ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 26.07.2011 р. N 591

Про стан фінансово-бюджетної дисципліни в області

Результати контрольних заходів, проведених Контрольно-ревізійним управлінням в області упродовж першого півріччя цього року, свідчать про незадовільний стан фінансово-бюджетної дисципліни в області.

Так, більше ніж у 94 відсотках перевірених об'єктів контролю виявлено фінансові порушення, а у бюджетній сфері - майже у 98 відсотках. Загальна сума виявлених порушень фінансово-бюджетної дисципліни порівняно з аналогічним періодом минулого року зросла в 1,2 раза і склала 70,5 млн. гривень. Сума виявлених втрат фінансових і матеріальних ресурсів збільшилась на 3,6 млн. гривень і становить 28,9 млн. гривень, в тому числі у бюджетній сфері - 21,7 млн. гривень.

Найбільше порушень, що призвели до втрат, в бюджетній сфері виявлено в галузі освіти: на кожен мільйон перевірених бюджетних коштів припадає понад 22 тис. гривень втрат.

Ревізіями установ системи профтехосвіти області виявлено системні порушення при укладенні угод на проходження учнями виробничої практики. Лише за укладеними договорами навчальні заклади недоотримали більше 70 тис. гривень.

Хоростківським професійним сільськогосподарським ліцеєм укладено договори про безоплатне проходження учнями виробничої практики, що призвело до втрати додаткових надходжень. Крім цього, в установі не забезпечено належного рівня внутрішнього контролю, що зумовило незаконні витрати бюджетних коштів на суму 83,3 тис. гривень, а також недоотримання доходів від надання в оренду земельної ділянки в сумі 51,3 тис. гривень.

У 70 відсотках перевірених установ охорони здоров'я області виявлено порушення, пов'язані з покриттям витрат спеціального фонду кошторису за рахунок коштів загального фонду на загальну суму понад 300 тис. гривень.

Кременецьким обласним комунальним дитячим психоневрологічним санаторієм допущено таких порушень на суму майже 70 тис. гривень. Крім цього, при розрахунку потреби в продуктах харчування не враховувались залишки продуктів на кінець року, що призвело до використання 17 тис. гривень на закупівлю продуктів харчування в обсягах, що перевищують фактичну потребу.

Внаслідок оплати завищеної вартості або обсягів ремонтно-будівельних робіт об'єктами контролю незаконно витрачено 1,8 млн. гривень бюджетних коштів. В управлінні капітального будівництва облдержадміністрації виявлено незаконних витрат бюджетних коштів на загальну суму 94 тис. гривень та взяття до сплати зобов'язань без відповідних надходжень спеціального фонду на 1,7 млн. гривень. Попереджено оплату завищеної вартості робіт на 150 тис. гривень.

Через неналежний контроль окремих голів райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування за використанням земельних ділянок місцевими бюджетами втрачено можливість отримати надходжень на суму більше 800 тис. гривень. Зокрема, внаслідок безоплатного використання суб'єктами господарювання земель за межами населених пунктів Тернопільського району місцевими бюджетами недоотримано 154 тис. гривень, Теребовлянського району - 213 тис. гривень, Бучацького району - 26 тис. гривень.

Незважаючи на те, що більшість сільських бюджетів є дотаційними, через невжиття заходів щодо поступлення плати за землю, яка знаходиться в межах відповідного населеного пункту, ними недоотримано більше 300 тис. гривень.

Рівень усунення порушень, що призвели до втрат, виявлених у першому півріччі 2011 року становить 34,5 %. Не всі керівники установ вживають заходів щодо повного відшкодування виявлених втрат. Так, Козівською районною санітарно-епідеміологічною станцією (Третяк В. С.) з виявлених втрат активів на суму майже 127 тис. гривень відшкодовано лише 34 тис. гривень. Комунальним закладом Тернопільської міської ради "Станція юних техніків" (Ковальчук О. С.) не забезпечено відшкодування завданих збитків на суму 53 тис. гривень, Гримайлівською обласною комунальною санаторною школою-інтернатом для дітей із захворюванням органів травлення (Осідак В. Г.) - на суму 26 тис. гривень, Тернопільським міським комунальним закладом "Станція швидкої медичної допомоги" (Джус М. Я.) - на суму 35 тис. гривень.

З метою підвищення рівня фінансово-бюджетної дисципліни при використанні бюджетних коштів та державного майна в області, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 січня 2011 р. N 148-р "Питання зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни" (Розпорядження N 148-р):

1. Інформацію першого заступника начальника Контрольно-ревізійного управління в області Держеруки Є. Р. взяти до відома.

2. Керівникам структурних підрозділів обласної державної адміністрації розглянути питання про притягнення в установленому порядку до дисциплінарної відповідальності: директора Хоростківського професійного сільськогосподарського ліцею Ясьоньківа В. І., директора Гримайлівської обласної комунальної санаторної школи-інтернат для дітей із захворюванням органів травлення Осідака В. Г., головного лікаря Кременецького обласного комунального дитячого психоневрологічного санаторію Лисаковського Я. Е. за незабезпечення належної організації та здійснення внутрішнього контролю за витрачанням бюджетних коштів, невжиття заходів до повного відшкодування виявлених порушень.

3. Головному державному санітарному лікареві області Дністряну С. С. розглянути питання щодо притягнення до відповідальності головного лікаря Козівської районної санітарно-епідеміологічної станції Третяка В. С. за незабезпечення належного контролю за збереженням і використанням державних ресурсів, невиконання вимог щодо усунення виявлених порушень.

4. Рекомендувати Тернопільському міському голові Надалу С. В. розглянути питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності головного лікаря Тернопільського міського комунального закладу "Станція швидкої медичної допомоги" Джуса М. Я. та директора комунального закладу міської ради "Станція юних техніків" Ковальчука О. С. за невиконання вимог щодо усунення виявлених порушень.

5. Головам Бучацької (Савка В. М.), Теребовлянської (Бігуляк С. П.), Тернопільської (Щепановський В. В.) райдержадміністрацій забезпечити надходження до місцевих бюджетів виявлених втрат від безоплатного використання земель.

6. Керівникам структурних підрозділів обласної державної адміністрації, головам районних державних адміністрацій, виконкому Тернопільської міської ради:

6.1. Внести на розгляд колегій (виконкому) питання стану дотримання фінансової дисципліни і використання бюджетних коштів на відповідних територіях та в підпорядкованих установах.

6.2. Вжити відповідних заходів щодо повного усунення виявлених порушень та в подальшому забезпечити законне використання бюджетних коштів, земельних ресурсів та майна.

6.3. Організувати навчання працівників бухгалтерських служб підпорядкованих установ з питань дотримання законодавства з оплати праці.

7. Керівникам установ, які зазначені в цьому розпорядженні, про вжиті заходи щодо його виконання інформувати Контрольно-ревізійне управління в області до 1 жовтня 2011 року з наданням копій управлінських рішень.

8. Контрольно-ревізійному управлінню в області узагальнити подані матеріали та інформувати обласну державну адміністрацію до 15 жовтня 2011 року.

9. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.

 

Голова обласної
державної адміністрації

В. А. Хоптян

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали