ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 13.05.2011 р. N 165

Про стан розрахунків платників та шляхи збільшення доходів бюджету Пенсійного фонду

Установами Пенсійного фонду області забезпечується виконання планових показників з надходження коштів до бюджету, своєчасне призначення, проведення перерахунків та виплата у повному обсязі пенсій та грошової допомоги.

У I кварталі 2011 року до бюджету Фонду області надійшло 504,4 млн. грн. власних коштів, що становить 100,7 % планових показників. У порівнянні з відповідним періодом минулого року власні доходи зросли на 79,2 млн. грн. або на 18,6 %, при темпі росту фонду оплати праці на 13 %. Найбільше зросли надходження в Куликівському (на 49 %), Носівському (на 41 %) і Чернігівському (на 33 %) районах. Збільшенню надходжень сприяло внесення у липні 2010 року змін до чинного законодавства щодо порядку розрахунків по платежах до Фонду суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, які обрали спрощену систему оподаткування. До 1 квітня ц. р. 27,7 тис. підприємців (89 % взятих на облік) повністю розрахувались за 2010 рік, що дало змогу додатково отримати до бюджету Фонду 41,4 млн. гривень.

Загальна сума видатків на пенсійні виплати та інші заплановані витрати склала 1260,2 млн. грн., що на 150,7 млн. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. З початку II кварталу середній розмір пенсії в області збільшився до 1023 грн., що на 259 грн., або на третину перевищує прожитковий мінімум, визначений для осіб, які втратили працездатність.

Станом на 1 квітня 2011 року недоїмка платників області по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування склала 24,3 млн. грн., що на 3,9 млн. грн., або на 14 %, менше ніж на початок року. Протягом кварталу на 151, або на 13 %, скоротилась кількість боржників. Зменшено недоїмку в містах Ніжині, Прилуках, Чернігові та в 16 районах області. Найбільше скорочення недоїмки відбулось у м. Чернігові (на 1404 тис. грн.), м. Прилуки (831 тис. грн.), Носівському районі (630 тис. грн.), м. Ніжині (394 тис. гривень).

У більшості районів та в містах області зменшено недоїмку економічно активних платників. В цілому вона скоротилась на 2,4 млн. грн., або на 15 %, і склала 14,2 млн. гривень. Майже на 47 % зменшилась з початку року недоїмка недержавних сільськогосподарських підприємств, на 17 % меншою стала недоїмка підприємств, що є об'єктами права комунальної власності. На 1,8 млн. грн., або на 17 %, зменшилась недоїмка платників, щодо яких порушено справи про банкрутство або визнано банкрутами.

Недоїмка зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування станом на 1 квітня 2011 року склала 5,8 млн. гривень. Керівники 715 підприємств, установ та організацій області, на яких працює 29,5 тис. штатних працівників, не розрахувались по соціальних платежах. В області 15 боржників (2 % від загальної кількості) мають недоїмку більше 50 тис. грн., але на них припадає майже 76 % від її загальної суми (4,4 млн. гривень). В містах Ніжині, Прилуках і Чернігові зосереджено 63 % від загальної кількості боржників і 82 % від загальної суми недоїмки.

З початку року органами Пенсійного фонду за порушення платіжної дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 186 посадових осіб на суму 88 тис. грн., що вдвічі більше ніж у I кварталі 2010 року.

Від заходів примусового стягнення надійшло 2,3 млн. грн., що на 63 % більше, ніж за відповідний період минулого року. На виконанні в органах державної виконавчої служби знаходиться на 20,1 млн. грн. узгоджених вимог та судових рішень.

За заявами органів Фонду відносно 73 підприємств-боржників, заборгованість яких становить 2,8 млн. грн., порушено справи про банкрутство. Визнано судом кредиторських вимог (з урахуванням поданих у минулому році) на суму 15,9 млн. грн. по 122 підприємствах. Надійшло коштів від проведеної роботи 901 тис. гривень.

До суду пред'явлено 143 позови про стягнення 6,0 млн. грн., з них 43 позовні заяви було подано органами прокуратури в інтересах Пенсійного фонду на суму 3,2 млн. гривень. Надійшло від проведеної позовної роботи 2,3 млн. гривень.

По 323 фактах зростання заборгованості до Пенсійного фонду проінформовано соціальних партнерів з метою вжиття заходів, спрямованих на погашення боргів; комісіям з питань погашення заборгованості по виплаті заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат направлено матеріали по 170 випадках збільшення боргу, 108 керівників підприємств-боржників заслухано на засіданнях комісій. У результаті вжитих заходів 292 платники погасили повністю і 91 - частково борг на суму 6,6 млн. гривень.

Беручи до уваги вищевикладене та з урахуванням розгляду на розширеному засіданні Колегії облдержадміністрації:

1. Головам районних державних адміністрацій, міським головам Чернігова, Ніжина, Прилук:

1.1. Вжити дієвих заходів щодо забезпечення повного погашення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

1.2. Розглядати за поданням управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах та районах м. Чернігова на засіданнях комісій з питань погашення заборгованості по виплаті заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат стан погашення суб'єктами господарювання заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

1.3. Тримати на постійному контролі стан розрахунків по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування підприємств, що є об'єктами права комунальної власності.

2. Головному управлінню Пенсійного фонду України в області:

2.1. Вжити заходів щодо забезпечення виконання встановлених завдань по наповненню бюджету Фонду.

2.2. Забезпечити вжиття всіх передбачених чинним законодавством заходів до підприємств-боржників по платежах, контроль за сплатою яких покладено на територіальні органи Пенсійного фонду України.

2.3. Продовжувати роботу по інформуванню громадськості про борги до Фонду суб'єктів господарювання та негативні наслідки, що тягне за собою наявність заборгованості.

3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Білоус Н. В.

 

Голова обласної
державної адміністрації

В. М. Хоменко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали