ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 04.08.2011 р. N 319

Про стан погашення боргів із заробітної плати на підприємствах області в I півріччі 2011 року

За даними органів державної статистики загальна заборгованість із виплати заробітної плати в області порівняно з початком поточного року скоротилася на 2,2 млн. грн. або 4,1 % і на 01.07.2011 склала 50,1 млн. грн.

Із загальної суми заборгованості на підприємства державного сектору економіки припадає 32,3 млн. грн. або 64,5 %, приватної форми власності - 14,8 млн. грн. або 29,6 %, комунальної власності - 3 млн. грн. або 5,9 % загальної суми боргів.

Борги перед працівниками державних підприємств і акціонерних товариств, де частка державної власності перевищує 25 %, у 2011 році збільшилися майже на 1 млн. грн. (на 3 %). Серед цих підприємств тривалий час суто негативна динаміка спостерігається на ЗДП "Радіоприлад" (на 01.07.2011 - 12,7 млн. грн.), ДП "ДПІ "Запоріжцивільпроект" (1,1 млн. грн.). Крім названих підприємств, найбільшими боржниками залишаються ЗДП "Кремнійполімер" (8,5 млн. грн.), Бердянський державний завод скловолокна (2,9 млн. грн.), ВАТ "Вуглецевий композит" (1,8 млн. грн.) тощо.

З початку поточного року заборгованість підприємств комунальної форми власності зросла на 1,7 млн. грн. (у 2,3 раза) і на 01.07.2011 склала 3 млн. грн. Понад половину цієї суми (1,7 млн. грн., або 55,4 %) заборгувало КП "Облводоканал" Запорізької обласної ради перед працівниками 7 структурних підрозділів, розташованих на територіях Василівського, Великобілозерського, Куйбишевського, Розівського та Якимівського районів області.

На 01.07.2010 не забезпечено своєчасну виплату заробітної плати та ліквідацію заборгованості з неї на комунальних підприємствах, що знаходяться у сфері управління місцевих рад міст Запоріжжя (сума боргів 397 тис. грн.), Енергодара (214 тис. грн.), Токмака (153 тис. грн.), Василівського (356 тис. грн.), Веселівського (145 тис. грн.) і Пологівського (65 тис. грн.) районів.

У територіальному розрізі в поточному році заборгованість зросла в містах Бердянську, Енергодарі, Мелітополі, Василівському, Великобілозерському, Веселівському, Новомиколаївському, Розівському, Токмацькому та Якимівському районах області.

Внаслідок цього темпи погашення заборгованості з виплати заробітної плати, що склалися в цілому по області протягом І півріччя поточного року, незадовільні й не відповідають вимогам Президента України та Кабінету Міністрів України щодо зменшення боргів до кінця року не менше ніж на 55 %.

Керівниками названих вище територій та підприємств не забезпечено виконання вимог Конституції та законів України з питань оплати праці, що свідчить про неналежний стан організації роботи з реалізації спрямованих на розв'язання цієї проблеми заходів, які передбачені розпорядженням голови облдержадміністрації від 20.06.2011 N 229 "Про стан оплати праці, забезпечення своєчасності виплати заробітної плати та платежів із загальнообов'язкового державного соціального страхування".

У той же час, на ряді територій області досягнуті позитивні зрушення у розв'язанні проблеми забезпечення своєчасності виплати заробітної плати. Так, за статистичними даними на 01.07.2011 на підприємствах Бердянського, Вільнянського, Гуляйпільського, Мелітопольського, Михайлівського, Оріхівського, Приазовського та Чернігівського районів борги з заробітної плати відсутні.

Керуючись статтями 16, 24, 28 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", з метою підвищення ефективності роботи місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення виконання завдань із погашення заборгованості з заробітної плати, визначених Кабінетом Міністрів України та розпорядженням голови облдержадміністрації від 20.06.2011 N 229 "Про стан оплати праці, забезпечення своєчасності виплати заробітної плати та платежів із загальнообов'язкового державного соціального страхування", та з урахуванням розгляду на засіданні колегії облдержадміністрації:

1. Головам райдержадміністрацій:

1.1. негайно вжити заходів щодо забезпечення належного контролю за своєчасною виплатою заробітної плати, погашенням боргів із неї та безумовного виконання завдань щодо скорочення заборгованості до кінця поточного року;

1.2. забезпечити своєчасність виплати заробітної плати та ліквідацію заборгованості з неї на підприємствах комунальної форми власності, що знаходяться у сфері управління розташованих на території району місцевих рад, до 01.10.2010;

1.3. інформацію про результати проведеної роботи подавати до Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації для узагальнення щомісяця до 15 числа.

2. Попередити голів райдержадміністрацій, що у разі невиконання завдань зі скорочення заборгованості з виплати заробітної плати до кінця поточного року стосовно них буде ініційовано вжиття передбачених законодавством заходів впливу, аж до порушення питання про відповідність займаним посадам.

3. Визнати незадовільною роботу голів райдержадміністрацій:

3.1. Токмацької - Ярошенка О. І. щодо погашення боргів із заробітної плати перед працівниками підприємств району;

3.2. Василівської - Грачова С. В., Веселівської - Куковинець І. М. та Пологівської - Чеснокова І. І. щодо забезпечення своєчасності виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї на підприємствах комунальної форми власності, що підпорядковані розташованим на території району місцевим радам.

4. Звернути увагу міських голів міст обласного значення на незадовільний стан:

4.1. Мелітополя - Вальтера С. Г., Енергодара - Наумичева І. М. та Бердянська - Бакая О. А. - виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї на підприємствах, в установах та організаціях, розташованих на території цих міст;

4.2. Запоріжжя - Сіна О. Ч., Енергодара - Наумичева І. М. та Токмака - Котелевського І. В. - забезпечення своєчасності виплати заробітної плати та ліквідації боргів із неї на підприємствах комунальної форми власності, що перебувають у сфері управління відповідних міських рад.

5. Головам Василівської, Веселівської та Пологівської райдержадміністрацій вжити передбачених законодавством заходів впливу до посадових осіб райдержадміністрацій, відповідальних за стан виплати заробітної плати на підприємствах комунальної форми власності, та до керівників комунальних підприємств-боржників.

Інформацію про вжиті заходи подати до Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації до 15.08.2011.

6. Запропонувати міським головам міст обласного значення забезпечити виконання пунктів 1 і 5 цього розпорядження.

7. Заступнику голови облдержадміністрації Гончаруку П.А., начальнику Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Семечаєвському Є. Г. до 20.08.2011 ініціювати перед органом центральної виконавчої влади, у сфері управління якого перебуває ЗДП "Радіоприлад", розірвання контракту з керівником цього підприємства.

8. Заступнику голови облдержадміністрації Мефьодовій Л. С., начальнику управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Лукашеву Ю. В. на підставі аналізу фінансово-економічного стану ДП "Державний проектний інститут "Запоріжцивільпроект" підготувати висновок щодо доцільності подальшої господарської діяльності цього підприємства та до 01.09.2011 надати голові облдержадміністрації пропозиції з цього питання.

9. Начальнику управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Свіркіну Д. О. до 20.08.2011 підготувати проект звернення облдержадміністрації до Запорізької обласної ради щодо розірвання контракту з керівником КП "Облводоканал" Запорізької обласної ради за невиконання законодавства з оплати праці.

10. Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації інформувати голову облдержадміністрації:

10.1. про хід виконання завдань із погашення заборгованості з виплати заробітної плати щомісяця до 20 числа;

10.2. про стан виконання цього розпорядження - до 30.01.2012.

11. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.

 

Перший заступник голови
обласної державної адміністрації

О. О. Литвин

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали