КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 12 вересня 2011 року N 4.2

Про реалізацію державної кадрової політики Міненерговугілля

Додатково див. наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21 вересня 2011 року N 525 (Наказ N 525)

Головною метою державної кадрової політики, відповідно до Стратегії державної кадрової політики, є сприяння оптимальному використанню трудових ресурсів для реалізації національних інтересів з урахуванням наявних потреб економіки, розвитку регіонів і світових тенденцій, забезпечення конкурентоспроможності держави на міжнародній арені та безумовне дотримання вимог Конституції України: створення умов для реалізації права громадян на працю, відпочинок і соціальний захист.

Міненерговугілля серед центральних органів виконавчої влади є провідним у реалізації державної кадрової політики в паливно-енергетичному комплексі: вивчає потребу у державних службовцях за напрямками роботи; моделює та прогнозує ситуації щодо вакантних посад; опікується добором державних службовців, враховуючи досвід роботи та кваліфікацію, зокрема, в галузях електроенергетики, ядерної енергетики, вугільної, газової та нафтопереробної промисловості.

Відповідно до Указу Президента України від 09.12.2010 N 1085/2010 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" на базі Міністерства палива та енергетики України та Міністерства вугільної промисловості України утворено Міністерство енергетики та вугільної промисловості України. Кадрові служби ліквідованих Міністерств успішно подолали складнощі цієї реформи.

Міненерговугілля розроблено та погоджено в установленому порядку тимчасову структуру та тимчасовий штатний розпис центрального апарату в межах запропонованої Міністерством фінансів України граничної кількості 414 штатних одиниць (на виконання п. 3 розділу 6 протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 28.02.2011 N 16).

Тимчасовий штатний розпис уведено в дію з 16 березня 2011 року наказом Міненерговугілля від 11.03.2011 N 15.

Штатна чисельність працівників центрального апарату Міністерства становить 414 осіб, з яких I - IV категорії державного службовця - 120 осіб.

Кадрові служби Міненерговугілля, компаній і підприємств, працюючи на засадах забезпечення престижності державної служби, систематично вивчають, аналізують та узагальнюють результати роботи з відбору кваліфікованого персоналу.

Колегія вирішила:

1. Узяти до відома, що Міністерством вживаються дієві заходи щодо практичного виконання доручень Президента України і Кабінету Міністрів у реалізації державної кадрової політики.

2. Департаменту управління персоналом та документального забезпечення (Прокопенку І. О.):

- вдосконалити систему щорічного підвищення кваліфікації державних службовців;

- комплектувати вакантні посади з кадрового резерву, зважаючи на результати стажування;

- прагнути зменшення плинності персоналу, та підвищення престижу державної служби;

- сприяти вивченню іноземної мови працівниками апарату Міністерства у рамках реалізації Державної цільової програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2008 - 2011 роки.

3. Першому заступнику Міністра Поповичу І. М., заступнику Міністра Чеху С. М., заступнику Міністра-керівнику апарату Макусі В. О., Департаменту управління персоналом та документального забезпечення (Прокопенку І. О.):

- посилити роботу з відбору кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців та забезпечити безумовне виконання законодавчих і нормативно-правових актів стосовно конкурсів на заміщення вакантних посад державних службовців;

- сприяти співробітництву між вищими навчальними закладами та підприємствами ПЕКу щодо підготовки підвищення якості навчання за напрямками діяльності.

4. Керівникам: структурних підрозділів Міненерговугілля, компаній, підприємств, організацій, що належать до сфери управління Міненерговугілля та господарських товариств, щодо яких Міненерговугілля здійснює управління корпоративними правами - сприяти подальшій роботі з питань підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для підприємств за напрямками діяльності.

5. Керівникам компаній, підприємств, організацій, що належать до сфери управління Міненерговугілля - забезпечити:

- формування дієвого кадрового резерву та дотримуватись його складу під час відповідних призначень на посади;

- проходження практики студентами на підприємствах паливно-енергетичного комплексу та прийом на вакантні посади випускників вузів.

6. Управлінню інформаційно-аналітичного забезпечення (Велітченко А. І.) - забезпечити оприлюднення рішення колегії на веб-сайті Міненерговугілля та інших засобах масової інформації.

 

Голова колегії,
Міністр

Ю. Бойко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали