ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 23 травня 2011 року

Верховний Суд України у складі: головуючого - Балюка М. І., суддів - Барбари В. П., Берднік І. С., Вус С. М., Глоса Л. Ф., Гошовської Т. В., Григор'євої Л. І., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Гусака М. Б., Ємця А. А., Заголдного В. В., Колесника П. І., Короткевича М. Є., Косарєва В. І., Кривенди О. В., Кривенка В. В., Кузьменко О. Т., Луспеника Д. Д., Маринченка В. Л., Охрімчук Л. І., Панталієнка П. В., Пивовара В. Ф., Потильчака О. І., Пошви Б. М., Прокопенка О. Б., Сеніна Ю. Л., Скотаря А. М., Таран Т. С., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., Шицького І. Б., Школярова В. Ф., Яреми А. Г., Ковтюк Є. І., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_36 про перегляд Верховним Судом України рішення апеляційного суду м. Києва від 4 березня 2010 року та ухвали колегії суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 8 вересня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_36 до відкритого акціонерного товариства "Київгаз", третя особа - Головне управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради, про зобов'язання вчинити певні дії, скасування заборгованості та проведення перерахунку, встановив:

У липні 2009 року ОСОБА_36 звернувся до суду з позовом до відкритого акціонерного товариства "Київгаз" (далі - ВАТ "Київгаз"), третя особа - Головне управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради, про зобов'язання виконати дії, скасування заборгованості, проведення перерахунку.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що є пенсіонером Державної податкової адміністрації України та відповідно до ст. 26 Закону України "Про державну податкову службу України" і ст. 22 Закону України "Про міліцію" він та члени його сім'ї - двоє дорослих синів - мають право на 50-процентну знижку з оплати жилої площі, комунальних послуг і палива, однак відповідач не враховує його право на знижку й 20 травня 2009 року він отримав повідомлення про заборгованість за спожитий газ у сумі 1703 грн. 02 коп.

Рішенням Печерського районного суду м. Києва від 23 листопада 2009 року позов задоволено частково: зобов'язано ВАТ "Київгаз" провести перерахування ОСОБА_36 оплати за спожитий газ з 7 лютого 2008 року відповідно до ст. 22 Закону України "Про міліцію" у розмірі 50-процентної знижки без установлення меж за споживання з урахуванням членів його родини - двох дорослих синів.

Рішенням апеляційного суду м. Києва від 4 березня 2010 року рішення Печерського районного суду м. Києва від 23 листопада 2009 року скасовано та ухвалено нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог ОСОБА_36 відмовлено.

Ухвалою колегії суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 8 вересня 2010 року касаційну скаргу ОСОБА_36 відхилено, рішення апеляційного суду м. Києва від 4 березня 2010 року залишено без змін.

У заяві про перегляд ухвали колегії суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 8 вересня 2010 року з підстав, передбачених абз. 1 ч. 1 ст. 355 ЦПК України, ОСОБА_36 просить скасувати судові рішення, посилаючись на неоднакове застосування судом касаційної інстанції до спірних відносин положень ст. 22 Закону України "Про міліцію", ст. 3 Сімейного кодексу України.

В обґрунтування заяви додано рішення Печерського районного суду м. Києва від 24 листопада 2009 року у справі за його ж позовом до акціонерної енергопостачальної компанії "Київенерго" (далі - АЕК "Київенерго"), третя особа - Головне управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради, про визнання права на пільги, яким позовні вимоги задоволено частково: зобов'язано АЕК "Київенерго" провести перерахування ОСОБА_36 заборгованості з оплати за спожиту електричну енергію відповідно до ст. 22 Закону України "Про міліцію" у розмірі 50-процентної знижки без установлення меж споживання та з урахуванням членів його родини - двох дорослих синів. Рішенням апеляційного суду м. Києва від 27 травня 2010 року рішення першої інстанції змінено в частині відшкодування витрат на правову допомогу, у решті - залишено без змін.Ухвалою судді Верховного Суду України від 20 серпня 2010 року відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою АЕК "Київенерго".

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення ОСОБА_36 та представника відповідача, перевіривши наведені в заяві доводи, Верховний Суд України не знаходить підстав для її задоволення.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 355, ч. 1 ст. 3604 ЦПК України заява про перегляд судових рішень може бути задоволена виключно у разі наявності підстав неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.

Таке неоднакове застосування судами касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права відсутнє, оскільки судами у цих справах застосовані різні норми матеріального права.

Відповідно до ст. 3605 ЦПК України Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою перегляду справи, не підтвердилися.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 355, ст. ст. 3602 - 3605 ЦПК України, Верховний Суд України постановив:

У задоволенні заяви ОСОБА_36 відмовити.

Постанова є остаточною і може бути оскаржена тільки на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 355 ЦПК України.

 

Головуючий

М. І. Балюк

Судді:

В. П. Барбара

 

О. Т. Кузьменко

 

І. С. Берднік

 

Д. Д. Луспеник

 

С. М. Вус

 

В. Л. Маринченко

 

Л. Ф. Глос

 

Л. І. Охрімчук

 

Т. В. Гошовська

 

П. В. Панталієнко

 

Л. І. Григор'єва

 

В. Ф. Пивовар

 

В. С. Гуль

 

О. І. Потильчак

 

В. І. Гуменюк

 

Б. М. Пошва

 

М. Б. Гусак

 

О. Б. Прокопенко

 

А. А. Ємець

 

Ю. Л. Сенін

 

В. В. Заголдний

 

А. М. Скотарь

 

Є. І. Ковтюк

 

Т. С. Таран

 

П. І. Колесник

 

О. О. Терлецький

 

М. Є. Короткевич

 

Ю. Г. Тітов

 

В. І. Косарєв

 

І. Б. Шицький

 

О. В. Кривенда

 

В. Ф. Школяров

 

В. В. Кривенко

 

А. Г. Ярема

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали