ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 8 вересня 2010 року

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Патрюка М. В., суддів - Жайворонок Т. Є., Перепічая В. С., Лященко Н. П., Пшонки М. П., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_3 до відкритого акціонерного товариства "Київгаз" (далі - ВАТ "Київгаз"), третя особа - Головне управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради, про зобов'язання виконати дії, скасування заборгованості, проведення перерахунку за касаційною скаргою ОСОБА_3 на рішення апеляційного суду м. Києва від 4 березня 2010 року, встановила:

У липні 2009 року ОСОБА_3 звернувся до суду із зазначеним позовом, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що він є пенсіонером Державної податкової адміністрації України, відповідач необґрунтовано направив йому повідомлення про сплату заборгованості, яка виникла за період 2008 - 2009 роки, не врахувавши його право на 50 % знижку по оплаті житлової площі, комунальних послуг, палива.

Рішенням Печерського районного суду м. Києва від 23 листопада 2009 року позов задоволено частково. Зобов'язано ВАТ "Київгаз" провести перерахування ОСОБА_3 оплати за спожитий газ з 7 лютого 2008 року відповідно до ст. 22 Закону України "Про міліцію" в 50 % знижки без встановлення меж споживання, у решті вимог відмовити.

Рішення апеляційного суду м. Києва від 4 березня 2010 року рішення районного суду скасовано, ухвалено нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовлено.

У касаційній скарзі ОСОБА_3 ставить питання про скасування рішення апеляційного суду та залишення в силі рішення суду першої інстанції, мотивуючи свою вимогу порушенням апеляційним судом норм матеріального та процесуального права.

Касаційна скарга підлягає відхиленню з таких підстав.

Статтею 337 ЦПК України визначено, що суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу, якщо визнає, що рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом установлено, що позивач є пенсіонером Державної податкової адміністрації України і відповідно до ст. 22 Закону України "Про міліцію" (далі - Закон) він та члени його сім'ї мають довічно право на 50 % знижку з оплати жилої площі, комунальних послуг, палива.

7 лютого 2008 року ОСОБА_3 звернувся до ВАТ "Київгаз" із заявою про надання пільги з оплати за спожитий природний газ як пенсіонеру податкової служби, з цього часу пільга надавалася відповідно до ст. 22 Закону.

З моменту надання пільги позивачу разом із ним користуються його повнолітні сини, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, а до 10 квітня 2008 року газом користувалася і його дружина, ОСОБА_6.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд апеляційної інстанції дійшов обґрунтованого висновку про те, що вимоги ОСОБА_3 про стягнення утвореної заборгованості є необґрунтованим, оскільки судом встановлено факт споживання газу позивачем і його повнолітніми дітьми, на яких пільга не поширюється.

При розгляді справи апеляційним судом дотримані вимоги цивільного процесуального закону, всебічно, повно й об'єктивно з'ясовані обставини справи та дана їм належна оцінка.

Наведені в скарзі доводи не відносяться до тих підстав, з якими процесуальне законодавство пов'язує можливість прийняття рішення щодо скасування або зміни оскаржуваного судового рішення.

За таких обставин колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України вважає, що судове рішення відповідає вимогам закону й підстави для його скасування відсутні.

Керуючись ст. ст. 337, 344, 345 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.

Рішення апеляційного суду м. Києва від 4 березня 2010 року залишити без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

М. В. Патрюк

Судді:

Т. Є. Жайворонок

 

Н. П. Лященко

 

В. С. Перепічай

 

М. П. Пшонка

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали