НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ

РІШЕННЯ

від 22 лютого 2012 року N 259

Про розгляд Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" від 09.02.2012 N 4386-VI

Розглянувши прийнятий Верховною Радою України 9 лютого 2012 року Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо регулювання трансляції програм і передач з платними інтерактивними конкурсами", який надійшов на підпис Президентові України, керуючись частиною 2 статті 24 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Національна рада вирішила:

1. Надати свої зауваження та пропозиції до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо регулювання програм і передач з платними інтерактивними конкурсами" (додаються).

2. Направити рішення Національної ради та зауваження і пропозиції до Адміністрації Президента України.

3. Виконання цього рішення покласти на управління правового забезпечення.

4. Контроль за виконання цього рішення покласти на голову Національної ради В. Манжосова.

 

Голова Національної ради

В. Манжосов

Заступник голови
Національної ради

Л. Мудрак

 

Додаток
до рішення Національної ради
22.02.2012 N 259

Зауваження та пропозиції
до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо регулювання трансляції програм і передач з платними інтерактивними конкурсами" від 09.02.2012 р. N 4386-VI

1. Зауваження:

Закон містить взаємовиключні норми, які можуть унеможливити його регуляторний зміст.

З одного боку, трансляція програм та передач з інтерактивними конкурсами (іграми, вікторинами), умови яких прямо чи опосередковано передбачають оплатне набуття особою статусу її учасника, забороняються, а з іншого ця заборона не поширюється на канали з обмеженим доступом у розумінні необхідності декодувального пристрою для забезпечення доступу до перегляду програм.

Слід зазначити, що на сьогодні всі системи доступу до теле- і радіопрограм крім аналогового телебачення і радіо, використовують декодувальні пристрої (тюнери, декодери, септопбокси тощо) - супутникове телебачення і радіо, мовлення у мережі Інтернет, ретрансляція у кабельних мережах. А з 2015 року в Україні заплановано повний перехід на ефірне цифрове телевізійне мовлення, яке також потребуватиме декодувальних пристроїв у розумінні, визначеному Законом. У такому випадку регуляторний вплив Закону може обмежитись виключно аналоговим радіомовленням.

2. Пропозиція:

З метою запобігання непорозумінь та двозначних тлумачень необхідно визначити в Законі України "Про телебачення і радіомовлення" поняття програма та передача з інтерактивними конкурсами (іграми, вікторинами).

 

Заступник начальника
управління правового забезпечення

О. Шосталь

Начальник
контрольно-аналітичного
управління

О. Левчук

Начальник управління
науково-технічного
і частотного розвитку

Т. Мироненко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали