ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

20.01.2011 р.

N К-7727/08

Провадження у справі закрито, справу повернуто
для вирішення питання про її допуск до провадження Верховного Суду України
постановою Верховного Суду України
від 18 липня 2011 року  

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів: Васильченко Н. В., Калашникової О. В., Леонтович К. Г., Чалого С. Я., Черпіцької Л. Т., розглянувши в порядку письмового провадження в залі судового засідання адміністративну справу за позовом приватного підприємства "Аутпост-1" до Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова про скасування рішення N 372 від 29.06.2006 року та вимоги N Ю-505 від 03.07.2006 року, встановила:

Постановою господарського суду Львівської області від 27 вересня 2007 року позовні вимоги задоволено частково. Рішення Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова N 372 від 29.06.2006 р. про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків скасовано в частині застосування фінансових санкцій на суму 9563,88 грн. У задоволенні позовних вимог в частині визнання недійсною вимоги відповідача про сплату боргу N Ю-505 від 03.07.2006 р. відмовлено.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 10 квітня 2008 року апеляційні скарги Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова та приватного підприємства "Аутпост-1" залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Не погоджуючись з судовими рішеннями у справі, Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова звернувся з касаційною скаргою, у якій просить рішення суду першої та апеляційної інстанцій скасувати та постановити нове судове рішення, яким в задоволенні позову відмовити, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Приватне підприємство "Аутпост-1" звернулося з касаційною скаргою, у якій просить рішення суду першої та апеляційної інстанцій скасувати та постановити нове судове рішення, яким позовні вимоги задовольнити, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, колегія суддів вважає, що касаційні скарги задоволенню не підлягають виходячи з наступного.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що приватне підприємство "Аутпост-1" звернулося до суду з позовом про скасування рішення N 372 від 29.06.2006 року та вимоги про сплату боргу N Ю-505 від 03.07.2006 року Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова.

Колегія суддів погоджується з висновком судів попередніх інстанцій, щодо відмови в задоволенні позовної вимоги про визнання недійсною вимоги про сплату боргу N Ю-505 від 03.07.2006 року, оскільки статтею 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" N 1058-IV регулюються відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів на ці правовідносини може поширюватися лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що йому не суперечить. Виключно цим Законом визначаються: принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню; перелік платників страхових внесків, їх права та обов'язки; порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків; стягнення заборгованості за цими внесками.

Суди попередніх інстанцій дійшли вірного висновку, що ставки, механізм справляння та пільги щодо сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлені Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" N 400/97-ВР, яким разом із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" N 1058-IV не встановлено такої пільги, як звільнення від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування для суб'єктів підприємницької діяльності, котрі перейшли на спрощену систему оподаткування.

Судова колегія погоджується з висновками суду першої та апеляційної інстанцій, що страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не входять до системи оподаткування, на них не поширюється податкове законодавство, іншим законодавством не можуть встановлюватися пільги з нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від їх сплати.

Указ Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" N 727/98 регулює питання оподаткування суб'єктів малого підприємництва. Згідно з вимогами пункту 15 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" N 1058-IV до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом, закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечать цьому Закону. Положення статті 6 зазначеного Указу про звільнення суб'єктів малого підприємництва, які сплачують єдиний податок, від збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, Закону суперечать і застосуванню не підлягають.

Разом з тим, судова колегія вважає, що при вирішенні даного спору суди першої та апеляційної інстанції дійшли правильного висновку, що фінансові санкції застосовані відповідачем рішенням N 372 від 29.06.2006 р. не відповідають вимогам п. 4 ч. 9 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", оскільки штрафна санкція застосована з наростаючим підсумком, а оскільки позивачу донараховано страхових внесків на суму 42522,04 грн. то відповідна штрафна санкція повинна становити 2126,1 тобто 5 % донарахованих внесків.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що судами попередніх інстанцій повно встановлені фактичні обставини справи, характер правовідносин сторін і вірно застосовані до них норми матеріального права, а тому підстави для задоволення касаційних скарг відсутні.

Керуючись статтями 222, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційні скарги Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова та приватного підприємства "Аутпост-1" залишити без задоволення, а постанову господарського суду Львівської області від 27 вересня 2007 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 10 квітня 2008 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі і може бути переглянута Верховним Судом України в порядку ст. ст. 235 - 238 Кодексу адміністративного судочинства України.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали