НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ

РІШЕННЯ

від 8 лютого 2012 року N 118

Про розгляд проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі"

Розглянувши проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі", реєстраційний N 7132 від 15.09.2010, внесений народними депутатами Унгуряном П. Я., Мовчаном П. М., Григорович Л. С. та іншими, керуючись частиною 2 статті 24 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Національна рада вирішила:

1. Погодити проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" із зауваженнями (додаються).

2. Направити рішення Національної ради та зауваження до законопроекту до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації.

3. Виконання цього рішення покласти на управління правового забезпечення.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову Національної ради В. Манжосова.

 

Голова Національної ради

В. Манжосов

Заступник голови
Національної ради

Л. Мудрак

 

Додаток
до рішення Національної ради
08.02.2012 N 118

ЗАУВАЖЕННЯ
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі", реєстраційний N 7132 від 15.09.2010

Законопроектом передбачено, що за порушення приписів статті 23 (Особливі умови обігу продукції, що містить елементи насильства та жорстокості) та статті 27 (Порядок і умови демонстрування кіно-, відео- і аудіо продукції, телевізійних та радіопрограм (передач) еротичного характеру) можуть бути анульовані ліцензії телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги.

Право анулювати ліцензії провайдерів програмної послуги за порушення вимог законодавства України про захист суспільної моралі надано Національній раді частиною 7 статті 40 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".

Повноваження Національної ради щодо анулювання ліцензій на мовлення врегульовано статтею 37 Закону України "Про телебачення і радіомовлення". Зазначеною статтею не передбачено право Національної ради розпочинати процедуру анулювання за порушення вимог законодавства України про захист суспільної моралі.

У зв'язку з цим пропонуємо частину 4 розділу XII законопроекту (Перехідні та прикінцеві положення), якою передбачено внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення", доповнити наступним пунктом:

- 6) частину 5 статті 37 доповнити пунктом "д" факту порушення телерадіоорганізацією законодавства у сфері захисту суспільної моралі.

Також вважаємо, що під час доопрацювання законопроекту необхідно врахувати наступні зауваження та пропозиції Національної ради:

1) Стаття 1 не містить визначень:

"нецензурні лайливі, брутальні слова" (згадуються у ч. 5 ст. 10). Тому не зовсім зрозумілим є абз. 1 і 9 ст. 11, у яких є посилання на ст. 10.

2) Абз. 4 ст. 13 передбачає "заохочення телерадіокомпаній та провайдерів програмної послуги щодо фінансування та здійснення діяльності з розробки та поширення спеціалізованого обладнання з функцією батьківського контрою за змістом телевізійних програм (передач), до яких мають доступ діти". Не зазначено, хто та у який спосіб буде реалізувати "заохочення".

3) У ст. 18 "Єдина спеціалізована інформаційно-телекомунікаційна система даних щодо стану суспільної моралі" не зазначено джерела інформації та чіткі параметри для аналізу стану суспільної моралі.

4) Абз. 1 ст. 23 "Особливі умови обігу продукції, що містить елементи насильства та жорстокості" доповнити реченням: "Такі програми або передачі повинні мати спеціалізоване попередження і відповідно позначатися в розкладі програм телерадіоорганізацій та спеціально позначатися безпосередньо перед їх трансляцією".

5) Положення ст. 27 законопроекту не узгоджуються з положеннями ст. 62 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", оскільки законопроектом передбачається час для трансляції (ретрансляції) телевізійних та радіо програм (передач) еротичного характеру з 24.00 до 04.00, а у ч. 2 ст. 62 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" для таких програм відведено час з 23.00 до 06.00.

6) З п. 4 "Перехідних та прикінцевих положень" вилучити підпункт 3, яким передбачається доповнити ст. 28 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" абзацем "для телерадіоорганізацій державної та комунальної форми власності мінімальну частку аудіовізуального продукту, спрямованого на популяризацію етичних цінностей, духовних і культурних надбань українського суспільства, кращих зразків світової літератури, культури та мистецтва", оскільки запропонований програмний продукт не має прив'язки до певних жанрів і тематичних спрямованостей та може відображатись у будь-яких жанрах, передбачених програмною концепцією мовлення.

 

Заступник начальника
управління правового забезпечення

О. Шосталь

Начальник
контрольно-аналітичного управління

О. Левчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали