ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 30 травня 2011 року

Верховний Суд України у складі: головуючого - Маринченка В. Л., суддів - Балюка М. І., Барбари В. П., Берднік І. С., Глоса Л. Ф., Гошовської Т. В., Григор'євої Л. І., Гриціва М. І., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Гусака М. Б., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Заголдного В. В., Канигіної Г. В., Ковтюк Є. І., Колесника П. І., Короткевича М. Є., Коротких О. А., Косарєва В. І., Кривенди О. В., Кривенка В. В., Кузьменко О. Т., Луспеника Д. Д., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Панталієнка П. В., Патрюка М. В., Пивовара В. Ф., Пилипчука П. П., Потильчака О. І., Пошви Б. М., Прокопенка О. Б., Редьки А. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Скотаря А. М., Таран Т. С., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., Шаповалової О. А., Шицького І. Б., Школярова В. Ф., Яреми А. Г., при секретарі судового засідання  - Бурнишевій О. Е. (за участю представників: Генеральної прокуратури України - Капшученка Ю. М., позивача - Андреєвої О. Ю.), розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-Центр" (далі - Товариство) до Державної архітектурно-будівельної інспекції Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві про скасування наказу та припису, встановив:

У грудні 2008 року Товариство звернулося до суду з позовом, у якому просило скасувати виданий на виконання припису прокуратури м. Києва наказ Державної архітектурно-будівельної інспекції Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 8 грудня 2008 року N 207 про скасування наданого позивачу дозволу на виконання будівельних робіт від 3 березня 2008 року N 0135-Шв з будівництва офісно-торговельного центру по вул. Б. Хмельницького, 7, а також припис Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві від 26 грудня 2008 року про зупинення проведення будівельних робіт, внесений на підставі зазначеного наказу.

Окружний адміністративний суд м. Києва постановою від 6 лютого 2009 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 11 червня 2009 року, позов задовольнив.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 11 травня 2010 року вищезгадані судові рішення залишив без змін.

У заяві про перегляд судових рішень Верховним Судом України з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), заступник Генерального прокурора України просить скасуватиухвалу Вищого адміністративного суду України від 11 травня 2010 року, справу направити на новий розгляд до суду касаційної інстанції, посилаючись на те, що касаційний суд у подібних правовідносинах неоднаково застосував положення статті 22 Закону України від 5 листопада 1991 року N 1789-XII "Про прокуратуру", статті 24 Закону України від 16 листопада 1992 року N 2780-XII "Про основи містобудування" та статей 4, 8 Закону України від 5 квітня 2007 року N 877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон N 877-V).

На обґрунтування заяви додано ухвали Вищого адміністративного суду України від 14 жовтня 2008 року (К-38304/06), 25 лютого 2009 року (К-7192/07) та 28 квітня 2009 року (К-2542/08).

Заслухавши представників Генеральної прокуратури України та Товариства, перевіривши за матеріалами справи наведені у заяві доводи, Верховний Суд України дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення з огляду на таке.

За правилами пункту 1 частини першої статті 237 КАС одним із мотивів перегляду Верховним Судом України судових рішень в адміністративних справах є неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.

Так, у справах, на рішення в яких посилається заявник як на підставу перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 11 травня 2010 року, предметом розгляду було питання щодо правомірності приписів територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції України, внесених на усунення порушень законодавства, встановлених названими органами у ході здійснення ними державного архітектурно-будівельного контролю.

Водночас, у справі, що розглядається, касаційним судом перевірялась правильність висновків судів попередніх інстанцій про протиправність рішень органів державного архітектурно-будівельного контролю, які прийняті лише на підставі припису прокурора без здійснення ними відповідних заходів державного контролю за дотриманням позивачем містобудівного законодавства, спрямованих на перевірку наявності наведених у приписі прокурора порушень та законності будівництва.

Отже, обставини справи, що розглядається, відмінні від обставин справ, на рішення в яких посилається заявник, обґрунтовуючи заяву. Зазначене не дає можливості дійти висновку щодо неоднаковості застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права.

Оскільки обставини, що стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися, Верховний Суд України, керуючись частиною першою статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України, постановив:

У задоволенні заяви заступника Генерального прокурора України відмовити.

Постанова Верховного Суду України є остаточною і оскарженню не підлягає, крім випадку, встановленого пунктом 2 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий

В. Л. Маринченко

Судді:

М. І. Балюк

 

В. П. Барбара

 

І. С. Берднік

 

Л. Ф. Глос

 

Т. В. Гошовська

 

Л. І. Григор'єва

 

М. І. Гриців

 

В. С. Гуль

 

В. І. Гуменюк

 

М. Б. Гусак

 

А. А. Ємець

 

Т. Є. Жайворонок

 

В. В. Заголдний

 

Г. В. Канигіна

 

Є. І. Ковтюк

 

П. І. Колесник

 

М. Є. Короткевич

 

О. А. Коротких

 

В. І. Косарєв

 

О. В. Кривенда

 

В. В. Кривенко

 

О. Т. Кузьменко

 

Д. Д. Луспеник

 

Н. П. Лященко

 

Л. І. Охрімчук

 

П. В. Панталієнко

 

М. В. Патрюк

 

В. Ф. Пивовар

 

П. П. Пилипчук

 

О. І. Потильчак

 

Б. М. Пошва

 

О. Б. Прокопенко

 

А. І. Редька

 

Я. М. Романюк

 

Ю. Л. Сенін

 

А. М. Скотарь

 

Т. С. Таран

 

О. О. Терлецький

 

Ю. Г. Тітов

 

О. А. Шаповалова

 

І. Б. Шицький

 

В. Ф. Школяров

 

А. Г. Ярема

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали