ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 07.10.2011 р. N 401

Про стан роботи в області щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Відповідно до статті 22 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", статей 6, 33 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", з метою поліпшення роботи із забезпечення захисту прав та законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

1. Визнати недостатньою роботу Горохівської, Камінь-Каширської, Любомльської, Турійської райдержадміністрацій із забезпечення права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання у сімейному оточенні.

2. Головам райдержадміністрацій, рекомендувати міським (міст обласного значення) головам:

2.1. Продовжити роботу з розширення мережі дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

2.2. При формуванні місцевих бюджетів на 2012 рік передбачити в установленому порядку кошти для придбання житла дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які ним не забезпечені, та ремонту житла, яке належить дітям цієї категорії.

2.3. Протягом жовтня - листопада цього року розглянути на засіданнях відповідних дорадчих органів справи кожної дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, яка перебуває на обліку, проаналізувати проблеми та затвердити конкретні індивідуальні плани захисту їх прав із залученням компетентних установ для здійснення конкретних заходів з їх вирішення.

2.4. Мобілізувати роботу з підбору кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі.

2.5. У встановленому законодавством порядку вирішити питання виділення земельних ділянок батькам-вихователям та прийомним батькам, які бажають будувати житло дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, що знаходяться у них на вихованні. Сприяти батькам в отриманні пільгових кредитів на таке будівництво, у тому числі за програмою індивідуального будівництва на селі "Власний дім".

2.6. Забезпечити виконання всіх вимог технічного захисту інформації та підготувати місцеві вузли єдиної інформаційно-аналітичної системи "Діти" до введення у промислову експлуатацію.

2.7. Забезпечити здійснення ефективного соціального супроводу прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів і піклувальників.

2.8. Провести у засобах масової інформації інформаційно-роз'яснювальну кампанію щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання у сім'ї.

3. Головам райдержадміністрацій забезпечити розроблення методичних рекомендацій щодо організації роботи з виявлення дітей, що залишились без батьківського піклування, захисту прав, у тому числі майнових, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та проведення у листопаді цього року семінарів-навчань для працівників органів місцевого самоврядування.

4. Обласному центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (Л. Савчук):

4.1. Забезпечити здійснення соціального супроводу осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

4.2. Провести навчання для працівників районних та міських центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо здійснення соціального супроводу прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів і піклувальників.

5. Службі у справах дітей облдержадміністрації (А. Онищук):

5.1. Упродовж жовтня - грудня цього року провести перевірки стану утримання дітей та організації роботи з їх соціально-правового захисту у інтернатних установах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

5.2. Провести моніторинг стану утримання й виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім'ях опікунів, піклувальників, прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу.

6. Обласному центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, райдержадміністраціям, виконкомам міських (міст обласного значення) рад до 15 січня 2012 року та 15 січня 2013 року інформувати службу у справах дітей облдержадміністрації про стан виконання цього розпорядження, якій узагальнену інформацію подавати обласній державній адміністрації до 25 січня 2012 року та 25 січня 2013 року.

7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації О. Курилюка.

 

Голова обласної
державної адміністрації

Б. Клімчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали