ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 23.09.2011 р. N 7471

ФОП Критовичу В. М.
вул. Костюшка, 18,
м. Львів, 79000

Про розгляд листа

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 05.09.2011 N 25 щодо надання роз'яснень стосовно вимог до провадження торгівлі газовими балончиками та іншими засобами оборони та, в межах компетенції, повідомляє.

Згідно зі статтею 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (далі - Закон) ліцензуванню підлягає такий вид господарської діяльності, як виробництво спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продаж.

У відповідності до Переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 N 1698 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.2011 N 798 (Постанова N 798)), органом ліцензування провадження господарської діяльності з виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу є Міністерство внутрішніх справ України.

Статтею 8 Закону встановлено, що суб'єкт господарювання зобов'язаний провадити певний вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відповідно до встановлених для цього виду діяльності ліцензійних умов.

Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства внутрішніх справ України від 21.03.2001 N 53/213, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.04.2001 N 308/5499, затверджені Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу.

Ці Ліцензійні умови встановлюють організаційні, технологічні, режимні та особливі вимоги провадження господарської діяльності з виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу.

До засобів активної оборони належать:

- гумові кийки;

- наручники;

- електрошокові пристрої;

- пристрої вітчизняного виробництва, пристосовані для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначені патрони;

- ручні газові гранати, а також патрони з газовими гранатами ("Черемуха - 1", "Черемуха - 4", "Черемуха - 5", "Черемуха - 6", "Черемуха - 7", "Черемуха - 10", "Черемуха - 12", "Сирень - 1", "Сирень - 2", "Сирень - 3"), балончики, патрони, гранати та інші спецзасоби з препаратами сльозоточивої та дратівної дії на основі природних капсациноїдів, морфоліду пералгонової кислоти (МПК), ортохлорбензальмалононітрилу (CS) і речовини "АЛГОГЕН".

Перелік спеціальних засобів встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Якщо суб'єкт господарювання провадить вид господарської діяльності не в повному обсязі, а частково або з окремих робіт, операцій, послуг, то ці Ліцензійні умови поширюються на суб'єкта господарювання в частині, що встановлює вимоги до провадження господарської діяльності, зазначеної в ліцензії.

Відповідно до пункту 2 Положення про порядок продажу, придбання, реєстрації, обліку і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.93 N 706 (далі - Положення), до спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, дозволених до виготовлення, реалізації (продажу), придбання, реєстрації, обліку, зберігання (носіння) і застосування, належать:

- упаковки з аерозолями сльозоточивої та дратівної дії (газові балончики);

- газові пістолети і револьвери та патрони до них калібру 6, 8 і 9 міліметрів, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії.

Для зарядження вказаних спеціальних засобів самооборони допускаються рецептури на основі речовин сльозоточивої та дратівної дії, які пройшли токсико-гігієнічні випробування і допущені до використання Кабінетом Міністрів України.

Згідно із пунктом 6 Положення відкриття та функціонування спеціалізованих магазинів і окремих секцій магазинів для продажу упаковок з аерозолями сльозоточивої та дратівної дії (газових балончиків) здійснюється у порядку, встановленому МВС. Тому за додатковими роз'ясненнями порушених Вами питань Ви можете звернутися до Міністерства внутрішніх справ України.

 

Заступник Голови

О. Т. Сохар

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали