ОДЕСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 21.09.2011 р. N 773/А-2011

Про стан фінансової дисципліни на підприємствах, установах та організаціях Одеської області

Проведеними протягом січня-серпня 2011 року контрольно-ревізійним управлінням в Одеській області контрольними заходами на 315 підприємствах, установах та організаціях виявлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 234,2 млн. грн., у тому числі: недоотримання фінансових ресурсів - 140,4 млн. грн. (у т. ч. 110,1 млн. грн. по коштах місцевих бюджетів), зайвих, нецільових витрат та недостач ресурсів - 93,9 млн. грн. (у т. ч. 27,8 млн. грн. по коштах місцевих бюджетів).

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року фінансові порушення, що призвели до втрат, зросли у 1,9 рази (з 125,0 млн. грн. до 234,2 млн. грн.).

За результатами проведеного державного фінансового аудиту виконання бюджету Роздільнянського району за 2008 - 2010 роки встановлено втрати доходів бюджету на суму 7,6 млн. грн. Резерви бюджету району, які можна було спрямувати на підвищення рівня забезпечення соціальних потреб територіальної громади, становили 1,3 млн. гривень.

Проведеним державним фінансовим аудитом виконання бюджету Ренійського району за 2008 - 2010 роки встановлено втрати доходів бюджету на суму 2,7 млн. грн. Резерви бюджету району склали 923,4 тис. грн., обсяг неефективно використаних коштів - 131,3 тис. гривень.

Внаслідок проведеної фахівцями контрольно-ревізійного управління в Одеській області роботи вдалося забезпечити повернення до бюджетів усіх рівнів значних сум, зокрема: відшкодовано й поновлено незаконні та нецільові витрати й нестачі державних і комунальних ресурсів на суму 26,6 млн. грн. (у т. ч. 15,5 млн. грн. по коштах місцевих бюджетів); додатково надійшли до бюджетів, бюджетних установ та організацій доходи на суму 31,4 млн. грн. (у т. ч. 6,8 млн. грн. по коштах місцевих бюджетів).

Стан дотримання фінансово-бюджетної дисципліни на підприємствах, в установах і організаціях області, а також робота з відшкодування завданих державі збитків та усунення виявлених порушень вимагають значної уваги начальників структурних підрозділів облдержадміністрації, голів районних державних адміністрацій, міських, сільських, селищних голів та безпосередньо керівників підприємств, установ та організацій. Однак не всіма керівниками місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій області вжито заходів щодо усунення встановлених під час ревізій порушень.

Відповідно до статей 13, 16 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 січня 2011 року N 148-р "Питання зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни" (Розпорядження N 148-р), з метою забезпечення фінансової дисципліни на підприємствах, установах і організаціях, підвищення ефективності використання бюджетних коштів та покращення роботи щодо усунення виявлених порушень, розглянувши питання на засіданні колегії обласної державної адміністрації:

1. Керівникам структурних підрозділів обласної державної адміністрації:

1.1. Проаналізувати стан фінансової дисципліни на підприємствах, установах і організаціях за матеріалами ревізій і перевірок, проведених контрольно-ревізійним управлінням в Одеській області протягом січня-серпня 2011 року, та вжити додаткових заходів щодо посилення попереднього контролю за використанням бюджетних коштів, забезпечити максимальне відшкодування завданих державі збитків.

1.2. Розглянути матеріали ревізій на чергових засіданнях відповідних колегій.

1.3. По кожному випадку порушень фінансової дисципліни доповісти голові обласної державної адміністрації до 18 жовтня 2011 року.

2. Доручити головам районних державних адміністрацій та рекомендувати міським головам міст обласного значення:

2.1. Забезпечити:

- збільшення надходжень до місцевих бюджетів податків, зборів і платежів за рахунок пошуку додаткових резервів;

- недопущення у подальшому недоліків і порушень при використанні бюджетних коштів, підвищення відповідальності керівників бюджетних установ та організацій, одержувачів бюджетних коштів за дотриманням бюджетного законодавства.

2.2. Про кожен випадок порушення фінансової дисципліни поінформувати голову обласної державної адміністрації до 18 жовтня 2011 року.

3. Голові Тарутинської районної державної адміністрації Матчину В. О. розглянути питання щодо доцільності перебування на займаній посаді начальника відділу освіти за невжиття заходів щодо повного усунення порушень та відсутність належного контролю за станом фінансово-бюджетної дисципліни.

4. Голові Саратської районної державної адміністрації Коритному А. С. вжити заходів щодо притягнення до відповідальності головного лікаря комунального закладу "Саратська центральна районна лікарня" за незабезпечення контролю за станом та збереженням майна.

5. Усім причетним до виконання розпорядження про проведені заходи поінформувати контрольно-ревізійне управління в Одеській області до 25 жовтня 2011 року.

6. Рекомендувати контрольно-ревізійному управлінню в Одеській області (Карабанов О. В.):

6.1. Посилити роботу з контролю за станом фінансової дисципліни на підприємствах, установах і організаціях Одеської області.

6.2. Забезпечити контроль за станом усунення порушень, виявлених ревізіями, з подальшим інформуванням облдержадміністрації про факти невжиття відповідних заходів головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення.

6.3. Здійснювати постійний моніторинг виконання місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, бюджетними установами та суб'єктами господарювання рішень, прийнятих за ініціативою контрольно-ревізійного управління в Одеській області та його територіальних підрозділів.

6.4. Про виконання розпорядження поінформувати обласну державну адміністрацію до 1 листопада 2011 року.

7. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації.

 

Голова
обласної державної адміністрації

Е. Л. Матвійчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали