ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

05.05.2011 р.

N К-25551/10

Вищий адміністративний суд України у складі: суддя Костенко М. І. - головуючий, судді - Голубєва Г. К., Маринчак Н. Є., Рибченко А. О., Степашко О. І., розглянув у порядку письмового провадження касаційну скаргу закритого акціонерного товариства "Групова збагачувальна фабрика "Луганська" (далі - Товариство) на ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 29.06.2010 у справі N 2а-28111/09/1270 за позовом Товариства до державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області про визнання дій протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення.

За результатами розгляду касаційної скарги Вищий адміністративний суд України встановив:

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 29.06.2010 апеляційну скаргу Товариства повернуто заявнику з причин неусунення ним недоліків цієї скарги у встановлений судом строк.

У касаційній скарзі до Вищого адміністративного суду України позивач просить скасувати зазначену ухвалу апеляційного суду з мотивів невідповідності висновків суду дійсним обставинам справи, що призвело до порушення норм процесуального права. Зокрема, скаржник зазначає, що він своєчасно усунув недоліки апеляційної скарги, однак вказана обставина була проігнорована судом.

У запереченні на касаційну скаргу відповідач зазначає про правильність та обґрунтованість висновків апеляційного суду та просить залишити оскаржувану ухвалу без змін, а скаргу - без задоволення.

Справу розглянуто в порядку письмового провадження відповідно до статті 222 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).

Перевіривши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм процесуального права, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про наявність підстав для задоволення касаційної скарги Товариства з урахуванням такого.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 02.06.2010 було залишено без руху апеляційну скаргу Товариства з мотивів недодання до цієї скарги доказів сплати судового збору в необхідному розмірі. Так, за висновком апеляційної інстанції, при поданні цієї скарги Товариством мало бути сплачено судовий збір у сумі 3,40 грн., тоді як за квитанцією від 11.05.2010 N 8902361 позивачем здійснено сплату збору лише в сумі 1,70 грн. При цьому апеляційним судом було встановлено семиденний строк для усунення зазначеного недоліку з дня отримання цієї ухвали апелянтом.

Втім в даному разі у апеляційного суду були відсутні підстави для залишення апеляційної скарги Товариства без руху з вказаних підстав.

Так, в силу вимог пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень КАС до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору:

1) судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита;

2) розмір судового збору визначається відповідно до підпункту "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", крім випадків, встановлених підпунктом "з" цього пункту;

3) розмір судового збору щодо майнових вимог про стягнення грошових коштів становить один відсоток від розміру таких вимог, але не більше 1700 гривень.

Підпунктом "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" розмір судового збору із скарг за неправомірні дії органів державного управління і службових осіб, що ущемляють права громадян, становить 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (тобто 3,70 грн. з огляду на пункт 22.5 статті 22 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб").

За приписами підпункту "з" пункту 1 статті 3 названого Декрету розмір ставки державного мита, зокрема, із апеляційних скарг на рішення судів становить 50 відсотків ставки, підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви й скарги, а з майнових спорів - ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

Отже, при поданні апеляційної скарги на постанову Луганського окружного адміністративного суду зі спору Товариством мало бути сплачено судовий збір у сумі 1,70 грн., що і було зроблено скаржником.

Втім на вимогу апеляційного суду за платіжним дорученням від 09.06.2010 N 842 позивач додатково сплатив судовий збір у сумі 1,70 грн., надіславши цей доказ до Донецького апеляційного адміністративного суду 14.06.2010 (тобто у межах установленого судом строку).

Відповідно до частини третьої статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, що діяла на момент прийняття оскаржуваної ухвали апеляційного суду) до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Згідно ж з частиною другою статті 108 названого Кодексу якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Таким чином, апеляційний суд, безпідставно залишивши апеляційну скаргу без руху, незважаючи на виконання апелянтом вимог суду щодо додаткової сплати судового збору, незаконно повернув апеляційну скаргу Товариству, обмеживши суб'єкта оскарження у реалізації прав, передбачених пунктом 8 частини третьої статті 129 Конституції України.

У зв'язку з цим оскаржувана ухвала апеляційної інстанції підлягає скасуванню, а справа - направленню до апеляційного суду для вирішення питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства.

На підставі викладеного, керуючись статтями 220, 222, 223, 227, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України ухвалив:

1. Касаційну скаргу закритого акціонерного товариства "Групова збагачувальна фабрика "Луганська" задовольнити.

2. Ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 29.06.2010 у справі N 2а-28111/09/1270 скасувати.

Справу направити до суду апеляційної інстанції для вирішення питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою закритого акціонерного товариства "Групова збагачувальна фабрика "Луганська".

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали