Додаткова копія: Про стан призначення житлових субсидій населенню області

ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 29.06.2017 N 455

Про стан призначення житлових субсидій населенню області

На виконання вимог Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року N 848 (зі змінами), в області протягом опалювального періоду 2016/17 року проводилася відповідна робота щодо залучення населення до програми житлових субсидій за спрощеним порядком, своєчасного призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива відповідно до встановлених норм.

З метою організації роботи управлінь соціального захисту населення області зі своєчасного опрацювання заяв на призначення житлових субсидій в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, залучення населення до програми житлових субсидій розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 04 липня 2016 року N 481 (Розпорядження N 481) затверджено план заходів щодо забезпечення надання населенню житлових субсидій та оптимізації роботи органів соціального захисту населення області на 2016 рік, розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 18 листопада 2016 року N 881 (Розпорядження N 881) - цільові показники охоплення населення житловими субсидіями по районах і містах області.

Серед населення постійно проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота про надання житлових субсидій. Інформація з цього питання систематично розміщується у друкованих засобах масової інформації, на офіційних веб-сайтах обласної та районних державних адміністрацій і міськвиконкомів.

Для проведення інформування населення про програму житлових субсидій в усіх районах області створено мобільні робочі групи та затверджено графіки їх виїздів.

З метою своєчасного опрацювання заяв та декларацій до цієї роботи залучалися громадяни, які перебувають на обліку в центрах зайнятості області. Загальна кількість безробітних, залучених до процесу своєчасного призначення житлових субсидій по області в 2016 році, становила 91 особу (в 2015 році - 75 осіб).

За результатами проведеної роботи станом на 01 січня 2017 року в області 54,1 % домогосподарств отримували житлові субсидії, що на 24 % більше ніж у 2015 році.

Найменша кількість домогосподарств, залучених до програми житлових субсидій, у Корабельному районі м. Херсона (27 % від загальної кількості домогосподарств району), у Новотроїцькому районі (28 %) та в Суворовському районі м. Херсона (32 %).

Найбільшу кількість домогосподарств до програми житлових субсидій залучено у Великоолександрівському районі (83 % від загальної кількості домогосподарств району), у м. Гола Пристань (77 %) та у Нововоронцовському районі (77 %).

На 01 червня 2017 року загальна сума нарахованої безготівкової субсидії на житлово-комунальні послуги складала 834,3 млн. грн. Підприємствам, що надають житлово-комунальні послуги, кошти перераховано в сумі 358,7 млн. грн, заборгованість (з урахуванням повернення невикористаних сум субсидій) становить 475,6 млн. грн, у тому числі заборгованість за минулий рік - 0,5 млн. грн.

Субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу готівкою призначено на загальну суму 52 млн. грн, виплачено 29,7 млн. грн, заборгованість складає 22,3 млн. грн.

Згідно з актами підприємств - надавачів послуг, загальна сума невикористаних субсидій, що повертаються до бюджету, становить 122,5 млн. грн.

Станом на 09 червня 2017 року 40144 одержувачам субсидій, у яких на рахунках залишилася частина невикористаних субсидій, що надавалися на послуги з газо- та електропостачання на індивідуальне опалення, мають бути виплачені кошти в сумі 24,1 млн. грн.

Загальна кількість домогосподарств, у яких завершився 12-місячний термін їх отримання та яким має бути проведено перерахунок, складає 139727.

Для забезпечення сталої роботи управлінь соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міськвиконкомів та з метою недопущення соціальної напруги через несвоєчасне призначення і виплату субсидій, головою обласної державної адміністрації районним державним адміністраціям та міськвиконкомам надавалися відповідні доручення.

Незважаючи на поставлені завдання, Бериславською, Голопристанською, Каланчацькою, Нововоронцовською, Новотроїцькою, Скадовською районними державними адміністраціями неповною мірою вживаються заходи для збільшення штатних одиниць органів соціального захисту населення, виділення коштів на придбання канцелярського приладдя, оновлення комп'ютерної техніки тощо.

Враховуючи викладене, з метою захисту найбільш незахищених верств населення та зменшення соціальної напруги, керуючись статтею 6, пунктами 2, 10 частини першої статті 13, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Затвердити план заходів щодо забезпечення надання населенню Херсонської області житлових субсидій на 2017 рік, що додається.

2. Новотроїцькій та Скадовській районним державним адміністраціям виділити додаткові штатні одиниці для підпорядкованих структурних підрозділів з питань соціального захисту населення з метою забезпечення своєчасного опрацювання заяв на призначення житлових субсидій та на виплату частини невикористаних субсидій. Про проведену роботу повідомити Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації до 01 вересня 2017 року.

3. Бериславській, Голопристанській, Каланчацькій, Нововоронцовській, Новотроїцькій, Скадовській районним державним адміністраціям вжити вичерпних заходів для забезпечення структурних підрозділів з питань соціального захисту населення канцелярським приладдям у повному обсязі. За результатами проведеної роботи поінформувати Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації до 01 вересня 2017 року.

4. Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації:

4.1. Забезпечити проведення щоп'ятниці протягом 2017 року моніторингу стану надання населенню житлових субсидій.

4.2. Оперативно надавати органам соціального захисту населення області роз'яснення щодо призначення громадянам житлових субсидій за новим спрощеним порядком.

5. Департаменту фінансів обласної державної адміністрації з метою оперативного реагування на проблемні питання, які виникають під час призначення та перерахунку житлових субсидій, виплати частини невикористаних субсидій у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення області, своєчасного надання відповідей на звернення громадян розглянути можливість та до 01 липня 2017 року надати пропозиції щодо виділення Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації додаткових коштів на оплату службових відряджень, придбання паперу, конвертів та знаків поштової оплати, проведення ремонту та обслуговування оргтехніки, оновлення комп'ютерної техніки в сумі 61,0 тис. грн.

6. Визнати такими, що втратили чинність, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 27 липня 2015 року N 446 (Розпорядження N 446), від 22 жовтня 2015 року N 624 (Розпорядження N 624) та від 18 лютого 2016 року N 120 "Про стан призначення житлових субсидій населенню області" (Розпорядження N 120).

7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Чабана В. І.

 

Голова обласної
державної адміністрації

А. А. Гордєєв

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Херсонської обласної державної адміністрації
29 червня 2017 року N 455

ПЛАН ЗАХОДІВ
щодо забезпечення надання населенню Херсонської області житлових субсидій на 2017 рік

N
з/п

Зміст заходу

Термін виконання

Відповідальний за виконання заходу

1

2

3

4

1.

Зберігати діючу структуру органів соціального захисту населення відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 23 травня 2005 року N 183 "Про впровадження в місцевих органах праці та соціального захисту населення єдиної технології прийому громадян, які звертаються за призначенням усіх видів соціальної допомоги"

Постійно

Голови районних державних адміністрацій, міські голови міст обласного значення (за згодою)

2.

Продовжити інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо умов призначення житлових субсидій з урахуванням останніх змін у законодавстві. У разі необхідності поновити діяльність робочих груп з інформування населення про умови призначення житлових субсидій

Протягом року

Голови районних державних адміністрацій, міські голови міст обласного значення (за згодою)

3.

Не допускати скорочення штатної чисельності працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення

Протягом року

Голови районних державних адміністрацій, міські голови міст обласного значення (за згодою)

4.

Сприяти передбаченню у місцевих бюджетах коштів на забезпечення потреб структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у:
- канцелярському приладді (папір, конверти, марки, стрічки для принтерів тощо);
- комп'ютерній техніці, спроможній підтримувати роботу сучасного програмного забезпечення;
- сплаті послуг за користування швидкісним Інтернетом і телефонним зв'язком;
- сплаті послуг з електро- та теплопостачання

Протягом року

Голови районних державних адміністрацій, міські голови міст обласного значення (за згодою)

5.

У разі необхідності залучати безробітних громадян, які перебувають на обліку в районних (міських) центрах зайнятості, до опрацювання заяв на призначення житлових субсидій та до інформування населення про призначення житлових субсидій, а також до опрацювання заяв на виплату частини невикористаних субсидій

Протягом року

Голови районних державних адміністрацій, міські голови міст обласного значення (за згодою)

6.

Завершити перерахунок на новий період житлових субсидій, у яких закінчився 12-місячний строк їх отримання

До 01 серпня

Голови районних державних адміністрацій, міські голови міст обласного значення (за згодою)

7.

Вжити заходів для стовідсоткового інформування одержувачів житлових субсидій, у яких на рахунках залишилася частина невикористаних субсидій, що надавалася на послуги з газо- та електропостачання на індивідуальне опалення, про необхідність надання до управління соціального захисту населення відповідної заяви

До 01 липня

Голови районних державних адміністрацій, міські голови міст обласного значення (за згодою)

8.

Забезпечити з початком опалювального періоду перерахунок житлових субсидій та своєчасне інформування одержувачів про результати такого перерахунку шляхом надання відповідного повідомлення

До 01 листопада

Голови районних державних адміністрацій, міські голови міст обласного значення (за згодою)

9.

Забезпечити організацію злагодженої роботи управлінь з питань соціального захисту населення з виробниками/виконавцями послуг щодо своєчасного обміну інформацією, яка необхідна для призначення житлових субсидій

Протягом року

Голови районних державних адміністрацій, міські голови міст обласного значення (за згодою)

10.

Забезпечити роботу "гарячих" телефонних ліній у періоди масових звернень одержувачів житлових субсидій щодо виплати частини невикористаних субсидій, проведення відповідних перерахунків

Постійно

Голови районних державних адміністрацій, міські голови міст обласного значення (за згодою)

 

Заступник голови
обласної державної адміністрації

В. І. Чабан
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали