ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 16.09.2011 р. N 7326

ТОВ "Прогрес"
с. Горбулів,
Черняхівський район,
Житомирська область,
12316

Про розгляд листа

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Вашу скаргу від 12.08.2011 N 178 щодо анулювання спеціального дозволу на користування надрами та, в межах компетенції, повідомляє.

Статтею 13 Кодексу України про надра (далі - Кодекс) передбачено, що користувачами надр можуть бути підприємства, установи, організації, громадяни України, а також іноземні юридичні особи та громадяни.

Статтею 16 Кодексу встановлено, що спеціальні дозволи на користування надрами надаються переможцям аукціонів, крім випадків, визначених Кабінетом Міністрів України, спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з геологічного вивчення та забезпечення раціонального використання надр або Радою міністрів Автономної Республіки Крим щодо розробки родовищ корисних копалин місцевого значення на території Автономної Республіки Крим. Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами та порядок їх надання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктами 14 (Постанова N 615), 15 (Постанова N 615) та 19 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами (Постанова N 615), який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 N 615, у разі виникнення потреби у закінченні геологічного вивчення та затвердження запасів родовища корисних копалин, продовженні видобування корисних копалин строк дії дозволу продовжується за наявності інформації про відсутність порушень надрокористувачем умов користування надрами, передбачених дозволом або угодою про умови користування ділянкою надр.

Надрокористувачу може бути відмовлено у продовженні строку дії дозволу у разі: невиконання умов користування надрами, передбачених дозволом або відповідною угодою; порушення вимог законодавства; прийняття рішення про обмеження користування надрами відповідно до законодавства.

Підставами для прийняття рішення про відмову в наданні, продовженні строку дії, переоформленні дозволу або внесення змін до нього є: подання заявником документів не в повному обсязі; виявлення у поданих документах недостовірних даних; невідповідність документів, поданих заявником, вимогам законодавства.

Виходячи із змісту Вашої скарги та доданих до неї документів, термін дії спеціального дозволу на користування надрами N 2784 від 23.03.2006 для ТОВ "Прогрес" було продовжено наказом Мінприроди від 30.04.2010 N 190 на строк до 31.12.2012.

Проте листом Державної служби геології та надр України від 02.08.2011 N 2702/01/14-11 Вас повідомлено, що згідно з наказом вказаної служби від 27.07.2011 N 43 спеціальний дозвіл на користування надрами анульовано у зв'язку з припиненням робіт, передбачених дозволом, більше як на два роки без поважних причин.

Згідно з пунктом 6 статті 26 Кодексу право користування надрами припиняється у разі, зокрема, якщо користувач без поважних причин протягом двох років, а для нафтогазоперспективних площ та родовищ нафти та газу - 180 календарних днів не приступив до користування надрами.

Зазначаємо, що на сьогодні законодавством не передбачено переліку поважних причин, згідно з якими право користування надрами може не припинятися.

Частиною другою статті 26 Кодексу право користування надрами припиняється органом, який надав надра у користування, а у випадках, передбачених пунктами 4, 5, 6 цієї статті, у разі незгоди користувачів, - у судовому порядку. При цьому питання про припинення права користування земельною ділянкою вирішується у встановленому земельним законодавством порядку.

Виходячи з наведеного, у разі незгоди суб'єкта господарювання щодо припинення права користування надрами, дане питання необхідно вирішувати у судовому порядку.

 

Заступник Голови

О. Т. Сохар

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали