МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 08.11.2011 р. N 1/9-818

Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим,
управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

Про проведення конкурсів "Intel-ЕкоУкраїна" та "Intel-ТехноУкраїна" у 2011 - 2012 навчальному році

З метою всебічної підтримки обдарованої молоді, сприяння активізації та модернізації змісту науково-дослідницької, пошукової, експериментальної та практичної діяльності учнівської молоді, впровадження інноваційно-освітніх методів і технологій Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України спільно з Дирекцією освітніх програм Intel в Україні, Національним технічним університетом України "Київський політехнічний інститут", Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки та Київським національним університетом України ім. Т. Г. Шевченка оголошують про проведення національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF.

Національний етап включає в себе два конкурси: "Intel-ТехноУкраїна" (установа-організатор - Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут") та "Intel-ЕкоУкраїна" (установа-організатор - Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України).

Конкурс "Intel-ТехноУкраїна" проводиться 14 - 17 лютого 2012 року за категоріями: математичні науки, фізика і астрономія, комп'ютерні науки, інженерія, енергетика.

Конкурс "Intel-ЕкоУкраїна" проводиться 21 - 24 лютого 2012 року за категоріями: ботаніка, зоологія, біологія, хімія та біохімія, науки про Землю, науки про людину, екологія.

Відповідно до міжнародних правил, кожен учасник має право взяти участь лише в одному із зазначених конкурсів лише з одним проектом. Учасники, які зареєструються до участі в обох конкурсах, будуть дискваліфіковані.

До участі в конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів віком від 13 до 18 років, які є учнями 9 - 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів або відповідних курсів інших навчальних закладів.

Учасники мають представити наукові проекти, які були розроблені ними протягом 2010 - 2011 років індивідуально або в складі команди з 2 - 3 осіб.

Для участі в конкурсі "Intel-ТехноУкраїна" необхідно зареєструватись online на сайті конкурсу http://www.isef.kpi.ua до 25 грудня 2011 року, а для участі в конкурсі "Intel-ЕкоУкраїна" - до 15 січня 2012 року на сайті http://nenc.gov.ua/isef. Процес реєстрації включає в себе заповнення заявки учасника (загальна інформація про учасника та проект, тези наукової роботи).

Конкурси "Intel-ТехноУкраїна" та "Intel-ЕкоУкраїна" проводяться у два етапи:

I етап: 1 жовтня - 25 грудня 2011 р. ("Intel-ТехноУкраїна"), 1 грудня 2011 року - 15 січня 2012 року ("Intel-ЕкоУкраїна") - реєстрація та заочний відбір учасників на підставі наданих тез;

II етап: 14 - 17 лютого 2012 р. ("Intel-ТехноУкраїна"), 21 - 24 лютого ("Intel-ЕкоУкраїна") - очний постерний захист наукових робіт у форматі інтерв'ю з журі.

Переможці Національних конкурсів здобудуть право представляти свої проекти на Всесвітньому фіналі Intel ISEF, який відбудеться з 13 по 18 травня у м. Пітсбург (штат Пенсільванія, США). Учасники II етапу конкурсу "Intel-ЕкоУкраїна" за рішенням журі здобудуть право представляти Україну на інших міжнародних конкурсах, афілійованих НЕНЦ Міністерства освіти і науки України.

Водночас з проведенням конкурсів організатори-установи проводять освітню академію Intel ISEF "Наука в школі" для наукових керівників учасників конкурсів.

В рамках конкурсів планується проведення інтерактивних експозицій науково-дослідницьких інститутів, а також організація публічного відвідування конкурсу школярами та студентами з метою залучення молоді до занять наукою.

Просимо розповсюдити цю інформацію серед потенційних учасників конкурсів "Intel-ЕкоУкраїна" та "Intel-ТехноУкраїна".

Умови національних конкурсів:

Intel Techno-Ukraine - http://www.isef.kpi.ua

Intel Eco-Ukraine - http://nenc.gov.ua/isef

Умови міжнародного конкурсу: http://www.societyforscience.org/isef/about/rules_regulations.asp

вимоги до наукових робіт: http://www.societyforscience.org/isef/rules/safdisp.pdf

Додаток 1 - умови проведення конкурсів

Додаток 2 - форма заявки на участь у конкурсах "Intel-ТехноУкраїна" та "Intel-ЕкоУкраїна".

 

Заступник Міністра

Б. М. Жебровський

 

Додаток 1
до листа МОНмолодьспорту України
08.11.2011 N 1/9-818

Умови проведення конкурсів "Intel-ТехноУкраїна" та "Intel-ЕкоУкраїна"

1. Мета

Конкурси "Intel-ТехноУкраїна" та "Intel-ЕкоУкраїна" є національним етапом Міжнародного конкурсу Intel ISEF, який проводиться серед кращих молодих учених і винахідників світу з метою демонстрації найсучасніших наукових проектів та обміну ідеями.

2. Завдання

- виявлення та підтримка обдарованої учнівської молоді, які проводять дослідження в різних сферах науки й техніки;

- розвиток інженерної та наукової думки серед молоді;

- популяризація серед молоді науки як професійної сфери;

- популяризація наукових та науково-технічних досліджень і розробок молодих учених.

3. Категорії конкурсів

"Intel-ТехноУкраїна"

• Математичні науки

• Фізика та астрономія

• Комп'ютерні науки

• Енергетика

• Інженерія

(електротехніка, системи керування, механіка, робототехніка, матеріалознавство, біоінженерія, хімічна інженерія, промислова інженерія, аерокосмічні системи, розробка двигунів, екологічна інженерія, тощо)

"Intel-ЕкоУкраїна"

• Біологія

• Ботаніка

• Зоологія

• Екологія

• Науки про Землю (географія, геологія)

• Науки про людину (анатомія, фізіологія, охорона здоров'я, психологія і поведінка людини)

• Хімія та біохімія

4. Учасники Конкурсу

До участі в Конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх, професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів віком від 13 до 18 років.

Подані на Конкурс наукові проекти мають бути виконані учнями індивідуально або у складі команди (2 - 3 дослідники, які працювали над спільною темою проекту). Кожен учасник має право брати участь тільки в одному національному конкурсі: або "Intel-ТехноУкраїна", або "Intel-ЕкоУкраїна". Учасники, які зареєструються до участі в обох конкурсах, будуть дискваліфіковані.

Участь у Конкурсі можуть брати переможці Всеукраїнських науково-дослідницьких конкурсів та обласних етапів МАН за умови відповідності їх проектів вимогам Конкурсу.

Результати відбору до участі у очному етапі, а також поточні новини будуть оприлюднені на сайтах конкурсів http://www.nenc.gov.ua/isef та http://www.isef.kpi.ua, а також у вигляді запрошень на електронну пошту.

5. Порядок проведення національних етапів Intel ISEF

Конкурс проходить у два етапи:

I-й етап - заочний конкурс тез

Тези наукових робіт на Конкурс подаються українською мовою. Обсяг тез 2 - 3 стор.; шрифт Times New Roman, 14; інтервал - 1,5; формат роботи - Microsoft Word 6.0 або більш пізні версії; малюнки, таблиці та інші графічні зображення, а також фото додаються до тез окремо. Загальна кількість додатків не повинна перевищувати 10.

У тезах має розкриватися наступна інформація:

• Коротка творча назва проекту (має відбивати суть проекту, бути яскравою та складатися з кількох захоплюючих погляд слів)

• Повна тема наукового дослідження

• Актуальність теми

• Мета та короткий виклад основних положень проекту

• Гіпотеза

• Матеріали і методи дослідження

• Результати експериментів

• Аналіз отриманих результатів (сформулюйте основні результати, оцініть їх новизну, вкажіть, чому отримані результати кращі за ті, що вже існують)

• Висновки, можливість науково-практичного використання результатів дослідження (доцільність, подальші плани)

• Перелік використаних джерел.

II-й етап - презентація проектів у постерному (стендовому) режимі та наукове інтерв'ю з членами журі.

На II етапі основна увага журі Конкурсу приділяється вмінню учня презентувати свій проект, вести наукову бесіду, аргументовано відповідати на запитання, доводити та відстоювати власну точку зору, спілкуватись за темою дослідження українською та англійською мовами.

Для демонстрації проекту учасники можуть розміщувати на робочому місці демонстраційні моделі або макети, які повинні відповідати правилам техніки безпеки.

За результатами II етапу Конкурсів буде визначено переможців у кожній категорії. Два індивідуальні та один командний проекти-переможці кожного з конкурсів, відібрані науковим журі, отримають право представляти Україну на Міжнародному конкурсі Intel ISEF 2011, який відбудеться з 13 по 18 травня у м. Пітсбург (штат Пенсільванія, США). Командні проекти змагатимуться на кожному конкурсі між собою окремо, незалежно від категорії, за право участі у міжнародному конкурсі.

6. Вимоги до наукових проектів

До участі у II етапі Конкурсу допускаються учасники, чиї наукові проекти виконані у формі постера. Розміри постера: висота - 120 см, ширина - 120 см (центральна частина - 60 см та дві бічні - по 30 см кожна).

Структура постера

1. Коротка творча назва проекту

2. Актуальність задачі

3. Мета проекту

4. Гіпотеза

5. Матеріали дослідження

6. Методи дослідження

7. Результати експериментів

8. Висновки

9. Науково-практичне застосування

10. Подальші плани

11. Бібліографія.

Додаткові матеріали, які розкривають деталі, хід та результати дослідження:

- план проведення наукового дослідження

- журнал (щоденник) дослідження

- опис результатів дослідження

- макети та робочі моделі

- комп'ютерна презентація до стенду.

Журнал дослідження - план дослідження, щоденник дослідження, робочі записи, графіки, діаграми, ескізи тощо.

Опис дослідження - документ, у якому зазначено проблему, гіпотезу, методи дослідження, отримані дані та їх аналіз, висновки, варіанти практичного застосування результатів дослідження, подальші плани, бібліографію тощо.

Наукові проекти, підготовлені у іншому форматі (демонстрації, інформаційні повідомлення, пояснювальні моделі або результати досліджень літератури) конкурсною комісією не розглядатимуться.

Наукове шахрайство (плагіат, підробка, використання чи презентація чужих досліджень, недостовірність результатів тощо) або негідна поведінка щодо інших учасників неприпустимі на будь-якому етапі процесу дослідження або Конкурсу.

7. Критерії оцінювання наукових проектів

Наукові проекти журі Конкурсу оцінює за наступними критеріями:

Критерії

Максимальна кількість балів

Індивідуальний проект

Командний проект

Наукова обґрунтованість дослідження/інженерна думка

25

20

Можливість практичного застосування

25

20

Актуальність дослідження

15

15

Чіткість викладення матеріалу, презентаційні навички

15

15

Методологічні підходи, наукові навички

10

10

Творчий підхід

10

10

Робота у команді

-

10

Загалом

100

100

Наукові проекти, презентовані на Конкурсі, мають бути проведені учнями під наглядом наукового керівника - кваліфікованого фахівця в даній галузі (вчителя, науковця, викладача вищої школи).

За детальнішою інформацією звертатись до організаційного комітету конкурсу:

- Максима Анатолійовича Дмитренка, координатора "Intel-ТехноУкраїна", Тел.: 050-516-01-90; 044-236-70-98; E-mail: patent_ua@ukr.net;

- Вікторії Іванівни Тараненко, координатора "Intel-ЕкоУкраїна", тел. 044-430-04-91, E-mail: victoriya@nenc.gov.ua

Бажаємо успіхів!

 

Додаток 2
до листа МОНмолодьспорт України
08.11.2011 N 1/9-818

ЗАЯВКА
на участь у конкурсі "Intel-ТехноУкраїна" та "Intel-ЕкоУкраїна"

1. Інформація про науково-дослідницький проект

Коротка творча назва проекту (так, як представлено на постері - не більше 8 слів!)

Повна наукова назва проекту
_
_
_
_____

Категорія проекту (необхідне відмітити):

"Intel-ТехноУкраїна"

Математичні науки

Фізика та Астрономія

Комп'ютерні науки

Інженерія

Енергетика

"Intel-ЕкоУкраїна"

  Біологія

  Ботаніка

  Зоологія

  Екологія

  Науки про Землю

  Науки про людину

  Хімія та біохімія

Тип проекту (необхідне відмітити)

індивідуальний

командний (кількість учасників: два , три )

Наявність макетів та діючих моделей

наявні

відсутні

Чи представлявся даний науковий проект на інші конкурси? Так ; Ні

Якщо так, то на які саме?

Яке місце виборов? _____

Перелік технічних засобів, необхідних для демонстрації проекту:
__________

2. Інформація про учня-дослідника

Прізвище, ім'я, по батькові (повністю) учня, який виконав та представляє на конкурс наукове дослідження
__________

Число, місяць, рік народження _______

Клас _____

Скільки років займається науковими дослідженнями

Рівень володіння англійською мовою

базовий

середній

високий

3. Інформація про навчальний заклад

Повна назва навчального закладу
__________
__________

Район Києва / або область та район України ________

Адреса навчального закладу
__________
__________

П. І. Б. директора ______

Телефон школи ________

4. Інформація про наукового керівника проекту

П. І. Б. ____

Місце роботи, посада, науковий ступінь
__________
__________

Скільки років є науковим керівником конкурсанта
__________

5. Інформація про шкільного вчителя з профільного предмету

П. І. Б. шкільного вчителя
__________

Місце роботи, посада, науковий ступінь (якщо є) шкільного вчителя
__________

6. Контактна інформація конкурсанта

Домашня адреса

будинок N ______, квартира _

вулиця ___

місто / населений пункт _

індекс ____

район/область _________

моб. телефон (_____) _____

E-mail (обов'язково) ____

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали