ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 17.06.2010 р. N 573

Про результати комплексної ревізії виконання бюджету, використання бюджетних коштів та стану дотримання фінансово-бюджетної дисципліни у м. Нова Каховка

Результати планової комплексної ревізії стану виконання бюджету, використання бюджетних коштів та стану дотримання фінансово-бюджетної дисципліни у м. Нова Каховка, проведеної контрольно-ревізійним управлінням в області за період з 1 травня 2007 року по 1 березня 2010 року, свідчать про те, що органами місцевого самоврядування проведено певну роботу по наповненню доходами місцевих бюджетів усіх рівнів, контролю за дотриманням фінансової дисципліни.

Разом з тим, у місті не забезпечено проведення належної роботи щодо виконання місцевих бюджетів, мобілізації внутрішніх резервів, дієвого контролю за станом дотримання бюджетними установами фінансово-бюджетної дисципліни, внаслідок чого допущено випадки незаконного та нецільового використання бюджетних коштів.

Недостатньою мірою реалізувалися права, надані згідно з нормативно-правовими актами, в частині наповнення бюджетів доходами від використання земельних ресурсів. Так, унаслідок неповного виконання органами місцевого самоврядування повноважень, визначених Земельним кодексом України, допущено випадки неналежного контролю за надходженням до бюджету коштів від плати за землю від купівлі-продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення при укладанні договорів на умовах розстрочки. Так, внаслідок ненарахування, недоотримання пені за прострочення термінів сплати за земельні ділянки та несплати покупцями індексації в разі продажу їм земельної ділянки з розстроченням платежів, місцевими бюджетами міста недоотримано такі кошти у сумі 71,9 тис. грн.

Загальним фондом міського бюджету недоотримано доходи від оренди комунального майна на загальну суму 94,8 тис. грн. внаслідок невнесення орендарями орендної плати, термін сплати якої згідно з умовами договору минув.

В умовах обмеженості коштів на фінансування першочергових потреб у бюджетних установах допущені факти безгосподарності та незаконного використання бюджетних коштів, що вказує на відсутність належного внутрішнього фінансового контролю керівників цих закладів.

Факти незаконного та нецільового використання бюджетних коштів встановлено у відділах Новокаховської міської ради: культури та освіти; центральній міській лікарні; виконавчих комітетах Новокаховської і Таврійської міських рад на суми 63,9 тис. грн., 286,6 тис. грн., 354,3 тис. грн., 58,3 тис. грн. та 90,3 тис. грн. відповідно.

У виконавчому комітеті Таврійської міської ради та відділі культури Новокаховської міської ради виявлено завищені асигнування по фонду оплати праці на суми 68,4 тис. грн. та 38 тис. грн. відповідно.

У виконавчому комітеті Новокаховської міської ради, відділах цієї ради: освіти та культури, центральній міській лікарні проведено видатки за невідповідними кодами економічної та функціональної класифікації видатків на суми 4,8 тис. грн., 60,5 тис. грн., 3,6 тис. грн. та 0,8 тис. грн. відповідно.

У результаті перевірки дотримання вимог чинного законодавства при нарахуванні та виплаті заробітної плати виявлено порушення в центральній міській лікарні, відділі освіти Новокаховської міської ради, виконавчому комітеті цієї міської ради на суми 136,2 тис. грн., 140,5 тис. грн. та 3,6 тис. грн. відповідно.

Крім того, через порушення вимог законодавства з оплати праці та завищення ставок щодо нарахування страхових внесків центральною міською лікарнею, відділами Новокаховської міської ради: культури і освіти, виконавчими комітетами Новокаховської та Таврійської міських рад зайво перераховано до Пенсійного фонду України кошти відповідно на суми 13 тис. грн., 6 тис. грн., 66,7 тис. грн., 8,5 тис. грн. та 8,2 тис. грн.

Контрольними обмірами виконаних ремонтно-будівельних робіт установлено завищення їх обсягів, унаслідок чого центральною міською лікарнею та відділом культури Новокаховської міської ради зайво сплачено підрядним організаціям кошти в сумах 45,9 тис. грн. та 12,5 тис. грн. відповідно.

Факти придбання послуг без проведення тендерних процедур встановлено у виконавчому комітеті Новокаховської міської ради та центральній міській лікарні на суми 168 тис. грн. та 1965,9 тис. грн. відповідно.

Не забезпечено належний рівень контролю за обліком матеріальних активів, внаслідок чого основною складовою частиною порушень є заниження їх вартості. Загальна сума таких фінансових порушень становить 738,8 тис. грн., у тому числі виконавчим комітетом м. Таврійська не збільшено балансову вартість будівель, в яких проведено реконструкції, що призвело до заниження вартості необоротних активів на суму 515,4 тис. грн.

Усього під час проведення ревізії у м. Нова Каховка, зокрема, у виконавчих комітетах Новокаховської та Таврійської міських рад, фінансовому управлінні Новокаховської міської ради, відділах цієї ради: освіти та культури, центральній міській лікарні, виявлено недоотримання фінансових ресурсів на загальну суму 247,8 тис. грн.; порушення, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів - 858,9 тис. грн., інші порушення фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму 3236,1 тис. грн.

З метою усунення недоліків, установлених під час ревізії виконання бюджету та використання бюджетних коштів у м. Нова Каховка та недопущення їх у подальшому, поліпшення організаційної роботи, підвищення контролю за ефективним використанням бюджетних коштів, керуючись статтею 6, пунктом 3 частини першої статті 13, пунктом 2 статті 16, пунктами 1, 4 статті 28, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Новокаховському міському голові Коваленку В. І.:

1.1. Розглянути на засіданні виконавчого комітету міської ради матеріали комплексної ревізії виконання бюджету, використання бюджетних коштів та стану дотримання фінансово-бюджетної дисципліни в м. Нова Каховка.

1.2. Вжити заходів щодо поліпшення бюджетної дисципліни в місті, усунення виявлених недоліків і порушень, запобігання правопорушенням і недолікам у подальшому, в разі необхідності притягнути до відповідальності винних посадових осіб.

1.3. Взяти під особистий контроль питання щодо відшкодування нецільових та незаконних видатків і усунення інших фінансових порушень, виявлених у ході ревізії.

1.4. Забезпечити посилення контролю за надходженням до бюджету плати за землю від купівлі-продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення та від оренди комунального майна.

1.5. Звернути особливу увагу на стан бухгалтерського обліку в бюджетних установах і організаціях міста, а також з метою недопущення у подальшому недоліків і порушень бюджетної дисципліни, вимог законодавчих актів України, положень Бюджетного кодексу України до 10 липня 2010 року організувати проведення семінару-наради з бухгалтерами бюджетних установ і організацій, сільської та селищних рад міста з питань ведення бухгалтерського обліку та контролю за використанням бюджетних коштів.

1.6. Про проведену роботу поінформувати Головне фінансове управління обласної державної адміністрації та контрольно-ревізійне управління в області до 15 липня 2010 року.

2. Начальнику Головного фінансового управління обласної державної адміністрації Нікольському С. В. у місячний термін розглянути матеріали комплексної ревізії виконання бюджету, використання бюджетних коштів та стану дотримання фінансово-бюджетної дисципліни в м. Нова Каховка на засіданні колегії Головного управління.

3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Граділя А. І.

 

Голова обласної
державної адміністрації

А. П. Гриценко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали