КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 28 липня 2011 року N 16

Про стан дотримання фінансової, бюджетної дисципліни, збереження та використання державного майна, результати здійснення внутрішнього фінансового контролю у першому півріччі 2011 року

Заслухавши доповідь виконуючого обов'язки начальника Управління контрольно-ревізійної роботи, безпеки та запобігання проявам корупції Євдоченка О. Л. про стан дотримання фінансової, бюджетної дисципліни, збереження та використання державного майна, результати здійснення внутрішнього фінансового контролю у першому півріччі 2011 року, колегія зазначає, що на підприємствах, в установах та організаціях сфери управління МНС (далі - установи) проведено 67 контрольних заходів, з яких 61 - плановий та 6 - позапланові. Із зазначеної кількості контрольних заходів охоплено контролем 67 установ, з яких у 57 були встановлені порушення фінансово-бюджетної дисципліни.

Так, контрольними заходами встановлено порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 1 млн. 448,3 тис. грн., з яких 672,5 тис. грн. - з коштами державного бюджету. Із зазначеної суми забезпечено відшкодування 657,8 тис. грн. або 45,4 % виявлених сум. Крім того, встановлено інших порушень фінансової дисципліни, бюджетного законодавства на суму 3 млн. 156,8 тис. грн., з яких усунуто на 3 млн. 74,8 тис. грн. або 97,4 % виявлених сум.

Порушення, виявлені відомчими ревізорами, переважно носили системний характер та стосувалися: нарахування заробітної плати; перерахування коштів до державних цільових фондів; проведення індексації необоротних активів; закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, погашення дебіторської та кредиторської заборгованості.

Причинами виникнення зазначених порушень фінансової та бюджетної дисципліни залишаються:

недостатнє знання працівниками фінансово-економічних і бухгалтерських служб вимог нормативно-правових документів;

неправильне застосування норм окремих нормативно-правових актів на основі яких здійснюється діяльність установами МНС;

невиконання керівниками та іншими працівниками установ своїх посадових обов'язків щодо дотримання фінансової та бюджетної дисципліни, внутрішнього фінансового контролю, а також законних вимог Державної контрольної-ревізійної служби та пропозицій відомчих ревізорів.

Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення дієвості та результативності внутрішнього фінансового контролю, повноти виконання Міністерством законодавчих та нормативно-правових актів щодо фінансової дисципліни та боротьби з корупцією в системі Міністерства, колегія вирішила:

1. Заступнику Міністра Буту В. П., Департаменту фінансового забезпечення та інвестицій (Загрева Б. Ю.), Управлінню бухгалтерського обліку і фінансової звітності (Ющенко А. І.), Управлінню контрольно-ревізійної роботи, безпеки та запобігання проявам корупції (Євдоченко О. Л.) провести спільний семінар з питань дотримання фінансово-бюджетної дисципліни за участю представників фінансово-економічних служб всіх підрозділів та суб'єктів господарювання системи МНС.

Строк - до 1 жовтня 2011 року

2. Управлінню контрольно-ревізійної роботи, безпеки та запобігання проявам корупції (Євдоченко О. Л.), Департаменту ресурсного забезпечення та підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року (Главаті П. Й.), Департаменту фінансового забезпечення та інвестицій (Загрева Б. Ю.), Управлінню бухгалтерського обліку і фінансової звітності (Ющенко А. І.), Управлінню правового забезпечення (Поворозник Р. Р.) розробити заходи щодо ефективного управління дебіторською та кредиторською заборгованостями в системі МНС.

Строк - до 29 серпня 2011 року

3. Управлінню контрольно-ревізійної роботи, безпеки та запобігання проявам корупції (Євдоченко О. Л.) відповідно до проведеного аналізу результатів контрольних заходів розробити методичні рекомендації для установ, підприємств та організації системи МНС з питань попередження виникнення типових порушень фінансово-бюджетної дисципліни.

Строк - до 1 вересня 2011 року

4. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою. Міністр.

 

Міністр,
голова колегії

В. Балога

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали