ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 27.01.2011 р. N 35

Про роботу по виконанню в області актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень і доручень голови обласної державної адміністрації та стан виконавської дисципліни за підсумками 2010 року

Однією з основних передумов забезпечення стійких тенденцій покращення показників соціально-економічного розвитку області у 2010 році, чіткої реалізації державної політики на регіональному рівні було неухильне виконання в області вимог актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень і доручень голови обласної державної адміністрації та здійснення дієвого контролю за практичною реалізацією на місцях передбачених цими документами завдань.

У цілому робота з документами в обласній державній адміністрації у 2010 році характеризувалася відчутним зростанням документообігу та збільшенням навантаження щодо їх реалізації на безпосередніх виконавців. За звітний період для розгляду та виконання надійшло більше 12 тис. документів, що на 6,1 % більше ніж у 2009 році. Протягом минулого року здійснювався моніторинг виконання 21,2 тис. завдань контрольних документів, що в середньому на рівні показника попередніх років.

Суттєве збільшення документообігу, підвищення навантаження на безпосередніх виконавців документів, часто короткі строки виконання завдань і послаблення виконавської дисципліни в окремих органах державної влади області призводили до несвоєчасної або неякісної реалізації вимог контрольних документів.

Так, протягом 2010 року з порушеннями визначених строків виконано 148 завдань документів, що складає 0,7 %, тоді як у 2009 році несвоєчасно було реалізовано 43 документи. Найбільшу кількість порушень допущено в II кварталі 2010 року під час зміни керівного складу обласної державної адміністрації та її структурних підрозділів.

Погіршення показників у ході виконання завдань контрольних документів мало місце в Головних управліннях обласної державної адміністрації: праці та соціального захисту населення - 13 порушень, або 1,0 % (у 2009 році - 2), економіки - 12, або 1,0 % (0); управліннях обласної державної адміністрації: освіти і науки - 19, або 1,9 % (8), промисловості та розвитку інфраструктури - 12, або 1,4 % (4), регіонального розвитку, містобудування та архітектури - 12, або 1,6 % (0), житлово-комунального господарства - 11, або 0,8 % (2), а також у Головному управлінні Держкомзему в області - 19, або 5,1 % (1). На вказані 7 управлінь припадає загалом більше двох третин усіх порушень, допущених органами влади обласного рівня.

Серед місцевих органів влади послаблення виконавської дисципліни спостерігалося у діяльності Херсонського міськвиконкому та Каховської районної державної адміністрації. Разом з тим, наприкінці 2010 року ситуація поліпшилася.

За 2010 рік зауважень до обласної державної адміністрації від Адміністрації Президента України та Секретаріату Кабінету Міністрів України щодо несвоєчасного виконання актів і доручень Президента України і Кабінету Міністрів України не надходило.

Проте не вдалося максимально вдосконалити систему дієвого контролю за виконанням вимог розпоряджень і доручень голови обласної державної адміністрації, документів органів влади вищого рівня по суті поставлених завдань. Часто своєчасно надіслані інформаційні матеріали носили поверховий характер без глибокого аналізу реального стану справ і не містили практичних пропозицій по вирішенню проблемних питань.

Залишаються остаточно не виконаними більше десяти доручень голови обласної державної адміністрації, що давалися протягом 2010 року. Зокрема, місцевими органами влади недостатньо приділялося уваги вирішенню питань щодо надання допомоги і координації роботи суб'єктів господарювання всіх форм власності, розташованих на підвідомчих територіях, припинення падіння промислового виробництва, а також розроблення спільно з керівниками підприємств шляхів розвитку виробництва, залучення інвестицій, відкриття нових ліній кредитування тощо.

Не вдалося до кінця року забезпечити в повному обсязі передачу до спільної власності територіальних громад районів внутрішньогосподарських меліоративних систем, не завершено роботи з розмежування земель державної та комунальної власності, проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, а також залишається низьким рівень розрахунків за договорами оренди земель державної власності.

Унаслідок неефективної діяльності в районах і містах області комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати залишилися не виконаними окремі доручення Президента України та Кабінету Міністрів України щодо погашення до кінця 2010 року заборгованості із виплати заробітної плати у розмірі не менше ніж 54 % від суми, що склалася станом на 01 червня 2010 року.

Головами районних державних адміністрацій та міськими головами не отримано очікуваного результату в ході виконання доручення голови обласної державної адміністрації стосовно забезпечення перереєстрації суб'єктів господарювання за місцем фактичної діяльності.

З метою подальшого вдосконалення системи контролю за виконанням в області актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України та обласної державної адміністрації, зміцнення виконавської дисципліни в місцевих органах влади, згідно з дорученням Прем'єр-міністра України від 2 липня 2010 року N 40056/0/1-10, керуючись статтею 6, пунктом 1 статті 25, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Звернути увагу на необхідність вжиття додаткових заходів щодо унеможливлення у подальшій роботі фактів невиконання, несвоєчасного чи неякісного виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями і дорученнями голови обласної державної адміністрації, начальників Головних управлінь обласної державної адміністрації: праці та соціального захисту населення - Шиліної Є. А., економіки - Пристаї О. Д., управлінь обласної державної адміністрації: освіти і науки - Кухарука М. Б., промисловості та розвитку інфраструктури - Іваненка Г. М, регіонального розвитку, містобудування та архітектури - Мастерової В. М., житлово-комунального господарства - Кузьміна В. В., начальника Головного управління Держкомзему в області Лазарєва В. І., Херсонського міського голови Сальдо В. В. та голови Каховської районної державної адміністрації Сторчака В. П.

2. Керівникам структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, головам районних державних адміністрацій та міським головам:

2.1. Розглянути стан виконавської дисципліни за підсумками 2010 року на засіданнях колегій, розширених нарадах та за результатами поінформувати обласну державну адміністрацію до 25 лютого 2011 року.

2.2. Забезпечити уважне опрацювання та якісну організацію виконання в області актів і доручень Президента України, щомісяця аналізуючи хід практичної реалізації передбачених ними завдань.

2.3. В обов'язковому порядку враховувати показники виконавської дисципліни працівників по реалізації контрольних документів і розгляду звернень громадян під час погодження питань щодо їх преміювання та іншого заохочення.

2.4. Повернутися до практики щотижневого розгляду на апаратних (оперативних) нарадах питань щодо виконавської дисципліни в очолюваних службах і ходу виконання завдань актів і доручень органів влади вищого рівня, власних рішень.

3. Керівникам структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади забезпечувати більш ретельне опрацювання інформацій про виконання розпоряджень і доручень голови обласної державної адміністрації, що надходять від райдержадміністрацій і міськвиконкомів, за результатами чого вносити узгоджені пропозиції щодо практичного вирішення порушених у них проблемних питань.

4. Відділу контролю апарату обласної державної адміністрації запровадити проведення щомісячного аналізу роботи по виконанню кожного завдання актів і доручень Президента України.

5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації - керівника апарату Білого В. С.

 

Голова обласної
державної адміністрації

М. М. Костяк

 




 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали