ОДЕСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 16.03.2012 р. N 234/А-2012

Про розвиток сімейних форм виховання в Одеській області у 2012 році

Відповідно до статей 16, 22, 23 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", Указу Президента України від 11 липня 2005 року N 1086/2005 "Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей", пункту 5 Указу Президента України від 4 травня 2007 року N 376/2007 "Про додаткові заходи щодо захисту прав та законних інтересів дітей", постанов Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 року N 564 "Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу", від 26 квітня 2002 року N 565 "Про затвердження Положення про прийомну сім'ю", з метою вирішення проблеми сирітства, забезпечення права дитини на сімейне виховання:

1. Доручити головам районних державних адміністрацій та рекомендувати міським головам міст обласного значення:

1.1. Розробити та затвердити план розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2012 рік для утворення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу з урахуванням потреб району.

1.2. Пропагувати серед населення ідеї родинної форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, через утворення мережі дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

1.3. Здійснювати постійний контроль за діяльністю дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, умовами виховання та утримання дітей, дотримання пільг та гарантій, передбачених чинним законодавством для дітей цієї категорії.

1.4. Забезпечити своєчасну (не пізніше 20 числа щомісячно) виплату соціальної допомоги вихованцям дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам.

2. Управлінню охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації забезпечити закріплення медичних працівників за дитячими будинками сімейного типу, прийомними сім'ями та безкоштовне діагностування, обстеження і лікування вихованців.

3. Управлінню освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації сприяти в отриманні вихованцями дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей загальної середньої, професійної та вищої освіти.

4. Рекомендувати Одеському обласному центру зайнятості забезпечити надання послуг з працевлаштування дорослим вихованцям дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей у разі звернення їх до служби зайнятості.

5. Обласному центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді:

5.1. Забезпечити проведення інформаційної кампанії щодо розвитку сімейних форм виховання.

5.2. Забезпечити підготовку кандидатів у батьки-вихователі і прийомні батьки та підвищення кваліфікації прийомних батьків, батьків-вихователів.

5.3. Здійснювати соціальний супровід дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

6. Службі у справах дітей Одеської обласної державної адміністрації координувати роботу щодо утворення мережі дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, надавати організаційну допомогу та здійснювати постійний контроль за їх діяльністю.

7. Доручити управлінню охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації, управлінню освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, Обласному центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, районним державним адміністраціям та рекомендувати Одеському обласному центру зайнятості про проведену роботу щоквартально до 3 числа місяця, наступного за звітним, інформувати службу у справах дітей Одеської обласної державної адміністрації.

8. Службі у справах дітей Одеської обласної державної адміністрації узагальнювати подані матеріали та щоквартально до 10 числа місяця, наступного за звітним, інформувати обласну державну адміністрацію.

9. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації з гуманітарних питань.

 

Виконуючий обов'язки голови
обласної державної адміністрації

Н. А. Чегодар

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали