ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 27.01.2011 р. N 37

Про проведення у Херсонській області щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець"

Відповідно до статті 10 Закону України "Про державну службу" (далі - Закон) одним з основних обов'язків державного службовця є постійне вдосконалення своєї роботи і підвищення професійної кваліфікації. Статтею 29 Закону передбачено, що державним службовцям створюються умови для навчання і підвищення кваліфікації у відповідних навчальних закладах та шляхом самоосвіти. На сучасному етапі важливо, щоб усі державні службовці володіли знаннями та уміннями, необхідними для ефективного виконання завдань і функцій держави, окремих органів виконавчої влади і їх структурних підрозділів. Для забезпечення реалізації цих завдань, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року N 1152 "Про проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець" (зі змінами), Положення про систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1997 року N 167, починаючи з 2008 року проводиться щорічний Всеукраїнський конкурс "Кращий державний службовець" (далі - Конкурс). Мета Конкурсу - зростання професіоналізму, відкритості, інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців.

Участь у Конкурсі є одним з видів підвищення кваліфікації державних службовців II - VII категорій посад. Протягом трьох років у Херсонській області в межах Конкурсу підвищили кваліфікацію 554 державні службовці, що складає 7,8 % від загальної кількості державних службовців регіону. Простежується позитивна динаміка росту кількості учасників Конкурсу. Якщо у 2008 році кількість учасників склала 48 осіб, у 2009 році - 250 осіб, то у 2010 році вона зросла до 256 осіб.

Методичне забезпечення проведення Конкурсу здійснюється Головним управлінням державної служби України та його територіальним органом у Херсонській області.

Координація організації підвищення кваліфікації державних службовців I туру Конкурсу серед державних службовців обласної та районних державних адміністрацій забезпечувалась організаційними комітетами. У 2010 році в області утворено 24 організаційні комітети: 8 оргкомітетів у Херсонській обласній державній адміністрації та 15 - в райдержадміністраціях. Відповідно, I тур проведено у 8 з 21 структурного підрозділу обласної державної адміністрації та в 15 з 18 райдержадміністрацій (крім Великоолександрівської, Верхньорогачицької та Нововоронцовської райдержадміністрацій). При цьому, такі управління обласної державної адміністрації, як: Головне управління економіки, управління культури і туризму, управління охорони здоров'я, даний Конкурс не проводили з початку його заснування, а Великоолександрівська та Верхньорогачицька райдержадміністрації - протягом останніх двох років.

Моніторинг участі у Конкурсі державних службовців виявив, що кращі якісні та кількісні показники серед структурних підрозділів та апарату обласної державної адміністрації - у відділі контролю, Головних управліннях агропромислового розвитку, праці та соціального захисту населення; управліннях у справах сім'ї, молоді та спорту; освіти і науки; промисловості та розвитку інфраструктури; райдержадміністрацій - в управліннях (відділах) освіти, праці та соціального захисту населення, агропромислового розвитку. Найбільша активність учасників I туру Конкурсу простежується у Голопристанській, Генічеській, Новотроїцькій, Чаплинській та Цюрупинській райдержадміністраціях. Загалом у І турі Конкурсу в 2010 році взяли участь 256 державних службовців. У порівнянні з 2009 роком кількість учасників зросла на 6 осіб. За результатами трьох конкурсних завдань І туру Конкурсу визначено 41 переможця: з них в обласній державній адміністрації - 13, в тому числі 5 керівників та 8 спеціалістів; у райдержадміністраціях - 28, у тому числі 13 керівників та 15 спеціалістів.

Відповідно до пункту 8 постанови Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1997 року N 167 "Про затвердження Положення про систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і Положення про єдиний порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації керівників державних підприємств, установ і організацій та методичних рекомендацій, які щорічно затверджуються наказом Головного управління державної служби України, учасникам I туру Конкурсу, які виконали завдання трьох етапів, участь у Конкурсі зараховано як підвищення кваліфікації з внесенням відповідного запису до особової справи (форма П-2ДС).

До участі у II турі Конкурсу було допущено 33 державні службовці, з них: 17 - керівників, 16 - спеціалістів (у 2009 році допущено 37 державних службовців: 16 керівників, 21 спеціаліст). Аналіз складу учасників II туру Конкурсу за віковими групами розподілено наступним чином:

- серед керівників: 9 державних службовців - від 30 до 40 років, 5 - від 40 до 50, 2 - більше 50 років;

- серед спеціалістів: 7 державних службовців - від 24 до 29 років, 8 - від 30 до 40 років та 1 - 40 років.

За результатами II туру Конкурсу, проведеного в червні 2010 року, перемогу в номінації "Кращий спеціаліст" здобули: Картавцева Наталія Анатоліївна, головний спеціаліст відділу контролю апарату Херсонської обласної державної адміністрації; Верех Світлана Миколаївна, головний спеціаліст відділу освіти Іванівської райдержадміністрації, в номінації "Кращий керівник" - Лисенко Ірина Миколаївна, начальник відділу шкіл-інтернатів, позашкільної освіти та виховної роботи обласної державної адміністрації, Гребенюк Ірина Василівна, начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій громадян управління праці та соціального захисту населення Білозерської райдержадміністрації.

Аналіз участі команди державних службовців Херсонської області у III турі Конкурсу протягом 2008 - 2010 років свідчить про те, що до складу переможців та лауреатів Всеукраїнського конкурсу представники Херсонщини увійшли лише в 2009 році (Клюцевський В. І. посів III місце у номінації "Кращий керівник", Татарінова Л. Г. відзначена дипломом Центрального комітету профспілки працівників державних установ України у номінації Конкурсу "Молодь - майбутнє профспілки").

Зважаючи на вищевикладене, з метою оптимізації роботи щодо проведення Конкурсу у 2011 році, керуючись статтею 6, пунктом 1 статті 25, пунктом 1 частини першої статті 39 та частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Головам районних державних адміністрацій:

1.1. Активізувати роботу щодо популяризації проведення Конкурсу.

1.2. Сприяти професійному зростанню державних службовців шляхом залучення широкого кола осіб з числа державних службовців до участі у Конкурсі.

1.3. Вжити заходів щодо морального та матеріального стимулювання переможців та лауреатів Конкурсу.

1.4. Здійснювати моніторинг професійного зростання переможців та лауреатів Конкурсу у відповідності з вимогами наказу Головного управління державної служби України від 9 грудня 2010 року N 315 "Про затвердження положення про здійснення моніторингу професійного зростання переможців та лауреатів щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець", результати якого щороку до 25 травня направляти до Управління державної служби Головного управління державної служби України в Херсонській області.

1.5. Популяризувати перспективний досвід державних службовців області (району) шляхом проведення навчань, семінарів, засідань за "круглим столом", а також висвітлення у засобах масової інформації.

1.6. Забезпечити проведення Конкурсу у 2011 році в терміни, визначені наказом Головного управління державної служби України від 12 листопада 2010 року N 268 "Про затвердження методичних рекомендацій щодо проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець".

2. Головам районних державних адміністрацій: Великоолександрівської - Литвину В. І., Верхньорогачицької - Романію М. Д., Нововоронцовської - Ярмаку В. О. - посилити роботу щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року N 1152 "Про проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець".

3. Начальникам структурних підрозділів обласної державної адміністрації: Головного управління економіки - Пристаї О. Д., управління культури і туризму - Корольової І. В., управління охорони здоров'я - Короленку В. М. - посилити роботу щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року N 1152 "Про проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець".

4. Управлінню державної служби Головного управління державної служби України в Херсонській області постійно проводити методичну та роз'яснювальну роботу щодо організації та проведення I туру щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець".

5. Управлінню державної служби Головного управління державної служби України в Херсонській області спільно з Херсонським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій продовжити роботу стосовно проведення комунікативних заходів щодо підвищення кваліфікації державних службовців у рамках щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець".

6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Яценка А. А.

 

Голова обласної
державної адміністрації

М. М. Костяк

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали