КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 26 січня 2012 року N 5

Про результати участі територіальних органів та підрозділів МНС України у заходах державної охорони органів державної влади України та посадових осіб

Розглянувши інформацію про результати участі територіальних органів та підрозділів МНС України, територіальних органів Держтехногенбезпеки України у заходах із забезпечення безпеки органів державної влади України та посадових осіб, щодо яких здійснювалася державна охорона, колегія МНС України зазначає, що стан здійснення державної охорони органів державної влади України та посадових осіб в частині компетенції МНС України потребує вжиття додаткових заходів з метою його покращення.

Протягом 2011 року територіальні органи та підрозділи МНС України, територіальні органи Держтехногенбезпеки України брали участь у 464 заходах державної охорони органів державної влади України та посадових осіб, до яких було залучено 5 тис. 161 особу особового складу та 1 тис. 22 од. техніки.

Головними подіями 2011 року, в яких брали участь територіальні органи та підрозділи МНС України, територіальні органи Держтехногенбезпеки України, були: заходи, пов'язані з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи; державні візити глав країн світу (Китайської Народної Республіки, Російської Федерації тощо); церемонії урочистого відкриття об'єктів ЄВРО 2012 (НСК "Олімпійський" та "Арена Львів"); державні свята, робочі поїздки перших осіб держави тощо.

У 2011 році мали місце випадки порушень вимог нормативно-правових актів у сфері здійснення державної охорони органів державної влади України та посадових осіб. Так, Головним управлінням МНС України в м. Києві (Тополов О. С.) допущено 8 випадків порушень та 1 випадок - Управлінням МНС України в Вінницькій області (Шевчук Р. Б.).

Основними недоліками під час підготовки та в ході проведення заходів державної охорони органів державної влади України та посадових осіб є:

несвоєчасне надання представникам УДО України документації щодо оперативно-технічної перевірки (огляду, контролю) стану пожежної та техногенної безпеки потенційно небезпечних об'єктів, а також технічного стану інженерних та гідротехнічних споруд, підземних комунікацій об'єктів (місць) постійного та тимчасового перебування посадових осіб під час заходів державної охорони органів державної влади України та посадових осіб;

запізнення або взагалі відсутність представників територіальних органів та підрозділів МНС України, територіальних органів Держтехногенбезпеки України на об'єктах (місцях) постійного та тимчасового перебування посадових осіб під час заходів державної охорони органів державної влади України та посадових осіб;

безпідставна заміна представників МНС України і Держтехногенбезпеки України, призначених для чергування на об'єктах (місцях) постійного та тимчасового перебування посадових осіб під час проведення заходів державної охорони органів державної влади України та посадових осіб.

Враховуючи вищевикладене та з метою підвищення рівня взаємодії територіальних органів та підрозділів МНС України, територіальних органів Держтехногенбезпеки України під час підготовки та в ході проведення заходів державної охорони органів державної влади України та посадових осіб колегія МНС України вирішила:

1. Звернути увагу Державної інспекції техногенної безпеки України (Улинець Е. М.), Головного територіального управління МНС України в м. Києві (Тополов О. С.) на недопустимість випадків порушень під час проведення заходів із забезпечення безпеки посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона у м. Києві.

Державній інспекції техногенної безпеки України (Улинець Е. М.), Департаменту цивільного захисту (Квашук В. П.), Департаменту управління рятувальними силами (Марченко Г. Б.) відповідно до компетенції вжити заходів щодо усунення вищезазначених недоліків та забезпечити належну взаємодію територіальних органів та підрозділів МНС України, територіальних органів Держтехногенбезпеки України під час підготовки та проведення заходів державної охорони органів державної влади України та посадових осіб. Покласти на заступника Міністра Бута В. П. координацію цієї роботи.

Строк - постійно

2. Державній інспекції техногенної безпеки України (Улинець Е. М.), територіальним органам МНС України з метою підвищення рівня відповідальності посадових осіб, на яких покладено виконання завдань щодо підготовки та проведення заходів державної охорони органів державної влади та посадових осіб:

2.1. Забезпечити неухильне виконання вимог Інструкції щодо дій органів та підрозділів МНС у заходах державної охорони органів державної влади України та посадових осіб, затвердженої наказом МНС України від 19.10.2009 N 698 дек.

Строк - до кінця 2012 року

2.2. Провести аналіз участі у 2011 році територіальних органів та підрозділів МНС України, територіальних органів Держтехногенбезпеки України у заходах державної охорони органів державної влади України та посадових осіб і розглянути зазначене питання на чергових засіданнях колегій. Про виконання інформувати через Департамент цивільного захисту (Квашук В. П.).

Строк - до 31 березня 2012 року

3. Державній інспекції техногенної безпеки України (Улинець Е. М.), Департаменту цивільного захисту (Квашук В. П.) забезпечити постійний контроль і моніторинг залучення та дій територіальних органів і підрозділів у заходах державної охорони органів державної влади України та посадових осіб.

Строк - постійно

4. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

 

Міністр,
голова колегії

В. Балога

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали