до виготовлення у державне видавництво "Карпати" електронну версію дев'ятого (додаткового) тому серіалу, в який внесено імена уродженців (мешканців) Іршавського, Міжгірського, Мукачівського, Перечинського, Рахівського, Свалявського, Тячівського, Ужгородського та Хустського районів - усього понад 10 тисяч персоналій. Імена цих людей стали відомі вже після виходу в світ відповідних томів.

У 2011 році вийде у світ дев'ятий том серіалу і розпочнеться робота над підготовкою до випуску десятого тому, що буде містити алфавітний покажчик до всіх дев'яти томів серіалу, у яких буде увічнено понад 91 тисячу імен громадян Закарпаття, котрі стали жертвами Другої світової війни, фашистської окупації й інших подій та акцій, пов'язаних з війною. Випуск такого покажчика вкрай необхідний, оскільки з об'єктивних причин і труднощів під час підготовки серіалу не вдалося уникнути повторень одних і тих же населених пунктів у різних томах. Так, персоналії з міст Берегово, Мукачево, Ужгород і Хуст подано в першому, другому і восьмому (додатковому) томах; персоналії з районів - в основних (1 - 7) та додаткових (8 - 9) томах тощо. За допомогою алфавітного покажчика читач легко знайде необхідне прізвище у відповідному томі серіалу.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 вересня 1992 року N 530 "Про підготовку і випуск серії книг "Реабілітовані історією" обласна редколегія у 2010 році виконала творчу програму повністю. Підготовлено і здано у видавництво другий том двотомного збірника документів і матеріалів "Карпатська Україна: архівні документи і матеріали, хроніка подій і персоналії". Випуск тому передбачено завершити в кінці грудня 2011 року у видавництві "Закарпаття".

Місце знаходження регіонального відділення пошуково-видавничого агентства "Книга пам'яті України": м. Ужгород, вул. Ю. Гойди, буд. 8, к. 110-а. Поштова адреса: 88000, м. Ужгород, Головпошта, а/с 9-в. Телефон: 3-31-40.

Місце знаходження обласної редакційної колегії книги "Реабілітовані історією": м. Ужгород, вул. Ю. Гойди, 8. Телефон: 3-54-52.

2. Мета Програми

Основною метою є увічнення пам'яті співвітчизників, які стали жертвами Другої світової війни, фашистської окупації та репресій - уродженців (мешканців) усіх міст і районів нашої області, а також дослідження і узагальнення проблем Карпатської України через зовсім не опрацьовані архівні документи про її репресованих керівних діячів та активістів.

3. Завдання Програми

Виготовлення у друкарні накладу дев'ятого тому історико-меморіального серіалу "Книга Скорботи України. Закарпатська область" і його розповсюдження у II - III кварталах - до 66-ї річниці Перемоги над фашизмом у Другій світовій війні;

редакційна підготовка рукопису, упорядкування, редагування, корегування текстів, комп'ютерний набір текстів десятого тому серіалу (алфавітного покажчика). Термін: 2011 - 2012 роки.

Редакційно-видавничий відділ серії "Реабілітовані історією" планує:

завершити вивчення архівно-слідчих справ, виявлених останнім часом в обласних відомчих архівах України, про закарпатських втікачів у СРСР у 1939 - 1941 роках, на яких розповсюджується дія Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні" (з 1879 таких справ 400 справ зберігаються в архівах інших областей);

дослідити наявні в архівах управлінь Міністерства внутрішніх справ України матеріали, що стосуються осіб німецької національності, висланих у Сибір у 1946 та 1949 роках - всього 2670 осіб;

на підставі виявлених нових матеріалів увічнити пам'ять закарпатських втікачів у СРСР та висланих у Сибір місцевих німців у додатковому томі обласної Книги "Реабілітовані історією";

розпочати підготовку окремих тематичних збірників архівних документів за матеріалами архівно-слідчих та адміністративних справ.

4. Фінансування Програми

Фінансування Програми здійснюється за рахунок обласного бюджету. Загальна сума необхідних коштів у 2011 році (з урахуванням щоквартального підвищення рівня заробітних плат, також тарифів за комунальні послуги і цін на матеріали) становить 326,3 тис. грн., у тому числі:

для відділення пошуково-видавничого агентства "Книга пам'яті України" - 169,9 тис. грн., з них для виконання творчої програми - 48,5 тис. гривень;

для обласної редакційної колегії книги "Реабілітовані історією" - 156,4 тис. грн., з них для видання книги - 46,7 тис. гривень.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали