КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 28 липня 2011 року N 17

Про стан пожежної та техногенної безпеки оздоровчих об'єктів, готовності аварійно-рятувальних служб та місць масового відпочинку населення на водних об'єктах України до купального сезону

Розглянувши інформацію про стан пожежної та техногенної безпеки оздоровчих об'єктів, готовності аварійно-рятувальних служб та місць масового відпочинку населення на водних об'єктах України до купального сезону, колегія відмічає, що станом на 1 липня 2011 року в державі створено 122 аварійно-рятувальні служби (далі - АРС) на водних об'єктах, що є недостатньо, враховуючи кількість існуючих водних об'єктів.

В Україні існує 2 тис. 313 місць масового відпочинку на водних об'єктах, з них лише 1 тис. 737 визначено рішеннями органів виконавчої влади та взято на відповідний облік. З початку року на водних об'єктах України загинуло 719 осіб, з них 80 дітей (з початку купального сезону 481 особа, з них 45 дітей).

На середину купального сезону в державі паспортизовані лише 38 % пляжів. Найгірша ситуація склалась в місті Києві та Миколаївській області - по 3 %, Черкаській - 5 %, Чернігівській - 11 %, Дніпропетровській - 17 %, Київській - 21 %, Запорізькій - 23 %, Донецькій - 25 %.

Разом з цим, як свідчать перевірки, в деяких регіонах паспорти пляжів підписуються з порушенням вимог Правил охорони життя людей на водних об'єктах України. А саме, в Автономній Республіці Крим практично в усіх перевірених містах та районах форма паспорту не відповідає встановленій. В Одеській області керівниками державних адміністрацій Білгород-Дністровського, Овідіопольського, Комінтернівського районів не організовано видачу та облік паспортів на відкриття пляжів.

Взагалі відсутні рятувальні пости у Закарпатській, Сумській та Тернопільській областях. На низькому рівні забезпечено рятувальними постами місця масового відпочинку на воді в Київській, Луганській, Миколаївській, Черкаській, Чернігівській областях і м. Києві.

Лише 47 % водних об'єктів уклали угоди на постійне та обов'язкове обслуговування з державними аварійно-рятувальними службами. Взагалі не обслуговуються місця масового відпочинку в Сумській області.

Недостатньо проводиться водолазне обстеження дна акваторії водних об'єктів. За звітний період проведено обстеження 70 % акваторій водних об'єктів. Найгірший стан склався в Чернігівській (13 %), Черкаській (15 %), Вінницькій (28 %), Київській (35 %) областях та м. Києві (44 %). Виявлено випадки обстеження дна акваторії пляжів водолазами рятувально-водолазних служб, які не мають відповідної атестації.

Під час перевірки пляжів акваторії р. Дніпро в м. Києві та Київській області виявлено факт видачі фальсифікованих документів на обстеження дна Річковим координаційним аварійно-рятувальним центром у м. Києві.

Територіальними органами Державної інспекції техногенної безпеки перевірені всі місця масового відпочинку на водних об'єктах, складені відповідні приписи на усунення порушень, 738 керівників притягнуто до адміністративної відповідальності, на 87 об'єктах застосовані заходи запобіжного характеру.

Впродовж квітня - травня поточного року проведено перевірки протипожежного стану 3 тис. 223 об'єктів відпочинку та оздоровлення дітей і громадян. Однак, як показали перевірки протипожежного стану вказаних об'єктів у 2011 році, існує ще багато проблемних питань. Стан протипожежного захисту більшості з них порівняно з минулими роками дещо покращився, але досі не відповідає вимогам нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки.

На стан пожежної безпеки об'єктів відпочинку негативно впливає ігнорування окремими керівниками оздоровчих об'єктів протипожежних вимог. Із запропонованих до виконання 74,4 тис. заходів щодо посилення пожежної безпеки об'єктів відпочинку та оздоровлення близько 11 тис. (14,8 %) залишилися невиконаними.

Найгірший стан виконання приписів органів державного пожежного нагляду склався на об'єктах відпочинку та оздоровлення, що розташовані у Житомирській, Запорізькій, Київській, Сумській та Чернівецькій областях.

Викликає занепокоєння стан утримання електрогосподарства в будівлях і спорудах зазначених об'єктів. На сьогодні підлягає заміні електрообладнання, що не відповідає вимогам Правил улаштування електроустановок, на 217 об'єктах відпочинку та оздоровлення (близько 7 %). Найгірший стан із заміною та ремонтом електрообладнання склався на об'єктах відпочинку та оздоровлення, що розташовані у Дніпропетровській, Київській, Полтавській, Рівненській та Херсонській областях.

Повільно здійснюються заходи щодо обладнання будівель і приміщень системами протипожежної автоматики та ремонту існуючих систем. На зазначених об'єктах такими системами необхідно ще обладнати 847 будівель та приміщень, що складає понад 26 % від кількості перевірених об'єктів, на 683 об'єктах зазначені системи ніким не обслуговуються (21 %), внаслідок чого на 506 об'єктах (близько 16 %) вони знаходяться в непрацездатному стані.

Найбільше об'єктів відпочинку та оздоровлення, на яких не змонтовані системи пожежної сигналізації, розташовані у Івано-Франківській, Київській, Одеській, Рівненській та Сумській областях. Майже не проводиться робота із виведення сигналів пожежної автоматики на пульти централізованого пожежного спостереження. Так, із перевірених 3 тис. 223 об'єктів на 896 (близько 28 %) зазначені сигнали на пульт централізованого пожежного спостереження не виведені.

Неналежно виконуються заходи щодо створення умов для успішної ліквідації можливих пожеж як обслуговуючим персоналом, так і підрозділами аварійно-рятувальних служб. На сьогодні 350 об'єктів (майже 2,3 %) не забезпечені достатньою кількістю первинних засобів пожежогасіння, у користуванні знаходяться несертифіковані або давно зняті з виробництва вогнегасники. Не забезпечено необхідним запасом води для цілей пожежогасіння 231 об'єкт, на 188 об'єктах системи водопостачання підлягають ремонту.

За порушення та невиконання встановлених законодавством вимог пожежної безпеки до адміністративної відповідальності притягнуто 3 тис. 89 посадових осіб. Тимчасово, до усунення недоліків, призупинялась експлуатація 1 тис. 485 будівель, споруд та приміщень, які знаходились у пожежонебезпечному стані.

З метою покращення стану роботи на зазначених напрямках колегія вирішила:

1. Державній інспекції техногенної безпеки України (Улинець Е. М.):

1.1. Підготувати інформацію до Кабінету Міністрів України про стан готовності місць масового відпочинку людей на водних об'єктах під час купального сезону 2011 року.

Строк - до 3 серпня 2011 року

1.2. Спланувати та підготувати матеріали до засідання Центральної міжвідомчої атестаційної комісії щодо підготовки місць масового відпочинку на водних об'єктах України в період купального сезону 2012 року із запрошенням відповідних посадових осіб Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, відповідальних за підготовку цих місць.

Строк - березень 2012 року

1.3. Спланувати та провести вибіркові цільові перевірки місць масового відпочинку на водних об'єктах на відповідність вимогам Правил охорони життя людей на водних об'єктах України та протипожежного стану об'єктів відпочинку та оздоровлення дітей і громадян.

Строк - серпень 2011 року

2. Департаменту ресурсного забезпечення та підготовки до чемпіонату Європи 2012 року (Главаті П. Й.) розглянути питання щодо оснащення ГУ (У) МНС в регіонах, де знаходиться значна кількість місць масового відпочинку на воді (Автономна Республіка Крим, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Херсонська, Черкаська області, мм. Київ та Севастополь) плавзасобами для забезпечення оперативного реагування в місцях масового відпочинку людей на водних об'єктах та проведення спільних з органами Держтехногенбезпеки заходів щодо запобігання загибелі людей на воді.

Строк - до 1 вересня 2011 року

3. Головним управлінням (управлінням) МНС в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі:

3.1. Розглянути на засіданнях територіальних міжвідомчих атестаційних комісій і комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій результати перевірок місць масового відпочинку у 2011 році та результати перевірок готовності аварійно-рятувальних служб на воді до реагування на надзвичайні ситуації із заслуховуванням відповідних керівників (відповідальних осіб). Про стан виконання інформувати через Державну інспекцію техногенної безпеки (Улинець Е. М.).

Строк - до 15 серпня 2011 року

3.2. У взаємодії з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування підготувати перелік всіх існуючих місць масового відпочинку на воді та надати його до Державної інспекції техногенної безпеки (Улинець Е. М.) для подальшого створення відповідної бази даних.

Строк - до 1 жовтня 2011 року та до 1 квітня 2012 року

3.3. Розглянути на засіданнях територіальних міжвідомчих атестаційних комісій результати перевірок неатестованих аварійно-рятувальних служб та вжити заходів щодо тимчасової призупинки їх діяльності. Про проведені засідання та вжиті заходи інформувати Центральну міжвідомчу атестаційну комісію.

Строк - до 15 серпня 2011 року

3.4. Встановити дієвий контроль за обстеженням дна акваторії пляжів та обслуговуванням місць масового відпочинку державними аварійно-рятувальними службами.

3.5. Вжити дієвих заходів щодо укладання угод на постійне та обов'язкове обслуговування місць масового відпочинку людей на водних об'єктах державними аварійно-рятувальними службами. Про стан виконання доповісти через Державну інспекцію техногенної безпеки (Улинець Е. М.).

Строк - до 10 серпня 2011 року

3.6. Поінформувати місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування про стан протипожежного захисту об'єктів оздоровлення та відпочинку громадян, зокрема дітей, та вжиті заходи щодо покращення стану справ на цих об'єктах. Ініціювати розгляд зазначених питань комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, а також рад з питань безпеки життєдіяльності населення. Доповісти через Державну інспекцію техногенної безпеки (Улинець Е. М.).

Строк - до 15 серпня 2011 року

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Голову Державної інспекції техногенної безпеки Улинця Е. М.

 

Міністр,
голова колегії

В. Балога

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали