ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 29.06.2011 р. N 353

Про стан розвитку інформаційного простору у Донецькій області з урахуванням вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації"

З метою забезпечення системного інформування мешканців області розпорядженням голови облдержадміністрації від 30.07.2009 N 392 "Про заходи щодо системного інформування громадськості, забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації області" затверджені основні заходи щодо поліпшення стану інформованості громадян про діяльність місцевих органів виконавчої влади, вироблення ефективного механізму взаємодії облдержадміністрації, райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування з засобами масової інформації для надання неупередженої та об'єктивної інформації населенню.

Для забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, та інформації, що становить суспільний інтерес, та на виконання вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" (Закон N 2939-VI) головою облдержадміністрації прийняті розпорядження від 10.05.2011 N 258 "Про утворення сектору забезпечення доступу до публічної інформації" (Розпорядження N 258) та від 12.05.2011 N 262 "Про організацію виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації". Встановлено єдиний порядок опрацювання запитів на публічну інформацію. Створено окремий розділ на офіційному сайті облдержадміністрації "Доступ до публічної інформації".

Керуючись статтею 25 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та враховуючи рішення колегії облдержадміністрації від 31.05.2011:

1. Головам райдержадміністрацій, міським головам, управлінню інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації (Таранова):

1.1. Розробити комплекс заходів щодо формування налагодженої системи комунікації влади з громадськістю через засоби масової інформації для забезпечення прав громадян на отримання достовірної та неупередженої інформації.

1.2. Вжити додаткових заходів щодо проведення роз'яснювальної роботи серед населення про основні напрямки державної політики в економічній та соціальній сферах через місцеві засоби масової інформації, використовуючи сучасні комунікаційні технології.

2. Головам райдержадміністрацій та міським головам:

2.1. Вжити заходів щодо забезпечення громадянам доступу до публічної інформації відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" (Закон N 2939-VI) та Указу Президента України від 05.05.2011 N 547/2011 "Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації" (Указ N 547/2011).

2.2. Укладати щорічно договори із засобами масової інформації на висвітлення діяльності райдержадміністрацій, виконавчих органів місцевих рад та передбачати в місцевих бюджетах кошти, необхідні для забезпечення виконання відповідних договорів згідно із вимогами Закону України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації".

2.3. Не допускати незаконного вилучення та передачі у користування приміщень, устаткування та обладнання, іншого майна друкарень, редакцій періодичних видань, телерадіоорганізацій. Забезпечити укладання договорів найму (оренди) приміщень державної або комунальної власності, в яких перебувають редакції, друкарні, видавництва, книгарні, підприємства книгорозповсюдження, творчі спілки, в порядку, передбаченому законодавством.

3. Управлінню інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації в термін до 30.10.2011 розробити Стратегію інформаційної політики Донецької області.

4. Координацію роботи щодо виконання даного розпорядження покласти на управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації, контроль - на заступника голови - керівника апарату облдержадміністрації Адамова Б. І.

 

В. о. голови облдержадміністрації

С. Г. Дергунов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали