ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 05.05.2011 р. N 291

Про роботу управління освіти і науки обласної державної адміністрації щодо функціонування галузі дошкільної освіти в області

Управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації проводиться системна робота, спрямована на забезпечення реалізації в області державної політики у сфері дошкільної освіти.

Забезпечено вдосконалення мережі дошкільних навчальних закладів шляхом відновлення діяльності 5 таких закладів (3 - у Великоолександрівському, 2 - у Скадовському районах), введення в дію Лиманівського ясел-садка Голопристанського району, відкриття додаткових груп у працюючих дошкільних закладах. Як наслідок, у 2010/11 навчальному році в дошкільних навчальних закладах функціонує 1561 група проти 1505 груп минулого року. Найбільшу кількість додаткових груп відкрито в м. Херсоні - 16, у Голопристанському районі - 7 та Великоолександрівському - 6.

За результатами аналізу створених освітніх карт районів відкрито нові дошкільні групи на базі загальноосвітніх навчальних закладів у Нижньосірогозькому районі - 3, Горностаївському та Цюрупинському - по 2. Внаслідок проведеної організаційної роботи в районах і містах області запроваджено соціально-педагогічний патронат для 2277 дітей дошкільного віку, із них 89 % - майбутні першокласники. Більш активно така форма надання дошкільної освіти використана у Голопристанському, Каланчацькому, Каховському, Скадовському та Цюрупинському районах, що дозволило при сталій мережі дошкільних закладів збільшити показник охоплення дітей дошкільною освітою в цих районах на 3 - 12 %.

Завдяки вищезазначеним заходам показник охоплення дошкільною освітою в області у порівнянні з минулим роком збільшився на 9 % і становить 76,2 %.

На виконання плану дій щодо поліпшення якості дошкільної освіти в області, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 27 жовтня 2010 року N 932, встановлено гнучкий режим із збільшенням терміну перебування дітей у дитячому садку "Усмішка" Червоночабанської сільської ради Каланчацького району, у Генічеських дошкільних навчальних закладах "Червона шапочка" та N 3, 14, 17, Горностаївському яслах-садку N 2 "Квіточка", Нижньосірогозькому яслах-садку N 1, що сприяло підвищенню якості надання освітніх послуг шляхом удосконалення режиму роботи закладів.

Належна увага приділена кадровому забезпеченню дошкільної освіти як необхідній умові підвищення її якості. Вживаються заходи щодо приведення у відповідність з вимогами чинного законодавства кваліфікаційного рівня керівників дошкільних навчальних закладів, а саме: призначено на цю посаду 18 осіб, які мають вищу педагогічну освіту, та направлено на навчання до вищих навчальних закладів 27 вихователів.

Разом з тим, в області не забезпечено виконання в повному обсязі управлінських рішень, спрямованих на розвиток дошкільної освіти та підвищення її якості.

Не усунуто порушення статті 11 Закону України "Про дошкільну освіту" на території Сиваської селищної ради Новотроїцького району, Борозенської сільської ради Великоолександрівського району, де без погодження з місцевими органами управління освітою суттєво змінено умови праці працівників дошкільних навчальних закладів, встановлено режим роботи дитячих садків, яким не забезпечується виконання Базової програми розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі".

Крім того, не забезпечено в повному обсязі виконання плану дій щодо поліпшення якості дошкільної освіти в області. Так, через відсутність електропостачання не відкрито Старозбур'ївський дитячий садок Голопристанського району. В жодному районі, місті не створено центри розвитку дитини для задоволення потреб у здобутті якісної дошкільної освіти дітьми, які не мають можливості відвідувати навчальні заклади. У той же час залишається низьким рівень охоплення дошкільною освітою дітей п'ятого року життя у Високопільському районі - 57,6 %, Скадовському - 64,6 %, Каховському - 65,7 % та Нижньосірогозькому районі - 68,4 %. Всього в області 1672 майбутні першокласники, або 17 % від їх загальної кількості, яким не забезпечено рівні стартові умови на шляху розвитку особистості.

Бериславською, Великолепетиською, Високопільською, Нижньосірогозькою та Цюрупинською районними державними адміністраціями не ініційовано питання про відкриття додаткових груп у дошкільних навчальних закладах, які використовуються неповною мірою за наявності дітей дошкільного віку, неохоплених освітою. Наявні потужності та дитячий контингент дозволяють відкрити додаткові групи у 4 дошкільних навчальних закладах Бериславського, 5 - Великолепетиського, 3 - Високопільського, 2 - Нижньосірогозького, 4 - Цюрупинського районів.

Не забезпечено якісне відпрацювання доручення управління освіти і науки обласної державної адміністрації, даного за результатами наради від 09 вересня 2010 року, щодо створення умов для здобуття дошкільної освіти шляхом відкриття груп при загальноосвітніх навчальних закладах, у тому числі і непрацюючих. Не відкрито дошкільні групи у приміщеннях загальноосвітніх шкіл Бериславського, Генічеського, Голопристанського, Каховського, Новотроїцького та Скадовського районів.

Впорядкування банку даних про дітей дошкільного віку засвідчило недостатній рівень організації обліку на територіях окремих сільських і селищних рад, що негативно впливає на формування прогнозованих показників розвитку дошкільної освіти.

За статистичними даними, в області народилися в 2008 році 12473 немовляти, а взято на облік 10920 дітей, у 2009 році відповідно 12323 і 10600 дітей. За результатами порівняльного аналізу даних за 2 роки встановлено розбіжність у 51 дитину 2009 року народження в м. Гола Пристань, у 23 дитини цього ж віку - в смт Любимівка Каховського району, у 27 дітей 2007 року народження та 24 дитини 2006 року народження - в смт Білозерка.

Потребує вдосконалення організація роботи щодо соціального захисту, охорони життя та здоров'я вихованців дошкільних навчальних закладів. У дошкільних навчальних закладах створено умови для навчання і виховання 3277 дітей у санаторних та спеціальних групах, що становить 2,7 % від загальної кількості відповідної категорії дітей. Взагалі відсутні дошкільні навчальні заклади компенсуючого типу в Білозерському, Великоолександрівському, Великолепетиському, Верхьорогачицькому, Високопільському, Горностаївському, Іванівському, Нижньосірогозькому, Нововоронцовському, Скадовському та Цюрупинському районах.

Залишається невирішеним питання забезпечення галузі кадрами відповідно до вимог чинного законодавства: фактична зайнятість штатних посад педагогічного персоналу складає в середньому 98 %, у сільській місцевості - 93,8 %. У той же час кадровий потенціал дошкільних навчальних закладів не забезпечує повною мірою якість дошкільної освіти.

Враховуючи викладене, з метою підвищення ефективності управлінської діяльності щодо функціонування дошкільної освіти в області, керуючись статтею 6, пунктом 6 частини першої статті 13, пунктом 1 статті 22, пунктом 1 частини першої та частиною третьою статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Визнати роботу управління освіти і науки обласної державної адміністрації щодо функціонування галузі дошкільної освіти в області недостатньою.

2. Управлінню освіти і науки обласної державної адміністрації:

2.1. Проводити щомісяця до 5 вересня 2011 року моніторинг охоплення дошкільною освітою дітей п'ятого року життя, забезпечити оприлюднення його результатів на селекторних нарадах.

2.2. Визначити реальну потребу області у фахівцях з вищою педагогічною освітою для дошкільних навчальних закладів, сформувати регіональне замовлення на їх підготовку.

2.3. Здійснювати координацію роботи з обліку дітей і підлітків, її методичне забезпечення.

2.4. Про стан виконання завдань, визначених цим розпорядженням, до 25 вересня 2011 року поінформувати обласну державну адміністрацію.

3. Районним державним адміністраціям, міськвиконкомам міст обласного значення:

3.1. Створити до 1 вересня 2011 року умови для одержання дошкільної освіти шляхом відкриття:

- додаткових груп у Бериславському районі - 6, Великолепетиському - 3, Верхньорогачицькому - 2, Високопільському - 3, Генічеському - 7, Горностаївському - 4, Нижньосірогозькому - 4, Нововоронцовському - 2, Новотроїцькому - 5, Скадовському - 3, Чаплинському - 4;

- центрів розвитку дитини - у кожному районі.

3.2. Забезпечити своєчасний і в повному обсязі облік дітей дошкільного та шкільного віку відповідно до Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2000 року N 646.

4. Голові Голопристанської районної державної адміністрації Мореву О. О. вжити організаційних заходів щодо відкриття до 1 червня 2011 року Старозбур'ївського дитячого садка.

5. Херсонському міському голові Сальдо В. В. відновити до 1 грудня 2011 року функціонування Херсонського ясел-садка N 33 Херсонської міської ради.

6. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Яценка А. А.

 

Перший заступник голови
обласної державної адміністрації -
керівник апарату
 

В. С. Білий 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали