КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 26 січня 2012 року N 4

Про стан дотримання фінансової, бюджетної дисципліни, збереження та використання державного майна, результати здійснення внутрішнього фінансового контролю у 2011 році

Розглянувши інформацію про стан дотримання фінансової, бюджетної дисципліни, збереження та використання державного майна, результати здійснення внутрішнього фінансового контролю, колегія зазначає, що у 2011 році Управлінням контрольно-ревізійної роботи, безпеки та запобігання проявам корупції проведено 140 контрольних заходів, з яких 129 - планових та 11 - позапланових. Під час перевірки 121 об'єкта виявлено порушення фінансово-бюджетної дисципліни.

Контрольними заходами встановлено порушення, що призвели до втрат на суму 2 млн. 433,2 тис. грн., в тому числі 1 млн. 368 тис. грн. - коштів державного бюджету, з яких відшкодовано 1 млн. 200,3 тис. грн., що склало 49 % виявлених сум.

Крім того, виявлено інші порушення фінансової дисципліни, що не призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 8 млн. 722,7 тис. грн., з яких усунуто 8 млн. 133,7 тис. грн., що становить 93,3 % від виявлених сум.

Встановлені порушення фінансової та бюджетної дисципліни мали системний характер та стосувалися: нарахування заробітної плати; проведення індексації необоротних активів; здійснення державних закупівель; погашення дебіторської та кредиторської заборгованостей.

Причинами виникнення зазначених порушень є:

недостатнє знання працівниками фінансово-економічних і бухгалтерських служб вимог нормативно-правових документів;

неузгодженість норм окремих нормативно-правових актів, на основі яких здійснюють діяльність підрозділи МНС України;

невиконання керівниками та іншими працівниками підрозділів посадових обов'язків щодо дотримання фінансової та бюджетної дисципліни, а також законних вимог органів Державної фінансової інспекції України та всіх пропозицій відомчих ревізорів.

Зважаючи на те, що існуючий механізм контролю є недостатнім, в Міністерстві на виконання вимог статті 26 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 N 2456-VI та постанови Кабінету Міністрів України від 28.09.2011 N 1001 (Постанова N 1001) створено підрозділи внутрішнього аудиту, діяльність яких буде спрямовуватись на створення ефективної системи внутрішнього фінансового контролю, запобігання фактам незаконного (нецільового), неефективного та нерезультативного використання бюджетних коштів, усунення корупційних чинників.

Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення дієвості і результативності внутрішнього аудиту, повноти виконання Міністерством законодавчих та нормативно-правових актів щодо боротьби з корупцією в системі Міністерства колегія вирішила:

1. Керівникам центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра надзвичайних ситуацій, установ, організацій та підприємств системи МНС України:

1.1. Звернути увагу на персональну відповідальність відповідних посадових осіб за стан дотримання фінансової, бюджетної дисципліни, збереження та використання державного майна.

1.2. Проаналізувати результати та з урахуванням недоліків, виявлених органами фінансового контролю, розробити і здійснити комплекс заходів щодо покращення внутрішнього фінансового контролю. Інформацію про проведену роботу разом із переліком проблемних питань надати через Управління внутрішнього аудиту, безпеки, запобігання та виявлення корупції (Євдоченко О. Л.).

Строк - до 1 березня 2012 року

2. Управлінню внутрішнього аудиту, безпеки, запобігання та виявлення корупції (Євдоченко О. Л.):

2.1. Провести моніторинг щодо реагування на зауваження та пропозиції, надані за результатами контрольних заходів у 2011 році щодо усунення порушень.

Строк - до 1 березня 2012 року

2.2. Проводити аналіз планування та виконання кошторисів (фінансових планів) установ, підприємств та організацій.

Строк - впродовж 2012 року

2.3. Провести семінар-навчання зі співробітниками регіональних підрозділів внутрішнього аудиту за підсумками внутрішніх аудитів, проведених у першому півріччі 2012 року.

Строк - до 15 липня 2012 року

3. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

 

Міністр,
голова колегії

В. Балога

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали