ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

27.04.2010 р.

N К-21653/07

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі: головуючого - судді Чалого С. Я., суддів: Васильченко Н. В., Леонтович К. Г., Розваляєвої Т. С., Черпіцької Л. Т., секретар судового засідання - Мудренко А. О., розглянувши в порядку касаційного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом закритого акціонерного товариства "Корпорація ІгроСервіс" до Алуштинської міської ради Автономної Республіки Крим про скасування рішення, встановила:

У квітні 2007 року закрите акціонерне товариство "Корпорація ІгроСервіс" звернулося до Господарського суду АР Крим з позовом до Алуштинської міської ради Автономної Республіки Крим про скасування рішення.

Постановою Господарського суду АР Крим від 21 травня 2007 року позовні вимоги задоволено в повному обсязі. Визнано протиправним та скасовано рішення N 10/42, 10-ї сесії 5-го скликання Алуштинської міської Ради "Про відмову в продовженні договору оренди земельної ділянки ЗАТ "Корпорація ІгроСервіс" від 24.01.2007 року.

Ухвалою Севастопольського апеляційного господарського суду від 4 вересня 2007 року рішення суду першої інстанції залишено без змін, апеляційну скаргу без задоволення.

Не погоджуючись з рішенням судів першої та апеляційної інстанції Алуштинська міська рада Автономної Республіки Крим в касаційній скарзі, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального та процесуального права, просить їх скасувати та ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що 1 червня 2004 року між Алуштинською міською радою та закритим акціонерним товариством "Корпорація ІгроСервіс" укладений договір оренди земельної ділянки. Підставою для укладення договору є рішення N 16/260 16-ї сесії 24-го скликання Алуштинської міської ради "Про поновлення договору оренди земельної ділянки під розміщення ігрового центру закритого акціонерного товариства "Корпорація ІгроСервіс" від 14 квітня 2004 року, за яким відповідач вирішив договір оренди земельної ділянки площею 0,0090 га, під розташування грального центру у місті Алушта по вул. Набережна, напроти столової санаторію "Морський уголок", поновити строком до 1 січня 2007 року. Відповідно до пункту 2.1 даного договору, земельна ділянка надається в оренду для використання її в комерційних цілях для розміщення ігрового центру закритого акціонерного товариства "Корпорація ІгроСервіс". Пунктом 2.2 Договору передбачено, що земельна ділянка передається в оренду до 1 січня 2007 року. Пунктом 2.2 договору оренди земельної ділянки від 1 червня 2004 року передбачено, що після закінчення строку, на який був укладений договір, орендар, належним чином виконуючий свої обов'язки згідно з умовами договору, має переважне право на його поновлення. Рішенням N 10/42 10-ї сесії 5-го скликання Алуштинської міської ради "Про відмову в продовженні договору оренди земельної ділянки" закритому акціонерному товариству "Корпорація ІгроСервіс" від 24 січня 2007 року відмовлено в продовженні договору оренди земельної ділянки для розміщення ігрового центру закритого акціонерного товариства "Корпорація ІгроСервіс" у відповідності з тим, що розробленим Генеральним планом розвитку міста Алушти набережна міста підлягає реконструкції та продовження договорів оренди земельних ділянок, розташованих в зоні реконструкції, вважається недоцільним.

Суди першої та апеляційної інстанції приймаючи рішення про задоволення позовних вимог виходили з того, що Алуштинською міською радою було необґрунтовано відмовлено позивачу в продовженні договору оренди земельної ділянки, що порушує вимоги частини 3 статті 33 Закону України "Про оренду землі" N 161-XIV від 06.10.98, а саме: заперечення орендодавця на продовження договору оренди землі повинне надсилатися саме листом повідомленням.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновком суду першої та апеляційної інстанції, оскільки відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 33 Закону України "Про оренду землі", у разі якщо орендар продовжує користування земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди, то за відсутності письмових заперечень орендодавця протягом одного місяця після закінчення строку договору він підлягає поновленню на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбаченні договором. Письмове заперечення здійснюється листом-повідомленням.

Відповідно до ст. 764 Цивільного кодексу України, якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.

Виходячи з вищевикладеного, колегія суддів вважає, що суди попередніх інстанцій дійшли вірного та обґрунтованого висновку, а тому підстав для зміни або скасування зазначених судових рішень колегія суддів не вбачає.

Керуючись ст. ст. 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України ухвалила:

Касаційну скаргу Алуштинської міської ради Автономної Республіки Крим залишити без задоволення, а постанову Господарського суду АР Крим від 21 травня 2007 року та ухвалу Севастопольського апеляційного господарського суду від 4 вересня 2007 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає крім як в строки, з підстав та в порядку, передбаченому главою 3 розділу IV КАС України.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали