ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 7 лютого 2012 року

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Кривенка В. В., суддів - Гусака М. Б., Коротких О. А., Кривенди О. В., Маринченка В. Л., Панталієнка П. В., Прокопенка О. Б., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., розглянувши у порядку письмового провадження за винятковими обставинами за скаргою відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську (далі - відділення Фонду) справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська до відділення Фонду про зобов'язання вчинити дії, встановила:

Дніпропетровський окружний адміністративний суд постановою від 4 серпня 2008 року, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 9 червня 2009 року, позовні вимоги задовольнив.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 30 жовтня 2009 року повернув касаційну скаргу відділення Фонду на підставі частини третьої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на час подання касаційної скарги; далі - КАС) у зв'язку з тим, що вона подана з пропуском строку касаційного оскарження і питання про поновлення цього строку скаржником не порушено.

У скарзі відділення Фонду просить скасувати ухвалу Вищого адміністративного суду України від 30 жовтня 2009 року через неоднакове застосування судом касаційної інстанції статті 103 КАС, яке у справі, що розглядається, є неправильним.

Скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно з частиною другою статті 212 КАС (в редакції, чинній на час подання касаційної скарги) касаційна скарга на судові рішення подається протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня такого складення.

У статті 103 КАС зазначено: якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день (частина шоста); строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку (частина дев'ята).

Суд встановив, що апеляційний розгляд і проголошення вступної та резолютивної частин оскаржуваної ухвали мали місце 9 червня 2009 року. Повний текст останньої був виготовлений із порушенням вимог наведеної норми закону, - як зазначено в самій ухвалі, 29 липня 2009 року.

Скарга була подана 31 серпня 2009 року (у перший після останнього дня строку робочий день), що підтверджено фіскальним чеком за 31 серпня 2009 року, тобто в межах установленого законом строку.

Наведене свідчить про те, що ухвала Вищого адміністративного суду України не ґрунтується на вимогах процесуального закону. Тому вона підлягає скасуванню, а справа - направленню до цього суду для вирішення питання про прийняття касаційної скарги.

Керуючись абзацом четвертим пункту 2 розділу XIII Закону України від 20 жовтня 2011 року N 3932-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розгляду справ Верховним Судом України" (Закон N 3932-VI), статтями 241 - 243 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України постановила:

Скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську задовольнити.

Ухвалу Вищого адміністративного суду України від 30 жовтня 2009 року скасувати, справу направити до цього суду для вирішення питання про прийняття касаційної скарги.

Постанова є остаточною і не може бути оскаржена, крім випадку, передбаченого пунктом 2 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий

В. В. Кривенко

Судді:

М. Б. Гусак

 

О. А. Коротких

 

О. В. Кривенда

 

В. Л. Маринченко

 

П. В. Панталієнко

 

О. Б. Прокопенко

 

О. О. Терлецький

 

Ю. Г. Тітов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали