ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 13.07.2011 р. N 273

Про розв'язання актуальних проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями

Керуючись ст. 23 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", відповідно до Указу Президента України від 19.05.2011 N 588/2011 "Про заходи щодо розв'язання актуальних проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями" (Указ N 588/2011), враховуючи доручення Кабінету Міністрів України від 06.06.2011 N 25536/1/1-11, з метою розв'язання актуальних проблем вищезазначених осіб, утвердження і забезпечення їх прав, реалізації положень Конвенції про права інвалідів і Факультативного протоколу до неї, ратифікованої Законом України від 16.12.2009:

1. Затвердити Заходи щодо розв'язання актуальних проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями (далі - Заходи), що додаються.

2. Зобов'язати структурні підрозділи облдержадміністрації, райдержадміністрації та рекомендувати виконкомам міських рад міст обласного значення:

2.1 забезпечити безумовне виконання Заходів у встановлені цим розпорядженням терміни;

2.2. інформувати про виконання розпорядження Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації щороку до 25 лютого.

3. Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації готувати голові облдержадміністрації інформацію про хід виконання цього розпорядження щороку до 15 березня.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Ярмощука М. А.

 

Голова обласної
державної адміністрації

Б. Ф. Петров

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Запорізької обласної державної адміністрації
13.07.2011 N 273

ЗАХОДИ
щодо розв'язання актуальних проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями

1. Забезпечити проведення щороку інвентаризації матеріально-технічної бази комунальних будинків-інтернатів та інших установ, які обслуговують інвалідів, ужити в установленому порядку заходів щодо її оновлення та модернізації.

Щорічно до 1 грудня

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, управління освіти і науки облдержадміністрації; райдержадміністрації, виконкоми міських рад міст обласного значення

2. Забезпечити в установленому порядку належне фінансування будинків-інтернатів (пансіонатів), стаціонарних відділень територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), дитячих будинків-інтернатів, здійснювати постійний контроль за умовами проживання і надання соціальних, медичних та реабілітаційних послуг у таких закладах, а також за використанням коштів, що підлягають перерахуванню Пенсійним фондом України або органами праці та соціального захисту населення установам (закладам), в яких особи перебувають на повному державному утриманні, у частині спрямування зазначених коштів виключно на поліпшення умов перебування осіб у таких установах (закладах).

Протягом 2011 - 2012 років

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, управління освіти і науки облдержадміністрації; райдержадміністрації, виконкоми міських рад міст обласного значення

3. Ужити заходів щодо удосконалення процедури оформлення інвалідності та складання індивідуальних програм реабілітації інвалідів, належного організаційно-кадрового та матеріально-технічного забезпечення медико-соціальної експертизи.

Постійно

Управління охорони здоров'я облдержадміністрації

4. Активізувати взаємодію з громадськими організаціями інвалідів, залучити в установленому порядку представників "комітетів доступності" до розгляду питань, пов'язаних з доступністю для осіб з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів соціальної, архітектурної, транспортної інфраструктури, інформаційного середовища та здійснення моніторингу стану їх виконання.

Протягом 2011 - 2012 років

Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми міських рад міст обласного значення

5. Ужити додаткових заходів для активізації роботи місцевих органів виконавчої влади, спрямованої на привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, популяризації загальнолюдських цінностей, толерантного та поважного ставлення до осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Протягом 2011 - 2012 років

Управління облдержадміністрації: у справах преси та інформації, освіти і науки, у справах сім'ї, молоді та спорту; райдержадміністрації, виконкоми міських рад міст обласного значення

6. Провести наскрізну лекцію "Створення і реалізація інклюзивної моделі освіти у загальноосвітніх навчальних закладах" та практичні заняття для всіх категорій слухачів курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

До 20.12.2011

Управління освіти і науки облдержадміністрації

7. Ужити заходів щодо модернізації навчально-матеріальної бази загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі інтернатних закладів, забезпечення для них безбар'єрного середовища.

Протягом 2011 - 2012 років

Управління освіти і науки облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми міських рад міст обласного значення

8. Забезпечити залучення дітей із особливими освітніми потребами до позашкільної освіти.

Протягом 2011-2012 років

Управління освіти і науки облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми міських рад міст обласного значення

9. Ужити заходів щодо оздоровлення та санаторно-курортного лікування дітей-інвалідів, які проживають у дитячих будинках-інтернатах, ураховуючи їх особливі фізичні вади.

Протягом 2011 - 2012 років

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, управління облдержадміністрації: охорони здоров'я, освіти і науки, у справах сім'ї, молоді та спорту.

 

Заступник голови - керівник апарату
облдержадміністрації

С. В. Лимарчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали