ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 7 лютого 2012 року

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Кривенка В. В., суддів - Гусака М. Б., Коротких О. А., Кривенди О. В., Маринченка В. Л., Панталієнка П. В., Прокопенка О. Б., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., розглянувши в порядку письмового провадження за винятковими обставинами справу за позовом Одеської обласної спілки споживчих товариств (далі - Облспоживспілка) до державного реєстратора виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради Одеської області (далі - державний реєстратор), треті особи - Брощанське сільське споживче товариство, Ізмаїльська районна спілка споживчих товариств (далі - Райспоживспілка), дочірнє підприємство "Підприємство "Ферум" Ізмаїльської районної спілки споживчих товариств, підприємство "Ізмаїльський центральний ринок" Ізмаїльської районної спілки споживчих товариств (далі - Ринок), про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, встановила:

У жовтні 2008 року Облспоживспілка звернулася до суду з позовом, у якому з урахуванням уточнення позовних вимог просила визнати дії державного реєстратора протиправними, скасувати державну реєстрацію та внесені зміни до установчих документів.

На обґрунтування заявлених вимог послалася на протиправність дій відповідача щодо відмови у скасуванні державної реєстрації нової редакції статуту Ринку у зв'язку зі скасуванням рішення суду, на підставі якого була проведена така реєстрація.

Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області постановою від 2 вересня 2009 року, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 29 грудня 2009 року, позов задовольнив частково.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 18 травня 2010 року (Ухвала N К-60262/09) зазначені судові рішення залишив без змін.

У скарзі про перегляд за винятковими обставинами ухвали суду касаційної інстанції з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), Райспоживспілка, посилаючись на неоднакове застосування положеньчастини першої статті 31 Закону України від 15 травня 2003 року N 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон N 755-IV), просить скасувати всі судові рішення. На обґрунтування скарги додано копію постанови Вищого адміністративного суду України від 17 червня 2009 року (N К-22836/07), в якій, на думку скаржника, одні й ті самі норми права застосовані інакше, ніж у справі, що розглядається.

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України ухвалою від 26 травня 2010 року скаргу Райспоживспілки допустила до розгляду за винятковими обставинами.

Абзацом четвертим пункту 2 розділу XIII "Перехідні положення" Закону України від 7 липня 2010 року N 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів" передбачено, що допущені до розгляду за винятковими обставинами до набрання чинності цим Законом цивільні, господарські та адміністративні справи розглядаються Верховним Судом України в порядку та в межах повноважень, що діяли до набрання чинності цим Законом.

Перевіривши за матеріалами справи наведені у скарзі доводи, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України вважає, що у задоволенні скарги слід відмовити з таких підстав.

Відповідно до статті 243 КАС підставою для задоволення скарги є, зокрема, неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права.

Предметом адміністративного позову у справі N К-22836/07, постанову касаційного суду в якій додано до заяви на підтвердження неоднакового застосування норм матеріального права, було вирішення питання про законність проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, зокрема дотримання державним реєстратором вимог статті 29 Закону N 755-IV.

У справі, що розглядається, Облспоживспілка оскаржувала відмову державного реєстратора у скасуванні державної реєстрації нової редакції статуту підприємства, яке мало бути здійснене згідно з частиною першою статті 31 Закону N 755-IV у зв'язку зі скасуванням рішення суду, на підставі якого була проведена така реєстрація.

Аналіз наведених рішень суду касаційної інстанції не дає підстав вважати, що він неоднаково застосував статтю 31 Закону N 755-IV, оскільки ухвалення різних за змістом судових рішень зумовлено наявністю інших фактичних обставин справи та характером правовідносин із застосуванням різних норм матеріального права.

Відповідно до частини першої статті 244 КАС Верховний Суд України відмовляє у задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися.

Керуючись статтями 241, 242, 244 Кодексу адміністративного судочинства України, абзацом четвертим пункту 2 розділу XIII "Перехідні положення" Закону України від 7 липня 2010 року N 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів", колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України постановила:

У задоволенні скарги Ізмаїльської районної спілки споживчих товариств відмовити.

Ухвалу Вищого адміністративного суду України від 18 травня 2010 року (Ухвала N К-60262/09) залишити без змін.

Постанова є остаточною і не може бути оскаржена, крім випадку, встановленого пунктом 2 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий

В. В. Кривенко

Судді:

М. Б. Гусак

 

О. В. Кривенда

 

О. А. Коротких

 

В. Л. Маринченко

 

О. Б. Прокопенко

 

П. В. Панталієнко

 

О. О. Терлецький

 

Ю. Г. Тітов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали