ТОМАШПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

16.01.2009 р.

Справа N 2-а-24
2008 року

16 січня 2009 року Томашпільський районний суд Вінницької області в складі: головуючого - судді Семко Г. В., при секретері Синявській О. О., з участю адвоката ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Томашпіль адміністративну справу за скаргою ОСОБА_1 на постанову про адміністративне правопорушення, встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з скаргою на постанову про адміністративне правопорушення посилаючись на те, що 18 листопада 2008 року о 11 год. 50 хв. в смт Томашпіль його зупинили працівники ІДПС ВДАІ, пояснюючи це тим, що він порушив правила дорожнього руху, а саме вчинив обгін на забороненій ділянці - на підйомі з обмеженою видимістю. Працівниками ДАІ на нього було складено постанову про адміністративне правопорушення і накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 450 грн. Вважає, що вказана постанова є неправомірно складеною, та попросив суд скасувати постанову серії АВ 000919 про адміністративне правопорушення від 18 листопада 2008 року.

В судовому засіданні позивач позов підтримав та суду пояснив, що працівниками ДАІ неправомірно відносно нього складено постанову про адміністративне правопорушення, так як на ділянці дороги, по якій він рухався, видимість була достатньою для здійснення маневру, і він здійснив обгін автомобіля "КАМАЗ" з причепом, який рухався попереду нього, завантажений буряком, рухався зі швидкістю біля 20 км/год. Зустрічного транспорту при виконанні маневру не було.

Представник ІДПС ВДАІ лейтенант міліції Шкробот В. В. в судове засідання не з'явився, хоча завчасно був повідомлений про час, дату та місце слухання справи, тому суд приходить до висновку, що справу можливо розглянути за його відсутності. Свідок ОСОБА_3 суду пояснив, що дійсно, ОСОБА_1 здійснив обгін автомобіля "КАМАЗ", який рухався не більше 20 км/год. Чи була обмежена видимість він точно сказати не може, так як їхав за 200 м до вчинення обгону ОСОБА_1.

Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1, свідка, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що скарга підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року N 1306 "Про правила дорожнього руху", а саме розділу 34, як виняток дозволяється обгін поодиноких транспортних засобів, що рухаються зі швидкістю менше 30 км/год., за умови забезпечення безпеки дорожнього руху. Так як відповідно до пояснень позивача, свідка, попереду їхавший транспортний засіб "КАМАЗ" з причепом, завантажений цукровим буряком, їхав зі швидкістю 20 км/год., а перешкод для обгону не було, видимість була достатньою, зустрічного транспортного засобу не було, то маневр обгону був правомірний, який відповідав чинному законодавству та Правилам дорожнього руху. П. 14.6 Правил дорожнього руху забороняє здійснювати обгін в кінці підйому, а згідно протоколу про адміністративне правопорушення, обгін ОСОБА_1 здійснив на підйомі, тобто в не забороненому місці.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що дані вимоги є обгрунтованими, в зв'язку з чим скарга підлягає задоволенню

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 158, 159, 161, 163, 167 КАС України, суд постановив:

Скаргу ОСОБА_1 на постанову про адміністративне правопорушення задоволити. Постанову серії АВ 000919 про адміністративне правопорушення від 18 листопада 2008 року, складену працівниками ІДПС ВДАІ, - скасувати, як складену незаконно.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Київського апеляційного адміністративного суду через Томашпільський районний суд.

 

Суддя

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали