КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 26 січня 2012 року N 3

Про стан підготовки органів та підрозділів Міністерства до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу

Розглянувши інформацію про стан підготовки органів та підрозділів Міністерства до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, колегія відмічає, що органами та підрозділами МНС України забезпечено виконання вимог Закону України від 19 квітня 2007 року N 962-V "Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу", а також відповідних указів Президента України, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України.

Відповідно до вищезазначених документів МНС України визначено відповідальним за запобігання загрозам техногенного характеру та запровадження сучасних систем надання допомоги у разі виникнення надзвичайних ситуацій під час підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу (далі - ЄВРО 2012).

Виходячи із поставлених завдань, пріоритетні напрямки, на яких Міністерство зосередило свою діяльність під час підготовки до проведення в Україні ЄВРО 2012, є: забезпечення техногенної та пожежної безпеки під час проведення ЄВРО 2012; запобігання надзвичайним ситуаціям під час проведення масштабних спортивних заходів; забезпечення оперативного та ефективного реагування на надзвичайні ситуації та організація ліквідації їх наслідків; підготовка особового складу органів та підрозділів цивільного захисту до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій на об'єктах, задіяних до проведення ЄВРО 2012; створення та впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 у містах проведення ЄВРО 2012.

Підготовка органів та підрозділів Міністерства до проведення ЄВРО 2012 відбувається згідно затверджених планів. Проте існують проблемні питання, які виникли внаслідок відсутності фінансування заходів, передбачених завданням 10 "Створення сучасних систем надання допомоги у разі виникнення надзвичайних ситуацій" Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу (далі - Програма), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2010 року N 357 (Постанова N 357).

Програмою (Постанова N 357) заплановано заходи щодо забезпечення належного рівня техногенної та пожежної безпеки, оперативного реагування на ймовірні надзвичайні ситуації під час проведення ЄВРО 2012, серед яких найважливішими є будівництво пожежних депо, що повинні забезпечити оперативність реагування пожежно-рятувальних підрозділів, та оснащення підрозділів МНС України сучасними зразками техніки та обладнання. Їх фінансування проводилося лише у 2008 - 2009 роках. Впродовж 2010 - 2011 років кошти на виконання завдання 10 Програми (Постанова N 357) не виділялись, а відповідно до змін, внесених до Програми постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2011 р. N 382 (Постанова N 382), фінансування заходів підготовки МНС України до ЄВРО 2012 перенесено на 2012 рік та головним розпорядником коштів визначено Укрєвроінфрапроект.

Затримка із фінансуванням вказаних заходів у 2012 році створює проблеми із вчасним закінченням будівництва та введенням техніки у бойові розрахунки до початку ЄВРО 2012.

Незважаючи на те, що Міністерством неодноразово порушувалося питання перед Кабінетом Міністрів України та Укрєвроінфрапроектом щодо фінансування заходів з підготовки до ЄВРО 2012, на сьогодні питання залишається невирішеним.

Враховуючи вищевикладене та з метою повного виконання завдань, покладених на Міністерство щодо забезпечення безпеки під час проведення ЄВРО 2012, колегія вирішила:

1. Керівникам центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра надзвичайних ситуацій, департаментів та інших самостійних структурних підрозділів апарату Міністерства, територіальних органів МНС України докласти максимальних зусиль для вирішення організаційних та практичних питань, пов'язаних з підготовкою Міністерства до проведення ЄВРО 2012.

2. Департаменту ресурсного забезпечення та підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року (Главаті П. Й.) спільно з Департаментом управління рятувальними силами (Марченко Г. Б.), Департаментом цивільного захисту (Квашук В. П.) і Департаментом фінансового забезпечення та інвестицій (Загрева Б. Ю.) уточнити потребу в аварійно-рятувальній техніці та засобах для підрозділів, які забезпечують проведення заходів ЄВРО-2012, та в межах компетенції і відповідальності МНС України підготувати проекти відповідних звернень до Прем'єр-міністра України та Віце-прем'єр-міністра України - Міністра інфраструктури щодо невідкладного фінансування заходів з підготовки до проведення ЄВРО-2012.

Строк - до 30 січня 2012 року

3. Департаменту управління рятувальними силами (Марченко Г. Б.), Департаменту ресурсного забезпечення та підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року (Главаті П. Й.), Департаменту цивільного захисту (Квашук В. П.) спільно з територіальними органами МНС України:

забезпечити виконання заходів, передбачених Планом залучення сил МНС України для забезпечення пожежної і техногенної безпеки в період проведення ЄВРО 2012;

проводити своєчасне коригування розрахунків та порядку дій сил і засобів МНС України з урахуванням оперативної обстановки щодо надзвичайних ситуацій на території держави.

4. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

 

Міністр,
голова колегії

В. Балога

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали