ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 17 березня 2011 року

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі: Васильченко Н. В., Калашнікової О. В., Чалого С. Я., Черпіцької Л. Т., Леонтович К. Г. (суддів), розглянувши в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами адміністративну справу за касаційною скаргою Житомирської філії ВАТ "Укртелеком" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2009 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 20 серпня 2009 р. у справі за позовом Житомирської філії ВАТ "Укртелеком" до Житомирського обласного управління у справах захисту прав споживачів про скасування постанови, встановила:

Відкрите акціонерне товариство "Укртелеком" звернулось до суду з позовом до Житомирського обласного управління у справах захисту прав споживачів про скасування постанови про накладення штрафу, передбаченого ст. 23 Закону України "Про захист прав споживачів".

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2008 р., залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 20 серпня 2009 р., у задоволенні адміністративного позову відмовлено у повному обсязі.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суди керувались тим, що позивачем було порушено вимоги закону щодо оприлюднення в засобах масової інформації до відома споживачів про зміну тарифів на телекомунікаційні послуги, у зв'язку із чим Житомирським обласним управлінням у справах захисту прав споживачів обґрунтовано було застосовано штраф.

В касаційній скарзі позивач порушує питання про скасування судових рішень та прийняття нового про задоволення позову з мотивів порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Перевіривши матеріали справи, правильність застосування апеляційним судом норм процесуального права, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню на наступних підставах.

Як вбачається з матеріалів справи, перевіркою дотримання законодавства про захист прав споживачів від 25 липня 2007 р. Житомирським обласним управлінням у справах захисту прав споживачів встановлено, що наказом ВАТ "Укртелеком" від 25 травня 2007 р. N 217 з 1 червня 2007 р. введені нові тарифи на користування послугою "Відкритий (безпарольний) доступ до Інтернет" для пільгової категорії населення, а саме для інвалідів I та II групи. Інформація про зміну тарифів була розміщена з 1 червня 2007 р. у всіх відділеннях "Телекомсервіс", в період з 31 травня по 10 червня 2007 р. оприлюднена на Житомирському міському радіо комунального підприємства "Інформаційно-видавничий центр Житомирської міської ради", з 22 травня 2007 р. оприлюднена на веб-сайті ВАТ "Укртелеком".

Згідно зі ст. 15 Закону України "Про захист прав споживачів" споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачем до придбання ним продукції та містити в собі дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції.

Пунктом 14 ст. 39 Закону України "Про телекомунікації" передбачено, що оператор зобов'язаний оприлюднити в засобах масової інформації або доводити письмово до відома споживачів тарифи на телекомунікаційні послуги не пізніше ніж за сім календарних днів до їх запровадження.

Оскільки інформація про зміну тарифу в засобах масової інформації, а саме на Житомирському міському радіо комунального підприємства "Інформаційно-видавничий центр Житомирської міської ради", була оприлюднена тільки з 31 травня 2007 р., тобто за один день до підвищення ціни за надання послуги, колегія суддів погоджується із висновком судів попередніх інстанцій щодо правомірності застосування позивача до штрафних санкцій. Розміщення інформації про зміну тарифів на телекомунікаційні послуги в мережі Інтернет не є необхідною та достатньою умовою щодо її доступності, достовірності та своєчасності.

Враховуючи вищевикладене, рішення судів попередніх інстанцій про відмову в позові ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні усіх обставин справи в їх сукупності.

Судами правильно встановлено характер спірних взаємовідносин та обґрунтовано застосовано норми матеріального права до їх вирішення. Порушень норм процесуального закону, які б могли призвести до прийняття неправильного рішення, не встановлено. Твердження касаційних скарг зазначений висновок суду не спростовують.

Відповідно до ст. 224 КАСУ суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

На підставі наведеного, керуючись статтями 220, 222, 224, 230, 231 КАСУ, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Житомирської філії ВАТ "Укртелеком" залишити без задоволення.

Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2009 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 20 серпня 2009 р. залишити без змін.

Відповідно до ч. 5 ст. 254 КАСУ ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, в порядку та у строки, встановлені КАСУ.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали