МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНА НАСІННЄВА ІНСПЕКЦІЯ

ЛИСТ

від 24.02.2011 р. N 93-14-194

Суб'єктам насінництва

Про сертифікацію імпортованого насіння

Відповідно до статті 21 Закону України "Про насіння і садивний матеріал" усі партії насіння і садивного матеріалу, призначені для реалізації, повинні мати сертифікати, що засвідчують їх сортові та посівні якості.

Проведення сертифікації та видача сертифікатів, що засвідчують сортові та посівні якості насіння, здійснюються державними насіннєвими інспекціями.

В той же час, на сьогодні існує практика реалізації на території України насіння сільськогосподарських рослин по сертифікату відповідності, який відповідно статті 1 Закону України "Про підтвердження відповідності" не засвідчує сортові якості насіння і не може бути застосований при введені його в обіг.

Тому, при реалізації імпортованого насіння на території України суб'єктам насінництва необхідно отримати сертифікат на насіння України, що засвідчує сортові та посівні якості насіння і садивного матеріалу відповідно до статті 1 Закону України "Про насіння і садивний матеріал".

Для отримання сертифіката на насіння України суб'єкту насінництва необхідно надати до державної насіннєвої інспекції оригінали помаранчевого міжнародного сертифіката на партію насіння (ІСТА), сортовий сертифікат на насіння (ОЕСР) та провести визначення посівних якостей насіння в лабораторіях державних насіннєвих інспекцій.

 

Начальник Укрдержнасінінспекції -
Головний державний інспектор
України з насінництва

В. А. Хаджиматов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали