ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 30.09.2011 р. N 7683

Асоціації експертів з безпечної життєдіяльності та прав людини "Лекс"
проспект Героїв, 3,
м. Дніпропетровськ, 49100

Про розгляд звернення

Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянуто ваш лист-звернення від 31.08.2011 N 327ГР щодо питання забезпечення виконання вимог чинного законодавства Асоціацією незалежних експертів України "Укрексперт" (далі - Асоціація "Укрексперт") та, в межах компетенції, повідомляється.

За інформацією заявника Асоціація "Укрексперт" виконує функції держави з регуляторних та дозвільних питань на підставі дозволу Комітету по нагляду за охороною праці України.

Відповідно до статті 21 Закону України "Про охорону праці" роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці та його територіальні органи видають дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці.

Згідно з пунктом 2 Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2003 N 1631, експертна організація - це суб'єкт господарської діяльності, який має дозвіл Держнаглядохоронпраці на проведення оцінки відповідності об'єкта експертизи вимогам законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки; висновок експертизи - документ, який складається експертною організацією за результатами проведення експертизи і містить інформацію про відповідність (невідповідність) об'єкта експертизи вимогам законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, за формою, встановленою Держнаглядохоронпраці.

Слід зазначити, що висновок експертизи не є документом дозвільного характеру в розумінні Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

Крім того, згідно з визначенням, наведеним у статті 1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", дозвільні органи - органи виконавчої влади, державні колегіальні органи, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону видавати документи дозвільного характеру.

Таким чином, Асоціація "Укрексперт" не є дозвільним органом та не уповноважена відповідно до закону видавати документи дозвільного характеру.

Стосовно дозволу, виданого, за інформацією, наданою у зверненні, Комітетом по нагляду за охороною праці України Асоціації "Укрексперт", то відповідно до статті 21 Закону України "Про охорону праці" центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці оприлюднює інформацію про всі видані та анульовані дозволи у засобах масової інформації.

Більш детальну інформацію з піднятих у зверненні питань надасть Держгірпромнагляд як спеціально уповноважений орган, зокрема, у сфері промислової безпеки і охорони праці.

 

Перший заступник Голови -
голова ліквідаційної комісії

Г. М. Яцишина

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали