ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 4 липня 2011 року

Верховний Суд України у складі: головуючого - Гусака М. Б., суддів - Балюка М. І., Барбари В. П., Берднік І. С., Гошовської Т. В., Григор'євої Л. І., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Заголдного В. В., Канигіної Г. В., Ковтюк Є. І., Колесника П. І., Короткевича М. Є., Косарєва В. І., Кривенка В. В., Лященко Н. П., Маринченка В. Л., Охрімчук Л. І., Панталієнка П. В., Пивовара В. Ф., Потильчака О. І., Пошви Б. М., Прокопенка О. Б., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Скотаря А. М., Таран Т. С., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., Шицького І. Б., Яреми А. Г., розглянувши у порядку письмового провадження справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче об'єднання "Техна" (далі - Товариство) до Житомирської митниці Державної митної служби України (далі - Митниця) про скасування податкових повідомлень-рішень, встановив:

У квітні 2009 року Товариство звернулося до суду з позовом, в якому з урахуванням зміни позовних вимог просило скасувати повідомлення-рішення Митниці від 24 лютого 2009 року N 1 (в частині визначення 8403 грн. 98 коп. основного зобов'язання зі сплати мита та 4863 грн. 96 коп. штрафних санкцій) і N 2 (в частині визначення 49857 грн. 18 коп. основного зобов'язання зі сплати податку на додану вартість (далі - ПДВ) та 24105 грн. 72 коп. штрафних санкцій), а також прийняті у зв'язку з їх відкликанням - від 22 травня 2009 року N 15 (в частині визначення 8403 грн. 98 коп. основного зобов'язання зі сплати мита та 4201 грн. 99 коп. штрафних санкцій) і N 16 (в частині визначення 49857 грн. 18 коп. основного зобов'язання зі сплати ПДВ та 24928 грн. 59 коп. штрафних санкцій).

На обґрунтування своїх вимог Товариство зазначило, що при декларуванні митної вартості товарів воно надало всі передбачені законодавством документи, тому оскаржувані повідомлення-рішення є необґрунтованими.

Житомирський окружний адміністративний суд постановою від 21 липня 2009 року у задоволенні позову відмовив.

При цьому суд виходив із того, що позивач не підтвердив належним чином митну вартість товарів, а матеріали перевірки свідчать про включення ним до митної вартості не всіх сум транспортних витрат, тому Митниця правомірно донарахувала зобов'язання зі сплати мита та ПДВ.

Київський апеляційний адміністративний суд постановою від 31 серпня 2010 року рішення суду першої інстанції скасував, позов задовольнив.

На обґрунтування свого рішення апеляційний суд послався на те, що заявлена позивачем митна вартість товарів ґрунтується на документально підтверджених даних, а також підтверджена печатками митних органів на вантажно-митних деклараціях, тому донарахування податкових та митних платежів є безпідставним.

Вищий адміністративний суд України постановою від 5 квітня 2011 року скасував рішення апеляційного суду та залишив у силі рішення суду першої інстанції.

При цьому касаційний суд виходив із того, що оскільки за результатами перевірки встановлено невідповідність задекларованого позивачем розміру транспортних витрат відомостям, що містяться в актах прийому-передачі виконаних робіт та платіжних дорученнях, відповідач обґрунтовано визначив податкові та митні зобов'язання.

У заяві про перегляд судових рішень Верховним Судом України з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), Товариство просить скасувати постанову Вищого адміністративного суду України та направити справу на новий касаційний розгляд.

Заява про перегляд оскаржуваного рішення Вищого адміністративного суду України не підлягає задоволенню з таких підстав.

Вищий адміністративний суд України, допускаючи справу до провадження Верховного Суду України, виходив із того, що в доданій до заяви позивача ухвалі Вищого адміністративного суду України від 27 жовтня 2010 року по-іншому, ніж у справі, що розглядається, застосовано пункт 5 частини другої статті 267 Митного кодексу України та пункт 8 Порядку декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, та подання відомостей для її підтвердження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2006 року N 1766.

У справі, ухвала касаційного суду в якій додана до заяви, цей суд виходив із того, що надані товариством докази (рахунок-фактура, довідка перевізника, акт прийому-передачі, договори про перевезення, міжнародні товарно-транспортні накладні) підтверджують задекларовані ним витрати щодо транспортування товарів.

Вищий адміністративний суд України у справі, що розглядається, дійшов висновку про те, що оскільки за результатами перевірки встановлено невідповідність задекларованого позивачем розміру транспортних витрат відомостям, що містяться в актах прийому-передачі виконаних робіт та платіжних дорученнях, відповідач обґрунтовано донарахував податкові та митні зобов'язання.

Аналіз наведених рішень суду касаційної інстанції дає підстави для висновку, що ухвалення різних за змістом судових рішень обумовлено наявністю різних обставин, які були встановлені судами при розгляді зазначених справ.

Згідно з частиною першою статті 244 КАС Верховний Суд України відмовляє у задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися.

Керуючись статтями 241, 242, 244 Кодексу адміністративного судочинства України, Верховний Суд України постановив:

У задоволенні заяви товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче об'єднання "Техна" відмовити.

Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає, крім випадку, встановленого пунктом 2 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий

М. Б. Гусак

Судді:

М. І. Балюк

В. П. Барбара

І. С. Берднік

Т. В. Гошовська

Л. І. Григор'єва

В. С. Гуль

В. І. Гуменюк

А. А. Ємець

Т. Є. Жайворонок

В. В. Заголдний

Г. В. Канигіна

Є. І. Ковтюк

П. І. Колесник

М. Є. Короткевич

В. І. Косарєв

В. В. Кривенко

Н. П. Лященко

В. Л. Маринченко

Л. І. Охрімчук

П. В. Панталієнко

В. Ф. Пивовар

О. І. Потильчак

Б. М. Пошва

О. Б. Прокопенко

Я. М. Романюк

Ю. Л. Сенін

А. М. Скотарь

Т. С. Таран

О. О. Терлецький

Ю. Г. Тітов

І. Б. Шицький

А. Г. Ярема

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали