ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

16.12.2010 р.

N К-44056/09

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів - Харченка В. В., Бим М. Є., Гончар Л. Я., Конюшка К. В., Черпіцької Л. Т., розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова на постанову господарського суду Львівської області від 2 жовтня 2008 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 8 вересня 2009 року у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Львові про спонукання до вчинення дій, встановила:

У грудні 2007 року Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова звернулося до суду з позовом до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Львові про спонукання до вчинення дій.

Постановою господарського суду Львівської області від 2 жовтня 2008 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 8 вересня 2009 року, в задоволенні позовних вимог Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова відмовлено.

На судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій надійшла касаційна скарга Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова, в якій ставиться питання про скасування рішень судів першої та апеляційної інстанцій, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, колегія суддів вважає, що касаційна скарга Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Судова колегія дійшла висновку, що правова позиція судів першої та апеляційної інстанцій відповідає правовій позиції колегії суддів судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України з цього питання (постанова від 20.03.2007 р. та інші), відповідно до якої страховиком, який має виплачувати пенсію по інвалідності особі, яка стала інвалідом від нещасного випадку на виробництві на території колишніх республік СРСР, в разі виплати такої органами Пенсійного фонду, є Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Порядок відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок отриманого каліцтва на виробництві або професійного захворювання, який був затверджений постановою правління Пенсійного фонду України і правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 04.03.2003 р. за N 5-4/4 не врегульовує спірних відносин між Фондами в даному випадку, оскільки згаданий порядок щодо підписання актів звірки розрахунків підлягає застосуванню лише при відсутності спору між Фондами.

У випадку відсутності згоди на підписання таких актів з боку Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, вимоги про відшкодування таких сум вирішуються в судовому порядку в судах адміністративної юрисдикції, шляхом пред'явлення позову про стягнення цих сум, а не шляхом пред'явлення вимог про підписання актів звірки.

Відповідно до ч. 3 ст. 2201 КАС України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що при розгляді справи допущено неправильне застосування чи порушення норм матеріального та процесуального права, які передбачені ст. ст. 225 - 229 КАС України як підстави для зміни, скасування судового рішення, залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими.

Керуючись статтею 2201 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова відхилити, постанову господарського суду Львівської області від 2 жовтня 2008 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 8 вересня 2009 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть у справі і оскарженню не підлягає.

 

Суддя

В. В. Харченко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали