ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 09.06.2011 р. N 372

Про роботу управління освіти і науки обласної державної адміністрації щодо оптимізації системи адміністрування послуг з оздоровлення та відпочинку

Питання оздоровлення та відпочинку дітей перебуває на постійному контролі управління освіти і науки обласної державної адміністрації (далі - Управління). Основні зусилля при цьому зосереджено на оздоровленні дітей, які потребують особливої соціальної підтримки та уваги, на збереженні мережі дитячих закладів оздоровлення і відпочинку та максимальному її використанні.

Двічі на рік питання щодо підготовки та підсумків оздоровчої кампанії розглядається на засіданнях колегії Управління.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 19 квітня 2011 року N 350 "Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2011 році" (План N 350) видано відповідний наказ управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 26 квітня 2011 року N 183.

Зазначене Управління організовує відпочинок дітей у дитячих таборах відпочинку з денним перебуванням, оздоровлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей інших пільгових категорій, які виховуються в інтернатних закладах.

Для оперативного вирішення питань, пов'язаних з оздоровленням і відпочинком дітей, на сайті Управління розміщується та постійно оновлюється відповідна інформація. Крім того, зацікавлені особи можуть отримати в електронному вигляді відповіді на запитання, що сприяє відкритості та ефективності діяльності Управління.

Управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації здійснюється системний контроль за ходом підготовки та організації літнього відпочинку в районах та містах області. Так, протягом 2010 року проведено перевірки таборів відпочинку і оздоровлення у м. Каховці, Каховському, Чаплинському, Великоолександрівському та Генічеському районах. За результатами перевірок складено довідки та рекомендації щодо поліпшення оздоровлення і відпочинку дітей та усунення недоліків. У 2011 році заплановано здійснити аналогічні перевірки у містах Новій Каховці, Херсоні, Великоолександрівському та Каланчацькому районах.

Завдяки втручанню управління освіти і науки обласної державної адміністрації та взаємодії з Великоолександрівською районною державною адміністрацією у 2011 році в районі планується відкрити 23 пришкільні табори. Слід зазначити, що протягом двох останніх років не було відкрито жодного табору.

Протягом оздоровчої кампанії 2011 року Управлінням передбачено збільшення мережі пришкільних таборів у Скадовському, Верхньорогачицькому, Цюрупинському районах. За підтримки Управління у Нововоронцовському районі розпочинає функціонування позаміський стаціонарний табір системи освіти, що розширить мережу закладів цього типу.

Крім того, працюватимуть 470 пришкільних та 3 позаміські табори системи освіти ("Старт" Бериславського району, "Білі крила" Скадовського району, "Оздоровчий табір ім. І. Бережного" Нововоронцовського району).

Управліннями обласної державної адміністрації: освіти і науки, у справах сім'ї, молоді та спорту, охорони здоров'я, культури і туризму - опрацьовано рекомендації депутатів Херсонської обласної ради стосовно діяльності пришкільних таборів та прийнято рішення про спрямування зусиль на вишукування нових шляхів удосконалення їх роботи.

З метою оптимізації системи адміністрування послуг з оздоровлення та відпочинку зазначеними управліннями розглядається пілотний проект активного дитячого відпочинку й оздоровлення.

Також відпрацьовується питання використання різноманітних форм відпочинку дітей у пришкільних таборах, а саме: на річці, морі, базах зеленого і спортивного туризму, в лісі та у пришкільних таборах інших населених пунктів області.

За попередніми даними, показник охоплення послугами оздоровлення і відпочинку складає 35018 дітей шкільного віку (39,8 %), з них планується оздоровити 2362 дитини пільгових категорій, охопити відпочинком - 32656 дітей.

У порівнянні з 2010 роком більше планується охопити дітей у містах Каховці, Новій Каховці, Бериславському, Білозерському, Великоолександрівському, Верхньорогачицькому, Високопільському, Горностаївському, Каланчацькому та Скадовському районах. Також планується забезпечити 100 % охоплення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На проведення оздоровчої кампанії у 2011 році з місцевих бюджетів передбачено 6796,64 тис. грн., що на 481,134 тис. грн. більше ніж у минулому році.

Планується збільшення загального обсягу фінансування відпочинку та оздоровлення дітей у м. Каховці, Бериславському, Білозерському, Великоолександрівському, Верхньорогачицькому, Високопільському, Горностаївському, Каланчацькому, Каховському та Нововоронцовському районах.

Усіма районними державними адміністраціями, міськвиконкомами проведено роботу щодо залучення додаткових коштів на відпочинок та оздоровлення дітей влітку 2011 року через систему освіти, крім м. Каховки.

Тісна співпраця управління освіти і науки обласної державної адміністрації з ДЗ "Херсонська обласна санітарно-епідеміологічна станція", управлінням охорони здоров'я обласної державної адміністрації, управлінням ДАІ УМВС України в області, управлінням МНС України в області сприяє поліпшенню якості та посиленню безпеки проведення оздоровчої кампанії.

Управлінням зобов'язано заклади освіти забезпечити під час оздоровчої кампанії у пришкільних таборах проведення якісної виховної роботи.

Разом з тим, управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації виявлено ряд недоліків у роботі з підготовки до відпочинку та оздоровлення дітей.

Зменшується кількість таборів у Каховському (на 1), Каланчацькому (на 1) та Чаплинському (на 3) районах.

Планується охопити відпочинком і оздоровленням меншу у порівнянні з 2010 роком кількість дітей у закладах системи освіти міста Херсона (на 5472 дитини, або 23 %), Генічеського району (на 359 дітей, або 9,2 %), Нововоронцовського (на 311 дітей, або 16 %), Цюрупинського (на 912 дітей, або 14,6 %) та Чаплинського району (на 306 дітей, або 7 %).

Зменшено прогнозний показник фінансування за рахунок місцевих бюджетів кампанії з оздоровлення та відпочинку дітей по освітній галузі у Чаплинському (на 212 тис. грн.), Цюрупинському (на 146,64 тис. грн.), Скадовському (на 135,8 тис. грн.), Голопристанському (на 67 тис. грн.), Генічеському (на 44,5 тис. грн.), Великолепетиському (на 40,6 тис. грн.) та Іванівському (на 18,56 тис. грн.) районах, а також у м. Херсоні (на 36,4 тис. грн.).

Пришкільні табори відкриваються у червні, а дозволи санепідемстанцій на користування пляжами та існуючими водоймами, як правило, видаються значно пізніше. У зв'язку з цим неповною мірою використовуються природно-кліматичні умови для оздоровлення дітей.

Через відсутність або відключення в деяких населених пунктах води та електроенергії виникають проблеми з відкриттям пришкільних таборів, їх стабільним та якісним функціонуванням, створенням безпечних умов для перебування в них дітей.

Враховуючи викладене, з метою підвищення ефективності управлінської діяльності щодо оптимізації послуг з оздоровлення та відпочинку, відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", керуючись статтею 6, пунктом 6 частини першої статті 13, пунктом 1 статті 22, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Визнати достатньою роботу управління освіти і науки обласної державної адміністрації щодо оздоровлення та відпочинку дітей в області.

2. Районним державним адміністраціям, міськвиконкомам міст обласного значення:

2.1. Вжити заходів щодо:

- організації на базі навчальних закладів таборів з денним перебуванням та забезпечення в них належного догляду за дітьми, режиму харчування, денного відпочинку, а також прогулянок;

- безперебійної подачі проточної води та електроенергії навчальним закладам у період роботи пришкільних оздоровчих таборів і безпечних умов перебування дітей у закладах оздоровлення та відпочинку;

- своєчасної підготовки та проведення оздоровлення й відпочинку дітей влітку 2011 року, зміцнення матеріальної бази навчальних закладів, де будуть функціонувати табори, створення умов для зайнятості дітей з використанням бази стаціонарних дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних навчальних закладів;

- паспортизації місць масового відпочинку (пляжів) на підпорядкованих територіях, облаштування на водоймах місць для відпочинку та купання дітей під час роботи пришкільних таборів.

2.2. Забезпечити охоплення послугами оздоровлення і відпочинку не менше 50 % дітей шкільного віку, а також 100 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

2.3. Сприяти залученню інвестицій на оздоровлення та відпочинок дітей, модернізацію дитячих закладів оздоровлення та відпочинку; забезпечувати всебічне заохочення та підтримку підприємств, установ, організацій, професійних спілок і фондів, а також добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, спрямованих на вказані цілі.

2.4. Посилити контроль за санітарно-гігієнічним, протиепідемічним та пожежним станом дитячих закладів оздоровлення і відпочинку, організацією харчування, безпекою життєдіяльності дітей відповідно до чинного законодавства. Приділяти особливу увагу профілактиці дитячого травматизму та запобіганню нещасним випадкам.

2.5. Здійснювати дієвий контроль за якістю надання оздоровчих послуг.

3. Управлінням обласної державної адміністрації: у справах сім'ї, молоді та спорту, охорони здоров'я, культури та туризму, районним державним адміністраціям, міськвиконкомам міст обласного значення до 1 листопада 2011 року надати управлінню освіти і науки обласної державної адміністрації пропозиції до проекту обласної програми активного відпочинку та оздоровлення дітей на 2012 - 2015 роки.

4. Управлінню освіти і науки обласної державної адміністрації:

4.1. Забезпечити координацію роботи з відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків, її методичне забезпечення.

4.2. Про підсумки проведення оздоровчої кампанії влітку поточного року до 1 листопада 2011 року поінформувати обласну державну адміністрацію.

4.3. До 1 грудня 2011 року в установленому порядку підготувати проект обласної програми активного відпочинку та оздоровлення дітей на 2012 - 2015 роки.

5. Управлінню охорони здоров'я обласної державної адміністрації сприяти своєчасному проходженню медичних оглядів працівниками, залученими до роботи у пришкільних та оздоровчих таборах.

6. Управлінню у справах сім'ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації під час роботи пришкільних таборів організувати проведення спортивних змагань, конкурсів та ігор.

7. Управлінню культури і туризму обласної державної адміністрації забезпечити проведення культурно-мистецьких заходів із залученням дітей, які перебувають у пришкільних та оздоровчих таборах.

8. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Яценка А. А.

 

Голова обласної
державної адміністрації

М. М. Костяк

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали