ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 17 червня 2008 року

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі суддів: Сіроша М. В., Бим М. Є., Васильченко Н. В., Гордійчук М. П., Леонтович К. Г., розглянувши у попередньому розгляді справу за касаційною скаргою управління Пенсійного фонду України в м. Коломиї на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 19 грудня 2006 року у справі N А-13/21 за позовом закритого акціонерного товариства "Прикарпаття" до управління Пенсійного фонду України в м. Коломиї про скасування рішення, встановила:

В лютому 2006 року закрите акціонерне товариство "Прикарпаття" звернулося в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Коломиї, в якому просило скасувати рішення відповідача від 02.02.2006 р. за N 57 "Про стягнення з ЗАТ "Прикарпаття" штрафу в розмірі 7123,68 грн. та пені в сумі 1062,44 грн.".

Постановою господарського суду Івано-Франківської області від 1 червня 2006 року відмовлено в задоволенні позовних вимог.

Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 19 грудня 2006 року скасовано рішення суду першої інстанції та ухвалене нове рішення про часткове задоволення позовних вимог.

Не погоджуючись з рішенням апеляційного суду управління Пенсійного фонду України в м. Коломиї звернулося до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. за N 1058-IV, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Статтею 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею; суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків стягуються з нарахуванням і пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно ст. 250 Господарського кодексу України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до п. 9.3.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до ПФУ від 19.12.2003 р. за N 21-1 при затримці страхувальником сплати внесків більше 90 днів, приймається одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної недоїмки за період з 31 до 90 календарного дня незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період. При затриманні сплати внесків більше 90 календарних днів, рішення виноситься в розмірі 50 % від сум фактичної сплаченої (погашеної недоїмки). Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника. За даними картки особового рахунку відповідачу було відомо про несплату внесків.

Як встановлено судами попередніх інстанцій, позивачем допущені порушення в 2004 р. (серпень, листопад) та 2005 р. (березень - червень, листопад), а рішення N 57 про застосування фінансової санкції та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду прийняте 02.02.2006 р.

Оскільки позивач згідно картки особового рахунку платника знав про наявність боргу і періоду виникнення заборгованості, але перевірку і застосування штрафних санкцій до позивача своєчасно не проводив, порушення здійснені позивачем мали місце в 2004 - 2005 рр., тому строк на застосування штрафних санкцій слід обчислити з 02.08.2005 р. тобто за шість місяців до прийняття рішення.

Враховуючи викладене апеляційний суд дійшов до вірного висновку, що рішення N 57 від 02.02.2006 р. підлягає скасуванню в частині прострочки застосування до позивача штрафних санкцій на загальну суму 6687,55 грн., а в решті штрафних санкцій на суму 1436,13 грн. і пені 1062,44 грн. рішення відповідає вимогам діючого законодавства.

Згідно ч. 3 ст. 2201 КАС України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

Відповідно до ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Колегія суддів вважає, що доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування апеляційним судом норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.

З урахуванням викладеного, судом апеляційної інстанції винесено законне і обґрунтоване рішення, постановлене з дотриманням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст. ст. 220, 2201, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України ухвалила:

Касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Коломиї - відхилити.

Постанову Львівського апеляційного господарського суду від 19 грудня 2006 року - залишити без змін.

Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.

 

Судді:

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали